Welcome to our New Forums!

Our forums have been upgraded and expanded!

Welcome to Our New Forums

• Our forums have been upgraded! You can read about this HERE

Sorular 002

Sorgucu

New member
Esenlikler.

1- Bizde ki karma anlayışı tam olarak nasıl, popüler
anlayış ile aynı mı, ne ekersen onu mu biçersin ?

2- İbrahim'i kitaplar, özellikle Tevrat tarih kitabı gibi. Anlattıkları şeylerin hepsi yalan ve kurmaca mı yoksa içlerinden doğru olanları da var mı ?

3- Yaşadıkları yüzünden, depresyon, üzüntü vb. Sebeblerden ötürü intihar edenler yine aynı duyguları yaşıyorlar mı ? Hiç bir şey değişmiyor mu ?

4- Şarapta uyuşturucuya benzer alkol türü sonuçta kafa açıyor ve mutluluk dengesini bozuyor. Tabii başka zararları da vardır ama kalbe de iyi geliyor aynı zamanda. Şarap, alkol tanrıları var ve ayinlerde şarap içebiliyoruz bu zararları nasıl görmezden geliniyor, şarap tanrısı var sonuçta ve ayinlerde içmek serbest.

5- Başka birisinin ruhunu nasıl emer sömürürüz ve sonuçları ne olur ?

Kahin said:
Esenlikler.

2- İbrahim'i kitaplar, özellikle Tevrat tarih kitabı gibi. Anlattıkları şeylerin hepsi yalan ve kurmaca mı yoksa içlerinden doğru olanları da var mı ?

3- Yaşadıkları yüzünden, depresyon, üzüntü vb. Sebeblerden ötürü intihar edenler yine aynı duyguları yaşıyorlar mı ? Hiç bir şey değişmiyor mu ?

4- Şarapta uyuşturucuya benzer alkol türü sonuçta kafa açıyor ve mutluluk dengesini bozuyor. Tabii başka zararları da vardır ama kalbe de iyi geliyor aynı zamanda. Şarap, alkol tanrıları var ve ayinlerde şarap içebiliyoruz bu zararları nasıl görmezden geliniyor, şarap tanrısı var sonuçta ve ayinlerde içmek serbest.

Esenlikler,

1-Karma, yeni çağ anlayışının aksine biraz daha farklıdır. Evrende devriye gezen polisler bizi yaptıklarımıza ve düşündüklerimize göre ödüllendirip cezalandırmıyor. Örnek vermek gerekirse, çok alkol içersen alkolik olursun gibi bir mantık söz konusu.

2-Bu konuda kesin bir bilgim yok.

3-İntihar etmek ruh için zararlı ve tamamen yararsızdır, ruh yeni bir beden bulana kadar onyıllar, yüzyıllar veya daha fazla zaman bile geçebilir. O sırada ise hiçbir şekilde gelişemezsiniz ve zarar görürsünüz. Bunun için reenkarne olana kadar Duatta bekleriz ve ruhumuz orada korunur.

4-Şarap dediğimiz alegoriktir. Neyi sembolize ediyor emin değilim fakat Lucifer'ın Kâsesi olan 666 Güneş Çakrasını temsil ediyor olabilir. Tanrı Dionysos ise Şeytandır, bildiğim kadarı ile içki, sosyalleşmeyi, eğlenceyi ve zevki sembolize eder.

5-Bunun için genelde Ingwaz rünü kullanılır, eğer kişinin enerjisini tamamen sömürürseniz o kişi ölür.

İyi geceler.

Kahin said:
Esenlikler.

Esenlikler,

1- Buna "ceza" demek doğru olmaz, ancak daha çok evrenin işleyişi. Eğer ortada bir cinayet varsa; hem ölen, hem de öldürülen bundan zararlı çıkıyor. Öldüren kişi, bir tür ceza yaşıyor. Ölen kişinin karmasına da ölüm işliyor. Örneğin bir sonraki yaşamda da ölümü çekiyor, aynı şey öldüren için de geçerli; onun da artık katil olma olasılığı daha fazla olmuş oluyor.

2- Kavim adları hariç tarihî gerçeklik içeren bir kısmını hatırlamıyorum.

3- Evet, yaşıyorlar. Ölüm, (işkence gibi durumlar hariç) hiçbir zaman kurtuluş değildir.

4- Şarabın alımı nadiren, örneğin sıkı bir çalışma sonrası gelecek bir kutlamada olmalıdır. Ayda yılda bir olacak şekilde alınmalıdır kısacası.

Ruhani alegorilerdeki şarap ise epifiz bezinin salgıladığı dişil enerjilerdir. Epifiz bezi aktive edildiği takdirde büyük bir mutluluk getirir.

İyi geceler.

Evet bende karma hakkında bu şekilde düşünüyorum. Bazı SS arkadaşlar karmayı tamamen popüler tanımıyla benimseyip bana "bak doğrusu bu" dedikleri için özel olarak sormak istedim. Emin olmak için bir şey daha sorucam yaptığın her hareket katmana iyi veya kötü şekilde işliyor mu ? Bide büyünün karması olmaz dediğim de korunmasız şekilde negatif büyü yap bakalım gibi şeyler söylüyorlar bunun cevabı nedir ? Bunları diyen kişiler zaten gökte ki karma Tanrısının kutsal adeleti böyle istiyor gibi bir şey demiyorlar evren yasası enerjinin geri dönümü ile alakalı olduğunu savunuyor daha çok.

İyi ğünler.

Kahin said:
Evet bende karma hakkında bu şekilde düşünüyorum. Bazı SS arkadaşlar karmayı tamamen popüler tanımıyla benimseyip bana "bak doğrusu bu" dedikleri için özel olarak sormak istedim. Emin olmak için bir şey daha sorucam yaptığın her hareket katmana iyi veya kötü şekilde işliyor mu ? Bide büyünün karması olmaz dediğim de korunmasız şekilde negatif büyü yap bakalım gibi şeyler söylüyorlar bunun cevabı nedir ? Bunları diyen kişiler zaten gökte ki karma Tanrısının kutsal adeleti böyle istiyor gibi bir şey demiyorlar evren yasası enerjinin geri dönümü ile alakalı olduğunu savunuyor daha çok.

İyi ğünler.

Esenlikler,

Popüler anlamdaki karmanın doğrusu, kişinin yaptığı işin karşılığıdır. Yani evet, yukarıda tanımını yaptığımın harici, büyüler de ters tepebilir.

İyi günler.

Kahin said:
istedim. Emin } mu ? Bide büyünün karması olmaz dediğim de korunmasız şekilde negatif büyü yap bakalım gibi şeyler söylüyorlar bunun cevabı nedir?

Kara büyü yapan kişiye zarar veriyorsa bunun sebebi hedefin kendini koruması ve negatif enerjiyi yansıtması, yapan kişinin becerememesi veya astroloji oluyor. Wicca’ların inandığı karma yasası yüzünden değil. HPS o inancı şurada eleştiriyor:

https://satanisgod.org/www.angelfire.com/empire/serpentis666/ThreeFoldLie.html

Büyünün başarısızlığının sebebinin de şu an linkini bulamadığım bir yazıda ‘‘neredeyse her zaman’’ yapan kişiyle ilgili olduğunu, bazen de karşıdakinin güçlü aurası veya astroloji olduğunu yazıyor.

Esenlikler.

Cevap veren herkese teşekkür ederim bilmediğim ve dikkat etmediğim konuları kavradım sayenizde. Büyü konusunda da benim düşüncem hep o yöndeydi zaten emin olmuş oldum artık.
Normal olarak karmayı yinede hala tam anlamış değilim. Sadece öldürülmek/ölmek gibi büyük şeylerde mi karma seni takip ediyor yaptığın ve yaşadığın büyük küçük her şeyde mi var bu karma. Eğer öyleyse biz sürekli olarak bu karmayı yok etmek zorunda olmuyor muyuz ?
Kişinin yaptığı işin karşılığı en ufagindan büyüğüne sürekli birikiyor, bu yüzden her bir kaç ayda bir karmayı yok etmek gerekir. Karma hakkında detaylı yazı olsaydı daha iyi olurdu aslında.

Kahin said:
Esenlikler.

Cevap veren herkese teşekkür ederim bilmediğim ve dikkat etmediğim konuları kavradım sayenizde. Büyü konusunda da benim düşüncem hep o yöndeydi zaten emin olmuş oldum artık.
Normal olarak karmayı yinede hala tam anlamış değilim. Sadece öldürülmek/ölmek gibi büyük şeylerde mi karma seni takip ediyor yaptığın ve yaşadığın büyük küçük her şeyde mi var bu karma. Eğer öyleyse biz sürekli olarak bu karmayı yok etmek zorunda olmuyor muyuz ?
Kişinin yaptığı işin karşılığı en ufagindan büyüğüne sürekli birikiyor, bu yüzden her bir kaç ayda bir karmayı yok etmek gerekir. Karma hakkında detaylı yazı olsaydı daha iyi olurdu aslında.

Esenlikler,

Koruma auranız ve temizlenme çalışmalarınız zaten bunları engeller. Ayrıca, meditasyon yaparak ve ruhunuzu geliştirerek, zaten git gide bu etkilerden kurtuluyorsunuz.

Karma, popüler kültürde yansıtıldığının aksine sadece "ektiğini biçmeyle, karma biriktirmeyle" ilgili değildir; gezegenlerin etkisi de bir karmadır. Ve ben, açıkçası bunun çok daha güçlü olduğunu düşünüyorum.

Bu kadar endişe duymanıza gerek yok, dediğim gibi ruhunuzu temizleyerek, koruma auranızı güçlü tutarak, ruhunuzu geliştirerek ve Tanrıların da yardımıyla zaten bir sürü kötü olaydan kaçınmış oluyorsunuz.

İyi akşamlar.

Al Jilwah: Chapter IV

"It is my desire that all my followers unite in a bond of unity, lest those who are without prevail against them." - Satan

Back