Welcome to our New Forums!

Our forums have been upgraded and expanded!

Welcome to Our New Forums

• Our forums have been upgraded! You can read about this HERE

uh..

satou

Active member
approve alirsa sevinirim

artik yasayamiyorum, yok olmak istiyorum. cocuklugum travmalarla gecti onun disinda sanirim borderline ve sizofrenigim. ruyalarim sacma sapan, anlamsiz turden seyler. elimde olmayan tuhaf tuhaf korkularim var ve sebepsiz yere aci cekiyorum. ben artik bir sey dusunmek istemiyorum. yok olmayi istedigimi de soyleyemem ama benim istedigim hayat bu degil. benim hayat hakkindaki dusuncelerim boyle degildi. ben yeniden cocuk olmayi ozledim. hicbir seyden haberimin olmadigi bir halde sadece eglenmek. su anda da tek istedigim sey o aslinda. tek fark, ailemin yaninda guvende hissettigim zamanlardi o zamanlar. simdiyse oyle bir sey yok, boslukta gibiyim. sonuc olarak isteklerim de degisti. sadece bir kisiyle birlikte sonsuza kadar eglenmek istiyorum. ölüm korkusu olmadan, bir sey dusunmeden, sadece eglenmek. ben, kendimin her ne kadar normal oldugunu dusunmesem de, isteklerim bence tuhaf degil. yalniz basima hicbir seyden zevk almadigim bir duruma geldim. pek bi arkadasim yok, kimseyle anlasamiyorum. tek istedigim birisine guvenmek ve guvende hissetmek. hislerimin sacma oldugunun dusunulmesini de istemiyorum. psikologa gitsem de bir sey degismiyor, anlamiyorlar sorunumu. hicbir zaman tam anlamıyla anı yasayamiyorum. neyse ki su anda gercekten guvendigim ve bana iyi hissettiren birisi var, ama benden uzakta. ortak bir suru yonumuz var ve bulusmayi planlamistik, ama hazir hissetmediginden simdilik vazgectigini soyledi. gercekten cok kotu hissediyorum. yapayalniz, korkmus, depresif, berbat hissediyorum. bazen diyorum ki ben ne ara bu hale geldim. cok nadir turden lanetliyim, hic normal degilim bunun farkindayim, ama bence benim de mutlu olmaya hakkim var. su ana kadar hicbir kotu niyetim olmadi benim, ama basima gelen seyler gercekten lanetlenmis oldugumu dusunduruyor bana. dusunce tarzim o kadar cok degisti ki.. hayata bakis acim, her seyim cok degisti, ama korkunc yonde. cok ufak seylerin beni uzebildigi gibi, cok ufak seyler de beni mutlu edebiliyor. ben tanri olmakla ilgilendigimi falan sanmiyorum, ozellikle de bu varolmaktan yoruldugum halde. ben gecmis hayatlarimda ne yaptim da bu hale geldim bilmiyorum, ama artik dayanamiyorum. lanetli oldugum ortada. ben artik varolussal seviyede ruhumu parcalayacak turden aci cektigim bi halde, kafamda tuhaf tuhaf dusunce ve hayallerle okula gidip gelmek istemiyorum. en azindan bu halimi goren bir Tanrı bir isaret falan verebilirdi. artik tukendim, sadece uyuyunca huzur buluyorum, o da nadiren. icimdeki hisleri kelimelere dokebilmemin tam anlamiyla bir yolu yok ama deniyorum. aynada gozlerime baktigimda halime ben bile aciyorum. gordugum umutsuzluk beni bile korkutuyor. dis gorunusum gayet iyi ama beni mutlu etme gibi bi ozelligi yok, cunku ben icten ice oluyum. yalnizlik, kaybolmusluk, tum negatif hisleri kendimde barindiriyorum, ve bunu kendime kasitli olarak yapmisim gibi. artik beynimin calismaktan yoruldugunu hissediyorum, dusunmekten kendime zarar veriyorum ve buna engel olamiyorum. Tanrısal bir yardımın bile beni duzeltebileceginden supheliyken, kendi basima hala cabalamaya calismam acikcasi, cok acinasi. artik sadece iki seyden eminim ben. birincisi varoldugumdan, ikincisi ise lanetli oldugumdan, ve asla mutlu olamayacagimdan. benim, ruhumun parcalandigini hissettigim zamanlar oldu, acidan. Tanrılara kac kez seslendim ama beni duyan olmadi bile. bu kadar aci ceken birisi varken ufak da olsa bir sey yapilmadi. benim bir cabam oldu en azindan, kac kez denememe ragmen bir Tanrı ile gorusemedim. sanirim ihtiyacim olan tek sey para ve biraz da olsa mutlu olabilmek. lutfen birisi bana bir sekilde yardim etsin cunku artik dayanamiyorum. icimde biriken aci ve hayata karsi ofke dayanilmaz boyutlarda. dunyanin bu hale gelmesine sebep olan kim varsa yok edecegim. ne olursa olsun hepsinin igrenc ruhlarini paramparca edecegim. gezegenimize yasatilan bu akil almaz iskencenin bedelini pislik ruhlariyla odeyecekler. bu yolda ne yapmam gerekiyorsa yapmaya hazirim. yeter ki artik hayatimi duzelteyim, lutfen soyleyin. Tanrılardan gercekten para istesem, yani bu ne kadar mantikli? cunku bunun oldugunu dusundugumde cok mutlu hissediyorum, hic olmadigim kadar hem de.. ruhum ve beynim zaten fazlasiyla bitkin, ne kadar odaklanabilirim bilmiyorum. ne yapmam gerektigini de bilmiyorum, ama artik paraya ihtiyacim var. ruhumda delikler acildigini hissettigim bi halde meslek sahibi olmaya calismak, bana en sacma ve imkansiz gelen sey. lutfen istedigim bu seyin bencilce olmadigini ve mumkun oldugunu soyleyin ki tamamen umutsuz bir vaka olmadigimin farkina varabileyim. onun disinda oldukten sonra birisine tekrar kavusmak ne kadar mumkun? onemli bir soru sanirim ve benim de en cok kafaya taktigim seylerden biri. cunku birisiyle anı biriktirip ölüm denen seyle farkli yerlere savrulmak.. isteklerim belli, varolussal anlamda yalniz hissetmek istemiyorum. peki ne yapabilirim? yok olmayi gercekten istemiyorum ama hayattan istediklerim de tuhaf geliyor. ruh esi, oldukten sonra tekrar kavusmak, aslinda dusununce sacma degil. yine de bilmiyorum. normalde bu sekilde dusunen kisiler nadir oldugundandir. gunumuz ateist kayniyor sonucta. kimse ne olacagini bilmeden yasiyor, ve bu korkunc. askin benim hayatimdaki yeri buyuk ve genelde bu konularin derinden olmasina onem veriyorum. aska varolussal seviyede bakiyorum yani. her neyse iste, su anda derinden bir seyler hissettigim birisi var ve bana iyi gelen tek kisi o acikcasi. kavusabilmemiz ise Tanrı'lardan bir sekilde para elde etmeme bagli. lutfen bir seyler benim icin iyiye gitsin artik. kendimi yok etmek istedigimi tekrarlamak istemiyorum. eminim ki bu hayatin yasanabilecek yanlari var. varolussal anlamda ne kadar kapana kısılmıs gibi hissetsem de yine de bir umudum var. en fazla kendimi yok ederim diyorum ama boyle dusununce de sevdigim kisiyi birakmak, korkunc hissettiriyor. o yuzden lutfen yardim edin. burada duzeltmem gereken tek sey hayatim degil, varolusum. ruhumun öldugunu hissediyorum. eger aci cekmemeyi basaramazsam sanirim yapmayi deneyecegim sey belli.. korkunc geliyor acikcasi, yok olmak, ve bunun farkinda bile olmamak. sanirim bunu istemiyorum, o yuzden lutfen yardim edin.

Esenlikler,

Sizi anlayabiliyorum. Günümüzde çoğu insana sorumluluk korkunç geliyor, başa çıkmakta zorlanılıyor. Ancak kimi görsem bir süre sonra başa çıkabildi, yani bu konu hakkında endişelenmeyin

Bu genel olarak size özel değil. Nesilsel bir etkisi var gözlemlediğim kadarıyla. Nedeniyse, çocukken elektronik ortamla büyümüş ve disiplinle tanışmamış çocukların, büyüyünce aniden karşısında büyük bir sorumluluk dağı görmesi.

Ruhaniyeti, zorlanacağınız bir sorumluluk olarak görmeyin. Bu sadece bir gelişim aracıdır. Bu araçla hem gelişip, hem de sorumluluklarınızı üstlenebilecek disipline kavuşabilirsiniz. Kumandaya basmak kanalı değiştirebilir, ancak kumandaya basmanın kendisi büyük bir iş değildir. Aynı şekilde, ruhaniyet sizin bakış açınızı (gördüğünüz kanalı) da değiştirebilir ve zorlanacağınız bir şey değildir.

Sorumluluklar ise zorludur ancak gelişim için yararlıdır. Satürn bu yüzden eğer bir süre zorluk çektiriyorsa, hemen sonrasında daha fazlasıyla ödüllendirir. Bunun için şimdilik saplantılı olmayın. Dediğim gibi, şimdi size böyle gelse bile, zamanla ve ruhaniyet yardımıyla dengelendikçe, sorumluluk görüşünüz de değişecektir.

Jüpiter gerilemeye girmeden önce, ideal burçlarından birinde olmasa bile, mutluluk için bir Jüpiter karesi yapabilirsiniz.

Para içinse, gerekli olumlamasal önlemleri alarak (örneğin, "pozitif, sağlıklı ve kalıcı olarak" ile "kolay yoldan elime geçiyor ve istediğim gibi harcayabiliyorum" kısımlarını ekleyerek) para büyüsü veyahut maddesel Güneş karesi yapabilirsiniz.

Tanrılar konusundaysa, bunların farklı farklı nedenleri bulunmaktadır. Onlar size, düzeyinize uygun işaretler yollamaya çalışmış olabilirler ancak siz de duymamış olabilirsiniz. Kendi yakın çevremde de ağır depresyonlardan geçen kişiler oldu ancak sonrasında hem kendileri daha da geliştiler, hem de Tanrılara güvenleri çok daha fazla arttı. Tanrılar sizi geliştirmeyecek bir acının altına atmıyorlar. Kaldırabileceğinizi bilin ve onlara güveninizi yitirmeyin.

Koruyucu Demonunuza veya Şeytan Baba'ya, mühürlerine bakarak dua edebilir ve içinizi dökebilirsiniz. Aranızdaki bağlar da güçlenecektir. Duygusal anlarda ve dua ederken, Tanrılara açıklığınız daha da artar. Bunun sonucu olarak, aradığınız "onlardan gelen hissiyata" kavuşabilirsiniz.

Son olarak, evet; eski hayattan gelen bağlar devam eder ve bu kişiler günümüzde de yakın çevremizde bulunurlar.

İyi günler.

satou said:
approve alirsa sevinirim

artik yasayamiyorum, yok olmak istiyorum. cocuklugum travmalarla gecti onun disinda sanirim borderline ve sizofrenigim. ruyalarim sacma sapan, anlamsiz turden seyler. elimde olmayan tuhaf tuhaf korkularim var ve sebepsiz yere aci cekiyorum. ben artik bir sey dusunmek istemiyorum. yok olmayi istedigimi de soyleyemem ama benim istedigim hayat bu degil. benim hayat hakkindaki dusuncelerim boyle degildi. ben yeniden cocuk olmayi ozledim. hicbir seyden haberimin olmadigi bir halde sadece eglenmek. su anda da tek istedigim sey o aslinda. tek fark, ailemin yaninda guvende hissettigim zamanlardi o zamanlar. simdiyse oyle bir sey yok, boslukta gibiyim. sonuc olarak isteklerim de degisti. sadece bir kisiyle birlikte sonsuza kadar eglenmek istiyorum. ölüm korkusu olmadan, bir sey dusunmeden, sadece eglenmek. ben, kendimin her ne kadar normal oldugunu dusunmesem de, isteklerim bence tuhaf degil. yalniz basima hicbir seyden zevk almadigim bir duruma geldim. pek bi arkadasim yok, kimseyle anlasamiyorum. tek istedigim birisine guvenmek ve guvende hissetmek. hislerimin sacma oldugunun dusunulmesini de istemiyorum. psikologa gitsem de bir sey degismiyor, anlamiyorlar sorunumu. hicbir zaman tam anlamıyla anı yasayamiyorum. neyse ki su anda gercekten guvendigim ve bana iyi hissettiren birisi var, ama benden uzakta. ortak bir suru yonumuz var ve bulusmayi planlamistik, ama hazir hissetmediginden simdilik vazgectigini soyledi. gercekten cok kotu hissediyorum. yapayalniz, korkmus, depresif, berbat hissediyorum. bazen diyorum ki ben ne ara bu hale geldim. cok nadir turden lanetliyim, hic normal degilim bunun farkindayim, ama bence benim de mutlu olmaya hakkim var. su ana kadar hicbir kotu niyetim olmadi benim, ama basima gelen seyler gercekten lanetlenmis oldugumu dusunduruyor bana. dusunce tarzim o kadar cok degisti ki.. hayata bakis acim, her seyim cok degisti, ama korkunc yonde. cok ufak seylerin beni uzebildigi gibi, cok ufak seyler de beni mutlu edebiliyor. ben tanri olmakla ilgilendigimi falan sanmiyorum, ozellikle de bu varolmaktan yoruldugum halde. ben gecmis hayatlarimda ne yaptim da bu hale geldim bilmiyorum, ama artik dayanamiyorum. lanetli oldugum ortada. ben artik varolussal seviyede ruhumu parcalayacak turden aci cektigim bi halde, kafamda tuhaf tuhaf dusunce ve hayallerle okula gidip gelmek istemiyorum. en azindan bu halimi goren bir Tanrı bir isaret falan verebilirdi. artik tukendim, sadece uyuyunca huzur buluyorum, o da nadiren. icimdeki hisleri kelimelere dokebilmemin tam anlamiyla bir yolu yok ama deniyorum. aynada gozlerime baktigimda halime ben bile aciyorum. gordugum umutsuzluk beni bile korkutuyor. dis gorunusum gayet iyi ama beni mutlu etme gibi bi ozelligi yok, cunku ben icten ice oluyum. yalnizlik, kaybolmusluk, tum negatif hisleri kendimde barindiriyorum, ve bunu kendime kasitli olarak yapmisim gibi. artik beynimin calismaktan yoruldugunu hissediyorum, dusunmekten kendime zarar veriyorum ve buna engel olamiyorum. Tanrısal bir yardımın bile beni duzeltebileceginden supheliyken, kendi basima hala cabalamaya calismam acikcasi, cok acinasi. artik sadece iki seyden eminim ben. birincisi varoldugumdan, ikincisi ise lanetli oldugumdan, ve asla mutlu olamayacagimdan. benim, ruhumun parcalandigini hissettigim zamanlar oldu, acidan. Tanrılara kac kez seslendim ama beni duyan olmadi bile. bu kadar aci ceken birisi varken ufak da olsa bir sey yapilmadi. benim bir cabam oldu en azindan, kac kez denememe ragmen bir Tanrı ile gorusemedim. sanirim ihtiyacim olan tek sey para ve biraz da olsa mutlu olabilmek. lutfen birisi bana bir sekilde yardim etsin cunku artik dayanamiyorum. icimde biriken aci ve hayata karsi ofke dayanilmaz boyutlarda. dunyanin bu hale gelmesine sebep olan kim varsa yok edecegim. ne olursa olsun hepsinin igrenc ruhlarini paramparca edecegim. gezegenimize yasatilan bu akil almaz iskencenin bedelini pislik ruhlariyla odeyecekler. bu yolda ne yapmam gerekiyorsa yapmaya hazirim. yeter ki artik hayatimi duzelteyim, lutfen soyleyin. Tanrılardan gercekten para istesem, yani bu ne kadar mantikli? cunku bunun oldugunu dusundugumde cok mutlu hissediyorum, hic olmadigim kadar hem de.. ruhum ve beynim zaten fazlasiyla bitkin, ne kadar odaklanabilirim bilmiyorum. ne yapmam gerektigini de bilmiyorum, ama artik paraya ihtiyacim var. ruhumda delikler acildigini hissettigim bi halde meslek sahibi olmaya calismak, bana en sacma ve imkansiz gelen sey. lutfen istedigim bu seyin bencilce olmadigini ve mumkun oldugunu soyleyin ki tamamen umutsuz bir vaka olmadigimin farkina varabileyim. onun disinda oldukten sonra birisine tekrar kavusmak ne kadar mumkun? onemli bir soru sanirim ve benim de en cok kafaya taktigim seylerden biri. cunku birisiyle anı biriktirip ölüm denen seyle farkli yerlere savrulmak.. isteklerim belli, varolussal anlamda yalniz hissetmek istemiyorum. peki ne yapabilirim? yok olmayi gercekten istemiyorum ama hayattan istediklerim de tuhaf geliyor. ruh esi, oldukten sonra tekrar kavusmak, aslinda dusununce sacma degil. yine de bilmiyorum. normalde bu sekilde dusunen kisiler nadir oldugundandir. gunumuz ateist kayniyor sonucta. kimse ne olacagini bilmeden yasiyor, ve bu korkunc. askin benim hayatimdaki yeri buyuk ve genelde bu konularin derinden olmasina onem veriyorum. aska varolussal seviyede bakiyorum yani. her neyse iste, su anda derinden bir seyler hissettigim birisi var ve bana iyi gelen tek kisi o acikcasi. kavusabilmemiz ise Tanrı'lardan bir sekilde para elde etmeme bagli. lutfen bir seyler benim icin iyiye gitsin artik. kendimi yok etmek istedigimi tekrarlamak istemiyorum. eminim ki bu hayatin yasanabilecek yanlari var. varolussal anlamda ne kadar kapana kısılmıs gibi hissetsem de yine de bir umudum var. en fazla kendimi yok ederim diyorum ama boyle dusununce de sevdigim kisiyi birakmak, korkunc hissettiriyor. o yuzden lutfen yardim edin. burada duzeltmem gereken tek sey hayatim degil, varolusum. ruhumun öldugunu hissediyorum. eger aci cekmemeyi basaramazsam sanirim yapmayi deneyecegim sey belli.. korkunc geliyor acikcasi, yok olmak, ve bunun farkinda bile olmamak. sanirim bunu istemiyorum, o yuzden lutfen yardim edin.

Esenlikler

Çok kötü günlerden geçiyoruz ülke olarak artık öyle bir noktaya gelindiki mutlu kimse yok.
Maddi konularda daha çok çalışmanız gerekiyor maddesel hayatta ama bunun içinde çok aşırı çalışmak gerekiyor.
Ekonomi herşey dipte şuan umut yok, neşe yok, istek yok ve doğal olarak,
Yaşamanında bir amacı ve tadı yok, 2000 ' li nesili daha çok etkiledi bu ekonomi olayı.
Ama hayatına bir amaç ve yapılacak şeyler için heyecan katmakta senin elinde bunu değerlendir.
İntihar etmek çok kolay ve basit bir şey sonrasında ne olacak neyle karşılaşacaksın onu bilmemek çok kötü.
Bundan dolayı hayatı risk'e atmamak gerekir.

Alena666 said:
Esenlikler kardeşim,

Şimdiden kırıcı olursam özür dilerim. İhtiyacın olduğunu düşünüyorum.

Kendine acımak ve kötü olduğunu söylemek dışında ne yaptın? Kendi kendini hasta ediyorsun. Başka bir şey değil.

Kendin için yaptığın 10 iyi şeyi sayabilir misin? Sayabilirsen sana ne gibi bir yararı oldu?

Şikayet etmeyi Bırak. Herkesin travması var. Çoğu insan iyi ve kötü şeyler yaşar. Fakat başarılı olanları bunları bahane olarak kullanmaz .

Kötü olduğunu düşünüyorsun değil mi, Tanrılardan çok yardım istedin ama sana cevap vermediler öyle değil mi? Senin onların cevabını görmemeni geçtim, sen kendini onların yardımına layık görüyor musun? Onlar bizi çocukları gibi görür, severler ama bu içi boş gereksiz bir teneke için zamanlarını harcayacakları anlamına gelmez.

Ruh halini düzeltmek için ne yaptın? Serotonin arttıran şarkılar mı dinledin yoksa? (!)

Psikologlar seni düzeltemiyor falan değil, sadece ergensin. 10-17 yaş arası çocuklara genelde tanı koymazlar çünkü kişilikleri o yaşlarda tam oturmaz. Yanlış anlama bu kötü bir şey değil, nitekim ben de yaşadım.

İlk önce kendin için sen çabala olmazsa tanrılarımızdan iste. Onlar bakıcımız değil. Onlar bizim kendimiz için çabalamamızı ister, öğrenmemizi ister. Zaten onlar sana yardımcı olur.

Adanmadıysan adan, meditasyon yap, yoga yap.

Biliyorum bulunduğun durum zor, ama yapacak bir şey yok. Zararın neresinden dönsen kardır.

Yarın yeni bir sayfa aç. 40 günlük meditasyonlara başla. Mutluymuş gibi yap. Emin ol 'mış' gibi yapmak gerçek mutluluğun yolunu açar.

Biraz güçlendikten sonra Wunjo çalışmasına başla. Sonra ise Ruhun maddesel zenginliğini arttırmaya başlarsın.

Yaşam kalitesi azimle artar. Yavaş yavaşta olsa düzel. Düzelmezsen bir köşede, bir sefil gibi acı çekerek can verirsin belki de. Bu hayatını böyle kötü yaşarsan diğerleri nasıl olur Şeytan bilir...

Böyle konuşmamın sebebi aynı sözlere ihtiyacım olmasıydı. Bazen sadece yüzüne vurulması gerekir. Hiçbir kardeşimin kötülüğünü istemem. Umarım derdimi anlatabilmişimdir.

Ve unutma en azından güzelsin.

İyi ve sağlıklı günler dilerim.

"güzelsin" kız değilim ama olsun. sag ol qşwfçwf

onun dışında tavsiyelerin için de sag ol, iyi hissetmeme sebep oldugunu soyleyebilirim.

AntikKafa666 said:
Esenlikler

Çok kötü günlerden geçiyoruz ülke olarak artık öyle bir noktaya gelindiki mutlu kimse yok.
Maddi konularda daha çok çalışmanız gerekiyor maddesel hayatta ama bunun içinde çok aşırı çalışmak gerekiyor.
Yaşamanında bir amacı ve tadı yok, 2000 ' li nesili daha çok etkiledi bu ekonomi olayı.
Ama hayatına bir amaç ve yapılacak şeyler için heyecan katmakta senin elinde bunu değerlendir.
İntihar etmek çok kolay ve basit bir şey sonrasında ne olacak neyle karşılaşacaksın onu bilmemek çok kötü.

haklısın genel anlamda herkes bir şeylerden şikayetçi, tam anlamıyla mutlu kimse kalmadı, kaldıysa da azaldığını hissediyorum. tabii mutluluk kişiden kişiye değişkenlik gösterebilen bir şey, birçok şey gibi. yapısal olarak herkes farklı oldugundan insanların kafaya taktıkları seyler, mutlu olma sekilleri de farklılık gosteriyor dogal olarak. ben ne yazık ki kendi mutlulugumu olabildigince zorlastıran birisiyim, yapım böyle. illa bir seyleri kafaya takacagım, yoksa yasayamam. açıkcası kafaya taktıgım seyler hicbir zaman mantıksız seyler olmadı, ama kafaya takmam asıl mantıksızlıgımdı. yine de şunu anladım, böyle bir şeyin bana zarardan başka bir getirisi olmuyor, olmayacak.

sanırım sadece içten içe sınav stresine girdim. depresyona girmeme bile fırsat vermiyor, sınav gerçekten berbat bir şey. tek istegim guzel gecmesi ve bir yere uzanıp rahatlamak. ondan sonra neyi istersem kafaya takarım, yeter ki peşimden koşan birisi varmış hissinden kurtulayım. şimdi ise müzik eşliğinde ders çalışıyorum ve mutlu sayılabilirim. eh tesekkurler iyi ki varsınız

satou said:
AntikKafa666 said:
Esenlikler

haklısın genel anlamda herkes bir şeylerden şikayetçi, tam anlamıyla mutlu kimse kalmadı, kaldıysa da azaldığını hissediyorum. tabii mutluluk kişiden kişiye değişkenlik gösterebilen bir şey, birçok şey gibi. yapısal olarak herkes farklı oldugundan insanların kafaya taktıkları seyler, mutlu olma sekilleri de farklılık gosteriyor dogal olarak. ben ne yazık ki kendi mutlulugumu olabildigince zorlastıran birisiyim, yapım böyle. illa bir seyleri kafaya takacagım, yoksa yasayamam. açıkcası kafaya taktıgım seyler hicbir zaman mantıksız seyler olmadı, ama kafaya takmam asıl mantıksızlıgımdı. yine de şunu anladım, böyle bir şeyin bana zarardan başka bir getirisi olmuyor, olmayacak.

sanırım sadece içten içe sınav stresine girdim. depresyona girmeme bile fırsat vermiyor, sınav gerçekten berbat bir şey. tek istegim guzel gecmesi ve bir yere uzanıp rahatlamak. ondan sonra neyi istersem kafaya takarım, yeter ki peşimden koşan birisi varmış hissinden kurtulayım. şimdi ise müzik eşliğinde ders çalışıyorum ve mutlu sayılabilirim. eh tesekkurler iyi ki varsınız

Esenlikler

Çok teşekkür ederim, birbirimize yardım etmeliyiz, buna mecburuz, hem ruhen hem ahlaken.
Bu bizi ileriye götürür, sana bir tavsiye daha vermek isterim.
Kendini çok şanslı görmelisin, Sananist ve aydın biri olduğun için, bu çok değerli bir şey gerçekten.
Bunu hep düşün, gerçeği gören, bulan nadir kişilerdensin, gurur veriri bir şey.
Ruhen gelişmişlik göstergesi bu yolu bulmak

Kendinizi suçlamak ve sert bir şekilde eleştirmek size fayda sağlamaz. Lanet var üstümde demek ise tam tersine sizi buna daha açık yapar. Gerçek olanı fark etmek güzeldir. Mesela ben fiziksel olarak hastaysam bunun farkına varmak iyileşmem için gerekli ilk adımdır. Ancak tüm gün bir çaba göstermeyip; hastayım, bunu hak ettim, zayıfım vb. demek işleri daha zor yapar. Bunun yerine çaba gösterirsem gerçek iyileşme o zaman başlar. Enerjisel, maddesel, zihinsel olarak çaba gösterirsem iyileşirim. Bu yüzden sahip olduğunuz sorunları fark edin ancak bunlara takılı kalıp çabalamayı ertelemeyin. Ne sorun olursa olsun, o sorunları ortadan kaldırmak size bağlı.

Her birimiz farklı şekillerde zor zamanlardan geçiyoruz çünkü bu varoluşun bir parçası: sağlık gibi hastalık, huzur gibi kederde evrende mevcut. Bunların üstesinden ise mücadele ederek gelebiliriz. Bir şey bize etki ediyorsa bizden fazla gücü olduğu içindir. Biz daha güçlü olursak ortada bir etki kalmaz.

Bugün burada acılarınızı, sorunlarınızı ortadan kaldırmak için savaşın. Yarın değil. Çünkü yarını oluşturan bugün yaptıklarımızdır.

Düzenli olarak yoga yapmak negatif karmamızı yakar bunun yanında bizi fiziksel, zihinsel ve ruhani açıdan geliştirir. Düzenli olarak temel meditasyonlarınızı ve yoganızı yapın. Bunun yanında diğer belirgin sorunlarınızı çözmek adına ruhunuzu özgürleştirin ve ilerlemek için çalışmalar yapın.

AntikKafa666 said:
satou said:
approve alirsa sevinirim

Esenlikler

İntihar etmek basit bir şey mi?

11. Kattan atlıyorsun tüm kaburga kemiklerin kırılıp ciğerlerine saplanıyor, beyninin pekmezi akmış yarı bilinçli halde acı çekiyorsun. Her yerin kırılmış kolun bacağın dizlerin, yüzüstü yatıyorsun. Etrafın sesini duyuyorsun "ambulansı çağırın!", şoktasın gözlerinden okunuyor, pişmansın ama geri dönüşü olmayan bir şey yaptığından panik içindesin. Şanslıysan kafan betona çarptığı an acıdan bilincin kapanmıştır.

O kadar basit değil yani.

Sizin neler yaşadığınızı bilemem, fakat belki size de hitap eder, diğer kardeşlerimize de.

Bazı insanlar hayatı kendine zehir etmede grandmaster olmuş durumda. Örnek diyelim 14-15 yaşında birinin, ergenliğin zirvesini yaşarken depresif şarkılar, aşk acısı gibi durumlar yüzünden çok mutsuz olması gibi. Fakat tek derdi bu iken mutlu bile olamıyor, diğer yaşıtlarına bakarsak bir kısmı ağır sanayide, fabrikalarda ekmek parası çıkarmak için saatlerce insanların o kokuşmuş ağızlarından çıkan aşağılamaları ve hakaretleri çekiyorlar. Belki de babası yok, ailesinden ölen birileri var. Yine de mücadele etmeye devam ediyorlar çünkü başka çareleri yok. Günün sonunda kazandıkları 3-5 kuruş için saatlerce uğraşıyorlar ve bu onları belki de mutlu ediyor, bu şekilde mutluluğu tadıyorlar.

Demek istediğim, hayatınızı gözden geçirin. Eğer durumunuz ilk başta anlattığım ergen tiplemesi gibiyse, olmasın. Objektif düşünün. Hiç uygun olmasa da bu sözü söylemek istiyorum: "Dert s*k gibidir, en büyüğü hep kendinde zannedersin."

Esenlikler kardeşim.
Görüyorum ki karanlığın dibindesin. Çok acıtıyor olmalı...
Zaten karanlığın içinde başını kaldırmadıkça ışık ne gezer. Bazı durumlarda hayat bizi en acı şekilde sınar. Bizi bir sonraki seviyeye hazırlar ve bu böyle devam eder. Senin için tüm bu söylenen sözler belki havada kalabilir lakin bu sözler yürekten söyleniyor. Burada gördüğün çoğu kişi bu hayatın yaraladığı ve güçlendirdiği kişiler. Şu anda bıkkınsın belki umutsuzluğun içinde kaybolmuşsun. Sevdiğimiz ve değer verdiğimiz şeyleri bu hayat bize verdi ve bazı zamanlar verdiği gibi geri aldı.Şu an hayat dediğimiz şey döngülerle doludur. Ölüm dediğin şey bir döngüdür.Her zaman var olmaya devam edecek. Bu doğa acımasızdır ve kabul edilsede edilmesede bu böyle devam edecektir.
Tanrılar sana işaret vermemiş olabilir ama bu onların seni duymadığı görmediği, anlamına gelmiyor.
Ben şu an eskiden olduğum durumdan daha iyi durumdayım. Ama o zamanlar o kadar umutsuz ve ölümle yakındım ki. Bende işaret istedim ama alamadım o zamanlar. Zaman geçti ve kendimi şu an olduğum halimde buldum. beni bu yapan şey her gün kalbimi bıçak gibi kesen acılardı. Fazla uzatmak istemem.
Güçsüz olduğunu kabul edebilirsin ama üzerine düşmezsen bu sürecek. Sen kendin için bir şeyler yapmadıkça kim senin için bir şey yapsın?! Açmaktan vazgeçen bir çiçeğe güneşi, suyu versen bir şey değişir mi? İlk olarak bu durumdan kurtulmak istiyorsan adım atmalısın. değer verdiğin şeyler için mücadeleni sürdürmelisin. Naif birine benziyorsun. İnsan devamlı aynı kalmaz fikirleri ve düşünceleri değişir. Sana en iyi tavsiyelerimden biriside "bakış açını" değiştirmen olacaktır. Ölüm acı gelecektir ama bazen bunun gereklilik olduğunu düşünebilirsin.
Benim mucizelerim oturduğum yerden gelmedi. Ben mücadele ettim, dizlerimin üstüne düşemezdim. Tanrılar sayseinde hayatımda o kadar güzel şeyler oldu ki hala düşünürken bile gözlerim mutluluktan dolar. Bende zamanında sevilmediğimi umursanmadığımı düşündüm. Durum hiç öyle değilmiş her daim benimle olmalarını bilmek güzel.

Kendine biraz daha güven ve para büyüsü yap. Eğer gücünün yetmeyeceğini düşünüyorsan bunun için gardiyanından sana enerji göndermesini isteyebilirsin. Unutma ki büyü iradedir ve şüphe duymaman gerekir. Para kazanmanın her daim farklı yolları vardır.

Bir gün seni burada güçlü ve mutlu görmek istiyorum iyi dileklerim seninle kardeşim...
Dik durun ve savaşın , bu dünyanın gücünüze ihtiyacı var. Bu dünyanın kaderi ellerimizde. Bizler de mücadele etmeyeceksek en büyük silahımız olan yüreğimizi bırakacaksak bu hazin son çoktan gelmiş demektir.

En sevgili Şeytan
En sevgili Andras selamlar olsun!

Esenlikler,

Biraz geç gördüm bunu ama yine de cevap vermek istedim. Aradan birkaç gün geçmiş, umarım geçen bu dönemlerde biraz daha iyi hissetmişsindir. Bilmeni istiyorum ki hepimiz ara sıra böyle dönemlerden geçiyoruz (tabii ki yoğunlukları farklı olarak, sonuçta hepimiz ayrı bireyleriz) ve yine bilmeni istiyorum ki biz tam olarak bu dönemlerde birbirimize destek olmak için buradayız. Önerebileceğim birkaç şey var, belki işine yarar. Benim tavsiyem, sorunları şu anlık ertelemek yerine olabildiğince dibe inerek sorunlarını kökten halletmen olur. Eğer yeni isen 40 günlük meditasyon programına başlayabilirsin öneri olarak sunduğum şeyleri yaparken. Öncelikte benim zamanında denediğim ve kesinlikle işe yarayan şeylerden biri var. Bir defter al, doğduğun andan beri hatırladığın her şeyi o deftere yaz, aklına ne gelirse. Bitirip en baştan okuduğunda, senin şu anda çektiğin sıkıntıların temellerini görebilirsin. Ardından hayatına giren kişileri hatırlamaya çalış, onların isimlerini yaz ve yanlarına 1-2 cümlelik, sana kattıkları şeyleri yaz. Olumlu ya da olumsuz, ne kattılarsa yaz. Kendin için özel bir defter tutabilirsin bunlar için. Kendini tanımaya, kendinle yüzleşmeye çalış. Nasıl, neyden bahsediyorum yani? Bu noktada kendini tanıman ve kendinle yüzleşmen için yapabileceğin şey kendine soru sormak. Bir düşün bakalım gördüğün hangi insanların hangi özelliklerini yargılıyorsun? Geçmişine göz at ve bunu iyi düşün. Çünkü yargıladığın şeylerin tam tersi senin bastırdığın tarafındır. Birkaç soru hazırlamıştım, örnek olarak onları da ekleyeyim fikir açısından olumlu olabilir.

1 - Çocukken kendinden şüphe etmeni sağlayan şey neydi?

2 - Hayatının hangi yönlerini başkalarına çok sağlıksız bir şekilde yansıtıyorsun?

3 - Birkaç yıl önceki kendin eğer şu anki benliğinle karşılaşsaydı, şaşıracağı şey ne olurdu?

4 - Hangi duygudan kaçmaya, saklanmaya çalışıyorsun? Seni, o duyguyu hissetmekten korkutan şey nedir? O duyguyu hissedersen olacağından korktuğun şey ne?

5 - Seni en çok kim/ler incitti ve onu/onları affedebilir misin?

6 - Seni güvensiz hissettiren ilk kişi kimdi?

7 - Annene/babana söylemek istediğin her şeyi içeren bir mektup yaz

8 - İlişkilerde sergilediğin zararlı ve zedeleyici tavırlar/özellikler nelerdir?

9 - Çocukken haksızlığa uğradığını hissettiğin bir an neydi? Nasıl tepki verdin? Bu seni yetişkinlikte etkiledi mi? Öyleyse, nasıl etkiledi?

10 - İnsanlara en çok hangi konuda yalan söylersin? Bunları söylemenin nedeni nedir?

11-En kötü özelliğinin ne olduğunu düşünüyorsun?

12-En iyi özelliğinin ne olduğunu düşünüyorsun?

Bunlar sadece birkaç örnek ve elbette dahası da var, kendine yapabildiğin kadar dürüst ol. Senden başka kimse okumayacak, görmeyecek bu yüzden kandırman gereken biri yok.

Bunlardan ziyade sanırım sorunlarından bir diğeri de yalnızlık korkusu, kendi kendine yetememe vs. Haftada bir gün ayarla, o günü sadece ama sadece sana özel hâle getir. İstediğin yerleri gezecek kadar paran yok mu? Dışarı çık bir ormana ya da daha az insanın olduğu ancak sessiz, sakin ve huzur veren bir yere git. Sadece gez yahut resim, müzik gibi şeylerle ilgileniyorsan birkaç eşyanı da yanına al öyle git. Beslenmenin mental olarak etkisi olduğunu kesinlikle söyleyebilirim, abur cubur ve hazır gıdalar anlık zevk verse bile sonradan negatif duygular yaratabilir, besin zincirini biraz daha sağlıklı hâle getir bu seni daha dinç ve pozitif yapabilir. Gününü planla, 24 saat var. X kadar uyusan, y kadar zamanın kalır, bu süreci nasıl değerlendirebilirsin bir düşün. Bir hobi edinebilirsin, kitap okuma, resim çizme ve dahası, bir sürü ihtimal var. Kitap okumak istiyorsan ancak çok üşeniyorsan (ki şu an içerisinde olduğun dönemlerde üstünde anlam veremediğin bir ağırlık olur, hiçbir şey yapamayacak gibi hissedersin, her şey çok ağır gelir) 5 sayfayla başla, zamanla alışkanlığa dönüşür ve sayılar kendiliğinden artar. Hayalindeki yaşam tarzını düşün, bir deftere yaz. Sonrasında böyle yaşamana engel olan şeyleri düşün ve maddele. Temel sorun para mı? Kendine bir ek gelir oluştur, şu dönemde epey zor ancak imkansız değil. Tarot mu bakabiliyorsun? Bir hesap aç bunun üzerinden para kazanmaya çalış. Bakamıyor musun? Öğren. Bilgili olduğun konular hakkında yazmayı mı seviyorsun? E-kitap satışlarına başla. "Ama ya tutmazsa, kimse beni göremezse?" böyle düşünceleri bir kenara bırakarak yola çık. Seçenekler bunlar değil, aklına gelen herhangi bir şeyi ek gelir kaynağına dönüştürebilirsin. Harekete geçmek üst üste gelerek seni boğan düşünceleri durdurur, eylem tüm sesleri susturur. 3 şeyin üzerinde dur, 1)Mevcut olarak üzerinde çalıştığın şeyler; 2) Üzerinde çalışman gereken şeyler; 3) Üzerinde çalışmak istediğin şeyler. Kendi kendini daha iyi anlaman için önerebileceğim birkaç kitap da var aynı zamanda istersen onları da listeleyip atabilirim, birkaç arkadaşın da dediği gibi Tanrılardan yardım da isteyebilirsin, bu tarz şeyleri yaşadığım sırada bana en çok yardımcı olan Şeytan baba ve Azazel idi. Belli bir süreçten sonra Wunjo rün çalışmasına da başlayabilirsin. Ancak ortada çok ciddi bir problem varsa ve yeterli maddi durumun da varsa mutlaka bir psikoloğa gitmelisin.

Al Jilwah: Chapter IV

"It is my desire that all my followers unite in a bond of unity, lest those who are without prevail against them." - Satan

Back