Welcome to our New Forums!

Our forums have been upgraded and expanded!

Welcome to Our New Forums

• Our forums have been upgraded! You can read about this HERE

Kariyer ve Gelecek Planlaması

Nanetxd

New member
Herkese iyi günler bir ay sonra üniversite sınavı var fakat ne gitmek istediğim bir bölüm var nede çalışmak istediğim bir alan. şu sıralar kendimi tamamen düşünmeye adadım fakat kendime ait bir şey bulamıyorum sizce ne yapmalıyım tavsiyelerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Nanetxd said:
Herkese iyi günler bir ay sonra üniversite sınavı var fakat ne gitmek istediğim bir bölüm var nede çalışmak istediğim bir alan. şu sıralar kendimi tamamen düşünmeye adadım fakat kendime ait bir şey bulamıyorum sizce ne yapmalıyım tavsiyelerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Cinnamon Cake yazmıştı:

Uzun uzun kariyer göstergeleri yazdım ama sonradan aklıma zaten evlerin, burçların ve gezegenlerin temsil ettiği meslekleri Maxine’in siteye zamanında eklemiş olduğu geldi. Neyse, ne yapalım artık.

O zaman kısaca şu bilgiyi vereyim bilmeyenler için. MC ve 10. ev kişinin kendini gerçekleştirdiği yeri, kendi zirvesini temsil ediyor. Yükselenden (doğumdan) birey olma ve kendi gibi olma yoluna gittiği yerdir burası. Gelir ve para evi olan 2. ev; ve iş, günlük rutinler, çalışma hayatı olan 6. ev ile karıştırılmamalıdır. Yürünecek yol vardır, potansiyeller ve yatkınlıklar vardır ancak herkes kendi zirvesini yaşamak için özgür kalamıyor toplumda. Toplum gerçeklerinden bağımsız olsa etrafta toplumdaki eve tıkılmış her kadın, her anne özgürce kendini gerçekleştirirdi. Hepsinin MC yöneticisi ev hanımı olmayı göstermiyor değil mi?

En sık kullanılan ve gayet doğru sonuç veren Placidus ev sistemiyle haritanızı açtığınızda MC zaten 10. evi başlatır. Dolayısıyla ayrı olarak 10. ev yöneticisi demek yerine MC diyeceğim. MC yöneticisi olan gezegen hangisi ise onun bulunduğu burç, ev ve aldığı ana açılar kişinin kariyer göstergesidir. 10. evin içinde bir veya birden fazla gezegen varsa yine tamamen kariyer göstergesidir. Bu gezegenler her zaman meslek sağlamayabilir, doğalarını yansıtır. Neptün sanat ve ruhaniyetle alakalıdır ancak illa da bu meslekleri vermek zorunda değil; kariyer konusunda kafa karışıklığı yaratan, kişinin sağlam seçimler yapmasını engelleyen, kararsız koşulları sağlayan kuvvet olarak da oraya enerjisini koyabilir. Ay domestik işlerle ilgili olsa bile bir evdeki varlığını en hızlı ilerleyen gezegen olmasından dolayı değişken ve dengesiz koşullar yaratarak belli edebilir.

10. evin içindeki gezegenlerin kişinin kariyerinin ve toplumda nasıl tanındığının ipucunu vermesi bir yana, MC yöneticisi hangi evdeyse o evin içindeki gezegenler de yine etkilidir.

Kariyer göstergesi olan ana gezegenin (MC yöneticisi) asalet durumu ve başka gezegenler tarafından aldığı açılar önemlidir ve incelenmesi gerekir.

Kendiniz için bakabileceğiniz gibi ev türetme metoduyla hayatınızdaki herkes hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Diyelim ki gelecekteki eşinizin ne olarak tanınacağını, kariyerini merak ediyorsunuz. IC ve 4. eve bakın. Çünkü 7. evin 10. evidir orası. Kendinizde nasıl uyguluyorsanız, IC noktanızı ve 4. evinizi onun MC noktası ve 10. eviymiş gibi düşüneceksiniz. IC yöneticisi nerede diye inceleyin kendinizde baktığınız gibi. Böylece eşinizi bulduğunuzda tanıyabilirsiniz.

Eşinizin geliri, para durumu, zenginliği sizin 8. evinizle anlaşılır. 8. ev, yöneticisi ve 8. evin içindeki gezegenler. Eşinizin çalışma hayatı, günlük koşuşturmacaları sizin 12. evinizden bakılır; 12. ev, yöneticisi, içindeki gezegenler.

Haritada her ev hayatın belirli konularını temsil eder. Hepsini buradan okuruz. Dolayısıyla Yükselen bilgisi en önemli şeydir harita okumak için.

Bir gün vakit bulursam tanınan bir insan seçip haritasını her yönüyle incelemek istiyorum burada. Kariyer, aşk, evlilik, ilişkiler, para, yetenekler, aile, doğum, ölüm vs her bakımdan. Bir harita nasıl okunur diye parça parça anlatmak yerine uzunca örnek bir harita okuması yapmak daha iyi olurdu öğrenmek isteyenler için.

Sadece gezegenler yazıyormuş. Burçlar ve evler için yazıyorum o yüzden.

MC’nin kestiği burç da elbette önemlidir, sadece yönetici gezegen değil. Burçların ve evlerin doğal yöneticilerini de (yardımcı yöneticiler de dahil) hesaba katmalıyız. Doğal yönetici derken, sizin 1. evinizi İkizler kesiyor olabilir, yönetici Merkür’dür burada ama bahsettiğim şey normalde 1. ev ve Koç’un doğal yöneticisinin Mars olması. Elementlere de dikkat edelim. Elementlere göre o elementlerdeki işler de girer. Ateş grubundansa mesela itfaiyecilerden bahsedebiliriz ve hatta tam Koç mesleği olur. Bir kurtarma, tehlikeli bi işe atlama durumu var. Ateş elementi öne çıkmak, parlamak, fark edilmek, risk almakla ilişkili. Örneğin volkanoloji ateş elementiyle ilgili bir şey. Su elementinden bahsediyorsak buna sadece deniz gibi şeyler değil sıvılarla çok ilgilenilen kimya alanı da girecektir. Duygu ve hassasiyet gerektiren, empati gerektiren konuları da kapsayacaktır. Hava daha çok iletişimsel, zihinsel, mantıksal, rasyonel işleri gösterir. Toprak doğa üzerinde çalışılan, madde üzerinde çalışılan meslekleri gösterebilir. Para, mal, arsa, ev gibi şeyler toprağa dahil edilebilir. Nasıl düşüneceğinizi anladınız artık, örnekleri genişletebilirsiniz.

Eğer 1. ev veya Koç’tan bahsedeceksek buradaki anahtar kelimeler öne çıkmak, kurtarmak, savunmak, liderlik ve beden. Meslekleri anlatabildiği gibi bize bir şeyleri tarif de edebilir. Örneğin liderlik etmeniz gereken, cesur, girişken ve atak olmak gereken bir pozisyonda olabilirsiniz ama meslek olarak Marsiyen bir şeyden söz etmiyor olabiliriz. Askerlik ve silahla alakalı şeyler, kesme biçme açısından cerrahlık, bedene vurgudan ötürü bedensel kuvvet gerektiren işler, yüzücülük (belki Akrep’in su olması bakımından ve Mars’la da yönetiliyor olması bakımından yüzücülük oraya da girebilir), koşuculuk, sportif işler veya modellik, mankenlik. Koç Öncü gruptan ve ateş elementinden olduğu için yine yaratıcı fikirler gerektiren, yeni bir şeyin ortaya atıldığı bir kariyer çizilebilir.

2. ev ve Boğa gıdayla, toprakla, doğayla, beslemekle, parayla ve Venüs teması olduğu için estetikle; rutinin, konforun ve dinginliğin pek bozulmadığı işleri gösterir. Bankacılık, muhasebecilik, tarımcılık, sanatçılık; Boğa’nın boğazı temsil etmesiyle şarkıcılık vs. burada.

3. ev ve İkizler trafiği, iletişimi, konuşmayı, ulaşımı, öğrenmeyi ve bilgiyi aktarmayı temsil eden bir yerdir. Hızlı düşünüp hızlı hareket etmekle ilgilidir. Dolayısıyla yayıncılık, gazetecilik, öğretmenlik, kargoculuk gibi şeyler girer. Bunları genişletebilirsiniz, tek tek yazamam.

4. ev ve Yengeç yine beslemekle, gıdayla, toprakla alakalı. Yerleşilen yerleri, iç mekanları, rahat edilen yerleri gösterir; vatanı da gösterir. Bu yüzden aşçılık, yine jeoloji gibi toprakla alakalı şeyler, bebek bakıcılığı, devlet memurluğu, otel işletmeciliği; bakım ve alaka gerektiren hemşirelik gibi şeyleri ve su grubu olduğu için balıkçılık gibi şeyleri bile gösterir.

5. ev ve Aslan. Burası Güneş’in yeri. Bu yüzden parlamak, sahne almak, liderlik, emir verilen konumlar, sanat, kuaförlük, modellik, mankenlik, moda, gösteriş ve lüks şeyler buraya dahil. Yine para piyasaları ve kumar gibi şeyler de buraya giriyor. Yönetmenler, oyuncular, modacılar vs buraya girer.

6. ev ve Başak angarya işler, rutin ve sıkıcı işler, bakım, detaylı ilgi ve düzen gerektiren işleri, teknik ve pratik işleri temsil eder. Sağlık sektörüyle, temizlikle çok ilgilidir. Merkür yönetiminde olduğu için iletişim ve yazıyla ilgilidir. Hemşirelik, doktorluk, sekreterlik, teknisyenlik, yazarlık vs buraya girer. Muhasebe işleri de buraya girer.

7. ev ve Terazi güzellik, barış, diplomasiyle ilgili bir yerdir. Elçilik, avukatlık, başka hukukla alakalı şeyler, sanatçılık, sunuculuk, ortaklık gerektiren meslekler buraya girer. Burası da moda, kuaförlük, modellik, mankenlik ve lüks, pahalı eşyalarla birlikte çalışmayı gösterebilir. Siyaset de buraya girebiliyor ilginçtir.

8. ev ve Akrep yine Mars etkisiyle yine Koç gibi askerlik, silahlı işler, cerrahlık gibi kelimelerle ipuçları veriyor. Yeraltı konuları buraya giriyor, dolayısıyla yine jeoloji ve madencilik gibi işlerle birlikte yeraltından Akrep’in elementi olan su da çıkabileceği için sıvılar buraya girer. Araştırmacılar, dikkat ve odaklanma gerektiren meslekler, dedektifler, illegal işlerle uğraşanlar, mafyalar, kesme biçme işleriyle uğraşanlar ve elbette yine burası da parayla alakalı olduğu için bankacılık gibi meslekler buraya ait. Mühendislik de buraya girebilir. Güvenlik, sigortacılık yine buraya ait bir alan. Böyle metafizik işlerle uğraşanlar da yine girer bu kısma. Doktorluk da girebilir. Psikologlar da burada.

9. ev ve Yay dini, felsefi, üniversite ve yüksek öğrenimle alakalı, yurt dışı, yabancılar, dil ve eğitmenlikle bağlantılıdır. Danışılan, akıl alınan ve öğreten kişi olmakla alakalıdır. Yine yayıncılık ve reklamcılık buraya girebilir. Hukuk, adalet, yasa koyma, toplumun üzerindeki entelektüel kesim burayla temsil edilir. Astrologlar buraya girer.

10. ev ve Oğlak’a devlet işleri, yöneticiler, mimarlar, inşaa etmekle alakalı meslekler, yapı oluşturmak; yine parayla alakalı meslekler de dahil edilir. Bilim insanları, çok çalışan kişiler yine burada.

11. ev ve Kova teknolojiyle, internetle ilgili meslekler, geleceğin yapısını kuran meslekler, bilim insanları, mucitler, mühendisler, yine astrologlar, uzayla alakalı işlerde çalışanlar, astronotlar, astrofizikçiler gibi gibi.

12. ev ve Balık hastaneyle, şifayla alakalı meslekleri içine alır. Doktorluk, hemşirelik yine aynen dahil buraya. Çünkü bir bakım, şifa konusundan bahsediyoruz. Spiritüel şifa yöntemleri, alternetif tıp buraya girer. Astroloji de girebilir. Yoga öğretmenliği, reiki gibi ruhaniyetle bağlantılı işler burada. Ve elbette sanatçılar buradadır. Psikoloji buraya da dahil edilir. Denizle, okyanusla bağlantılı meslekler buraya girer.

https://ancient-forums.com/viewtopic.php?f=29&t=63908&start=250

Nanetxd said:

Geleceğinizi inşaa etmek için Azazel veya Belial ile çalışabilirsiniz. Belial daha serttir ama

Nanetxd said:

Esenlikler;

Seninle aynı durumu paylaşıyorum ancak benim bu yıl için üniversiteye gitmek gibi bir düşüncem yok. Ülkemizdeki eğitim sistemini zaten biliyorsunuz bu konu hakkında çok da konuşmaya gerek yok. 12 yıl boyunca okula gidip öğrendiğimiz şeyler sınırlı. Temeli sağlam olmayan bir sistemin içinde çoğumuz at yarışına girmişçesine yarıştırılıyoruz. Öğrendiğimiz şeyler kavga etmek, laf dalaşına girmek, dedikodu yapmak, işimize yaramayacağı halde yaşımız için gereksiz bilgileri ezberlemeye çalışmak. 11. sınıfa geçince insan içinde bulunduğu durumu sorguluyor doğal olarak. 12. sınıfta da seni seçim yapmaya zorluyorlar. Ya ders çalışır üniversite okuduktan sonra girip giremediğinin belli olmadığı işler için CV hazırlarsın ya da okumaz yine girip girmediğinin belli olmadığı iş ararsın. En iyi ihtimalle kızsan evlenirsin, erkeksen gene iş. İki ucu bilmem ne değnek işte.

Önce bahsettiklerimi düşün, 6 yaşından sonra yıllarca beyninin yıkandığını. Bu noktaya 1-2 günde gelmedin, hayatı yavaş yavaş farklı deneyimlemeye başladığın için olumsuz duygulara kapılman, çıkış yolunu bulamaman ya da yol olmadığını düşünmen normal. Yeteneğin varsa geliştirmek için çaba gösterebilirsin. Bunu satanizm için kullanmak sana kalmış. Yeteneğin sana para kazanmanı sağlayacaksa bu daha iyi. Maddi olarak seni destekleyecek tanıdıkların varsa bu da iyi. Üniversite okuyacaksam bu yönetim ya da tarih olabilir. Geçinme sıkıntın olmayacaksa benim yapmayı düşündüğüm gibi sadece öğrenmek, fikir sahibi olmak için de okuyabilirsin.

Satanizm'i bir şekilde Türkiye'de bir miktar anlatmayı ya da en azından meditasyonu, altın çağ hakkında fikir verebileceğim bir yapı oluşturmayı uzun zamandır düşünüyorum. Bu aralar manga okuyorum ve çizimimi geliştiriyorum. İleride çizim yaparak da deneyebilirim.

Ele alabileceğin çok fazla seçenek var. Hayatını nasıl yaşamak istediğine net bir karar verirsen işlerin senin için daha kolay hallolacağını düşünüyorum.

Nanetxd said:

Üniversiteye üniversite okudum diyebilmek için geliyorsanız gelmeyin abi. Milletin kafasını da meşgul etmeyin. Gerçekten 4 senelik okumak isteyenlere de yurtlarda evlerde yer açılsın. Ailen çok zorluyorsa 2 senelik tapu kadastro yaz noterde çalışan devlet memuru ol ya da cesaretin varsa masaya yumruğunu vur hayallerinin peşinden git derim. Türkiye şartlarında zor ama sende artı puan ruhaniyet var belki ilgi alanın hobin hakkında ruhani yollarla yardım alırsın diye düşünüyorum. İlgi alanın derken bu okul olmak zorunda değil neye ilgin varsa ona yönelirsin mutlaka olmak veya geliştirmek istediğin bir alanın vardır atıyorum resim gibi müzik gibi. Ama lütfen okumak için okumayın. Biliyorum Türkiye şartları aile şartları zorluyor sizi ama zorunda değilsiniz bunu bilerek hareket edin. Kırmak için yazmadım ama yanlış anlayıp kırılacaklar.

Al Jilwah: Chapter IV

"It is my desire that all my followers unite in a bond of unity, lest those who are without prevail against them." - Satan

Back