Welcome to our New Forums!

Our forums have been upgraded and expanded!

Welcome to Our New Forums

• Our forums have been upgraded! You can read about this HERE

Ekonomi

Brsaruya

New member
Esenlikler
Acaba rica etsem rahip kobra nın en son yayınladığı ekonomi hakkında olan yazıyı Türkçeye çevirebilir misiniz?
Zira resmi rakamlarla %70 olan bir ülkede yaşıyoruz ve bu bizim için önemli olabilir değil mi?

Brsaruya said:
Esenlikler
Acaba rica etsem rahip kobra nın en son yayınladığı ekonomi hakkında olan yazıyı Türkçeye çevirebilir misiniz?
Zira resmi rakamlarla %70 enflasyon olan bir ülkede yaşıyoruz ve bu bizim için önemli olabilir değil mi?

Anladım sanırım cevap vermediğinize göre çevirmeyeceksiniz

Brsaruya said:

Esenlikler,

Bu tarz yazıları çevirmememizin genel nedeni, sürekli güncellenen ve yenilenen yapıda olmasıdır. Finans, kendi başına değişken yapıdaki bir dal olduğu için, Yüksek Rahip Hoodedcobra666'nın açıklamalarının da sürekli güncellenmesi ve bu konu üzerine ayrı ayrı gönderiler atması doğaldır, ancak çok daha eskiden kalma öncelikli yazılarımız bulunduğu için, maalesef ki bunlara zaman ayırmamız pek mümkün olmuyor.

Bahsettiğiniz yazıyı çevirmek aklımdaydı ancak bu sebepten ötürü vazgeçtim. Çok doğru olmasa da genel fikri edinebilmek adına Translate gibi servisleri kullanabilirsiniz.

İyi akşamlar.

Translate'e de gerek yok beginner seviyesinde konuşuyor, sanırım kolaylık olsun diye. Sade bir konuşma stili var. Lafı eveleyip gevelemiyor. Alışkınım o yüzden translate kullanmam onda hiç.

Bright Truth said:
Brsaruya said:

Esenlikler,

Bu tarz yazıları çevirmememizin genel nedeni, sürekli güncellenen ve yenilenen yapıda olmasıdır. Finans, kendi başına değişken yapıdaki bir dal olduğu için, Yüksek Rahip Hoodedcobra666'nın açıklamalarının da sürekli güncellenmesi ve bu konu üzerine ayrı ayrı gönderiler atması doğaldır, ancak çok daha eskiden kalma öncelikli yazılarımız bulunduğu için, maalesef ki bunlara zaman ayırmamız pek mümkün olmuyor.

Bahsettiğiniz yazıyı çevirmek aklımdaydı ancak bu sebepten ötürü vazgeçtim. Çok doğru olmasa da genel fikri edinebilmek adına Translate gibi servisleri kullanabilirsiniz.

İyi akşamlar.

Esenlikler yazı sürekli güncellendiği için mi yazmaktan vazgeçtiniz? Doğru mu anladım sayın Bright?

Brsaruya said:
Esenlikler yazı sürekli güncellendiği için mi yazmaktan vazgeçtiniz? Doğru mu anladım sayın Bright?

Esenlikler,

Demek istediğim, bunlar güncellenmeye ve yeni yazılara açık meseleler. Ukrayna'da da aynı şekilde, sıcak konular olduğu için sürekli güncellemeler ve farklı vaazlar geldi. Eğer bunların hepsini çevirirsek, diğer daha önemli şeyleri çevirmeye kısıtlı zamanımız kalır. Bu yüzden önceliklerimizi belirliyoruz.

İyi akşamlar.

Esenlikler,

Demek istediğim, bunlar güncellenmeye ve yeni yazılara açık meseleler. Ukrayna'da da aynı şekilde, sıcak konular olduğu için sürekli güncellemeler ve farklı vaazlar geldi. Eğer bunların hepsini çevirirsek, diğer daha önemli şeyleri çevirmeye kısıtlı zamanımız kalır. Bu yüzden önceliklerimizi belirliyoruz.

İyi akşamlar.
[/quote]

Esenlikler konu dışı olacak ama profilinize koyduğunuz resim çok hoş kendisi büyük iskenderin temsil ettiği resimdi öyle değil mi?

Bright Truth said:
Brsaruya said:

Esenlikler,

İyi akşamlar.

Anladım teşekkür ederim

Brsaruya said:
Esenlikler konu dışı olacak ama profilinize koyduğunuz resim çok hoş kendisi büyük iskenderin temsil ettiği resimdi öyle değil mi?

Esenlikler,

Son pagan Roma imparatoru Julianus kendisi.

İyi geceler.

Bright Truth said:
Brsaruya said:

Esenlikler,

Son pagan Roma imparatoru Julianus kendisi.

İyi geceler.

Esenlikler,

Konuyla âlâkası yok fakat aklıma bir şey takıldı.

İnsan, meditasyon vs. yaptıkça kundalinini yükselir ve özüne döner, baskın olan genler daha çok baskınlaşır demiştiniz. Yani, siyahi birisi daha çok siyahi, beyaz birisi daha çok beyaz özellikler göstermeye başlar.

Şimdi anlamadığım konu şu: biz, beyazların "evrimsel" olarak daha üstün olduğunu savunuyoruz. Yani aslında amacımız beyaz olmak, yanılıyor muyum? Siyahi olan birisi meditasyon yaptıkça siyahi genleri daha çok belirginleşecek, adam daha çok çukura batacak?

Ayrıca bu kundalinin yükselmesi ve genlerin belirginleşmesi fiziksel olarak ne gibi değişiklikler gösterir?

Kondofos said:
Esenlikler,

Konuyla âlâkası yok fakat aklıma bir şey takıldı.

İnsan, meditasyon vs. yaptıkça kundalinini yükselir ve özüne döner, baskın olan genler daha çok baskınlaşır demiştiniz. Yani, siyahi birisi daha çok siyahi, beyaz birisi daha çok beyaz özellikler göstermeye başlar.

Şimdi anlamadığım konu şu: biz, beyazların "evrimsel" olarak daha üstün olduğunu savunuyoruz. Yani aslında amacımız beyaz olmak, yanılıyor muyum? Siyahi olan birisi meditasyon yaptıkça siyahi genleri daha çok belirginleşecek, adam daha çok çukura batacak?

Ayrıca bu kundalinin yükselmesi ve genlerin belirginleşmesi fiziksel olarak ne gibi değişiklikler gösterir?

Esenlikler,

Hayır, bu bir yanlış anlaşılmadır. Daha önce de örnek vermiştim. Irk =/= birey. Kafanızda kolaylaştırmak için ırksal evrimsel üstünlüğü ayrı bir küme yapın. Bu, A kümesi olsun. Sonrasında bir de B kümesi olsun, bireyler bulunuyor burada da.

B kümesi, A kümesinden daha baskın bir yapıdadır. Çünkü A kümesi, çok saf etkenler üzerinde kuruludur. Bireylerde ise sadece ırk etkenleri bulunmaz, ırk etkenlerinden çok daha güçlü yapıda gezegensel ve ruhsal etkenler bulunur.

B kümesindeki birey, A kümesindeki elemanlardan birine mensup olabilir ancak biz burada bireysel değerlendirme yapacaksak B kümesine bakmalıyız. Daha önce de açıkladığım gibi, bunlar apayrı kümeler çünkü. Temel taban değerler üzerinden bir üstünlük yarışına giremeyiz. Bu açıdan, tanrı olmuş bir Siyahi, tüm Beyazlardan daha üstün olacaktır çünkü B kümesine göre hareket edeceğiz.

Bu ırklar, sadece ırklardan bahsedilirken konuşulabilir. Örneğin, diyebiliriz ki Beyazlar evrimsel açıdan daha üstündür. Ancak biz burada Beyazların taban özelliklerinden bahsediyoruz, karıştırmayın. Hiçbir bireye yansımaz bu. Örneğin Edward ile Jamba'yı kıyaslayacaksak, mantıken B kümesine bakmalıyız. Bu kümede de Jamba, eğer ruhu daha gelişmişse, Edward'dan daha üstün olabilir.

Umarım açıklayıcı olmuştur.

İyi günler.

Al Jilwah: Chapter IV

"It is my desire that all my followers unite in a bond of unity, lest those who are without prevail against them." - Satan

Back