Welcome to our New Forums!

Our forums have been upgraded and expanded!

Welcome to Our New Forums

• Our forums have been upgraded! You can read about this HERE

Anadolu Aleviliği Satanik mi?

SonOfFreya

New member
Esenlikler kardeşler,

Anadolu aleviliğin antik paganizm ve ezidilerle ortak benzerlikleri olması açısından günümüze dek gelen gnostik satanik öğretilerden biri olduğunu söyleyebilirmiyiz?

Şimdiden teşekkürler

Asla! Alevilik pis lağım mezhebi biliyorsun. Zaten ibrahimi pislikler satanizmdeki her sembolik şeyin düşük frekanslı dejenere kopyasını alarak oluşma genel olarak. Haçta aslen bizden, hilalde. O dejenere pislik davut yıldızı da pentagram çakması.
Allahta el ilah aslında. Bunu kafana sok.

SonOfFreya said:
Esenlikler kardeşler,

Anadolu aleviliğin antik paganizm ve ezidilerle ortak benzerlikleri olması açısından günümüze dek gelen gnostik satanik öğretilerden biri olduğunu söyleyebilirmiyiz?

Şimdiden teşekkürler

Alevilik yozlaştırıldı.Türk-Müslüman devletler Aleviliğe özünü kaybettirdi.

Altay said:
Asla! Alevilik pis lağım mezhebi biliyorsun. Zaten ibrahimi pislikler satanizmdeki her sembolik şeyin düşük frekanslı dejenere kopyasını alarak oluşma genel olarak. Haçta aslen bizden, hilalde. O dejenere pislik davut yıldızı da pentagram çakması.

Alevilikteki ögeler kopyalanmadı.

raidenonna said:
SonOfFreya said:
Esenlikler kardeşler,

Şimdiden teşekkürler

Alevilik yozlaştırıldı.Türk-Müslüman devletler Aleviliğe özünü kaybettirdi.

Bende öyle olduğuna kanaatindeyim. Nacizane araştırmalarım doğrultusunda şunu demek isterim ki kanaatimce ezidiler ve aleviler ezoterik bilgileri az çok koruyabildikleri için ibrahimiler tarafından hep hedef olarak gösterilmiş

Aleviliğin kökenin şeytani olduğunu sanmıyorum ama diyelim ki öyle(-ydi öyleydi diyelim) bu neyi değiştirir ? Düşmanın yozlaşması olduğunu mu ? İslam mezhepi olduğunu mu ?. Hayır hiçbirşeyi değiştirmez, günün sonunda islam mezhebi oluyor ve allaha inanıyorlar bu da onları yozlaşmış olduğunu olduklarını gösteriyor. Yapılabilecek birşey yok.

Evet anlıyorum çok fazla islam'a benzemiyor yapı olarak bu da bizden çalınarak oluşturulduğunun kanıtı. Yani "islama fln uymayacaklarsa en kötü buna inansınlar bi kaybımız olmasın" diye düşünelerek pagan inançlarından çalınarak ve yozlaştırıp bozararak oluşturulmuştur (islamın kendiside zaten böyle ama bu daha bi sulandırılmış gibi yani).

Tam olarak kendimi ifade edebildim mi ?bilmiyorum ama bence böyle yani.

SonOfFreya said:
Esenlikler kardeşler,

Şimdiden teşekkürler

Esenlikler,

Irklar dejenere edildiğinden beri, Alevi topluluklarına "bizden" diyemeyiz. Ancak söylediğiniz gibi Aleviler Antik Gnostisizm ile bağlantılıydı. Yezidi topluluklarındandı ve onlarda çok güçlü Centillerdi.

İyi günler.

Baroness Blossom said:
Aleviliğin kökenin şeytani olduğunu sanmıyorum ama diyelim ki öyle(-ydi öyleydi diyelim) bu neyi değiştirir ? Düşmanın yozlaşması olduğunu mu ? İslam mezhepi olduğunu mu ?. Hayır hiçbirşeyi değiştirmez, günün sonunda islam mezhebi oluyor ve allaha inanıyorlar bu da onları yozlaşmış olduğunu olduklarını gösteriyor. Yapılabilecek birşey yok.

Evet anlıyorum çok fazla islam'a benzemiyor yapı olarak bu da bizden çalınarak oluşturulduğunun kanıtı. Yani "islama fln uymayacaklarsa en kötü buna inansınlar bi kaybımız olmasın" diye düşünelerek pagan inançlarından çalınarak ve yozlaştırıp bozararak oluşturulmuştur (islamın kendiside zaten böyle ama bu daha bi sulandırılmış gibi yani).

Tam olarak kendimi ifade edebildim mi ?bilmiyorum ama bence böyle yani.

Dediğim gibi,Alevilik yok olmamak için İslama uyan bir şekilde değiştirildi.Ögeler çalınmadı yani

SonOfFreya said:
Esenlikler kardeşler,

Şimdiden teşekkürler

Yahudi Ali'ye tapılan değil.

Macellaio(Kasap) said:
SonOfFreya said:
Esenlikler kardeşler,

Şimdiden teşekkürler

Esenlikler,

Irklar dejenere edildiğinden beri, Alevi topluluklarına "bizden" diyemeyiz. Ancak söylediğiniz gibi Aleviler Antik Gnostisizm ile bağlantılıydı. Yezidi topluluklarındandı ve onlarda çok güçlü Centillerdi.

İyi günler.

Bunu seziyordum 😁. Bahşettiğiniz bilgiler için sizlere minnettarım

raidenonna said:
Altay said:

Alevilikteki ögeler kopyalanmadı.

Merhabalar, engin bilgeliğini bizimle paylaşan alevi sever kardeşlerimizin ufkuna açığız. Peki o zaman, söyler misin nedir o alevilikteki çok özel hem islamda hem satanizm de olmayan? Ki İslam'da varsa bil zaten çalıntı. Bizi aydınlat yol arkadaşım.

Al Jilwah: Chapter IV

"It is my desire that all my followers unite in a bond of unity, lest those who are without prevail against them." - Satan

Back