Welcome to our New Forums!

Our forums have been upgraded and expanded!

Welcome to Our New Forums

• Our forums have been upgraded! You can read about this HERE

Yapamıyorum

Shishi-Za

New member
Buraya bu konuda yazmak konusunda oldukça çekingenim aslında, önceden benimle aynı sorunları yaşayıp siteye danışanların yorumlarına baktığımda sürekli kızdıklarını başka hiçbir şey yapmadıklarını görmüştüm bu yüzden, bana fayda sağlamayacaksa yazmama gerek yok diyip geri planda durdum ancak artık sıkılmaya başlıyorum. Size basitçe anlatmam gerekirse hiçbir şey yapamıyorum. Bu sadece ruhaniyet değil, genel anlamda. Örneğin üniversite sınavına hazırlanıyorum ama sözde hazırlanıyorum. Dersin başına oturamıyorum. Gaza geliyorum, hırslanıyorum max 3 gün sürüyor sonra tamamen soğuyorum ve bir daha oturmuyorum. Meditasyonlar da aynı 3-4 gün devam ediyorum, bakıyorum hiç etki etmiyor bırakıyorum. Çoğu konuda böyle aslında sadece ders veya meditasyonlar değil. Artık ne yapacağımı şaşırdım, sorunun ne olduğunu anlamaya çalışıyorum ama ortada sorun bulamıyorum. Buna tembellik mi demeliyim bilmiyorum ama bunu nasıl atacağım konusunda yardıma ihtiyacım var. Geleceğimi karartıyorum ve bunu yaparken sadece izliyorum. Umarım yardımcı olacak birkaç öneriniz vardır. Şimdiden teşekkür ederim dostlar.

Esenlikler,

Aslında bu motivasyonla çözülebilecek bir şey değildir. Evet, motivasyon yardımcı olur ancak dediğiniz gibi, aldığınız gaz bitene kadar yardımcı olur. İşleri devam ettiren şey topraktır. Toprak eksikliği varsa ya da hava elementine bir yoğunlaşma varsa işleri bitirememek, tembel olmak doğaldır.

Ancak bunun bir nedeninin olması, bunun böyle devam etmesini gerektirmiyor, sonuç olarak istediğimiz şey denge. Tam da bu noktada ruhaniyet, size el uzatacak şeydir. Nauthiz ve Uruz rünleriyle bir çalışma, Kök çakrası ve Güneş çakrasına ekstradan önem göstermek size oldukça yardımcı olacaktır. Yine de bunun hemen etki etmesini bekleyemezsiniz, ortada bir birikim olması gerekiyor.

Mars karesi şu an uygulanabilir. Önümüzdeki salı günü üretkenlik için Mars karesine başlayabilirsiniz. Rünlerle olan çalışmaya da Ay, Oğlak'tayken başlamanız iyi olacaktır.

Bu çalışmalar etkisini anında göstermeyeceği için iş yapabilmek adına 36 kez Sowilo titretip şu tarz bir olumlama yapabilirsiniz, "Sowilo rününün enerjisi önümüzdeki 2 saat boyunca X işini gerçekleştirebilmem için beni faaliyete kışkırtıyor."

Daha üst bir saate çıkmayı planlıyorsanız Sowilo rününü 36 yerine 111 kez de titretebilirsiniz.

İyi günler.

Shishi-Za said:
Buraya bu konuda yazmak konusunda oldukça çekingenim aslında, önceden benimle aynı sorunları yaşayıp siteye danışanların yorumlarına baktığımda sürekli kızdıklarını başka hiçbir şey yapmadıklarını görmüştüm bu yüzden, bana fayda sağlamayacaksa yazmama gerek yok diyip geri planda durdum ancak artık sıkılmaya başlıyorum. Size basitçe anlatmam gerekirse hiçbir şey yapamıyorum. Bu sadece ruhaniyet değil, genel anlamda. Örneğin üniversite sınavına hazırlanıyorum ama sözde hazırlanıyorum. Dersin başına oturamıyorum. Gaza geliyorum, hırslanıyorum max 3 gün sürüyor sonra tamamen soğuyorum ve bir daha oturmuyorum. Meditasyonlar da aynı 3-4 gün devam ediyorum, bakıyorum hiç etki etmiyor bırakıyorum. Çoğu konuda böyle aslında sadece ders veya meditasyonlar değil. Artık ne yapacağımı şaşırdım, sorunun ne olduğunu anlamaya çalışıyorum ama ortada sorun bulamıyorum. Buna tembellik mi demeliyim bilmiyorum ama bunu nasıl atacağım konusunda yardıma ihtiyacım var. Geleceğimi karartıyorum ve bunu yaparken sadece izliyorum. Umarım yardımcı olacak birkaç öneriniz vardır. Şimdiden teşekkür ederim dostlar.
Meditasyon yapmıyorsun, ders çalışmıyorsun. O halde vaktini nasıl geçiriyorsun? Kendini ders çalışmaya zorlamak yerine, vaktini neyle geçiriyorsan onu ortadan kaldırmanı tavsiye ediyorum. Ve sadece boş kal, evet boş. Boş durmaktan sıkılıp, meditasyona ve derslerine başlayacaksın. Büyük ihtimal vaktin telefon ya da bilgisayar başında geçiyordur. Öncelikle vaktini boşa harcayan şeylerden ve farkında olmasan bile bağımlılıklarından kurtul.

Şimdiden meditasyonlara başla ve bir ay boyunca durmadan devam et. Ben de seninle aynı olmasa bile benzer şikayetlere sahibim. Şubat 27'sinde negatif karmayı kırmaya yönelik 40 günlük bir çalışmaya başlayacağım. Bu çalışmanın detaylarını da tarih yakınlaştığında teyit etmek amaçlı burada paylaşacağım. Benimle beraber sen de başlayabilirsin. O zamana kadar dediğim gibi meditasyonlarını aksatma ki bu çalışmadan daha iyi sonuç alabilesin. Kolay gelsin şimdiden. Bunu düzeltmenin başka bir yolu yok, sadece sen yapabilirsin.

Bright Truth said:
Esenlikler,

Aslında bu motivasyonla çözülebilecek bir şey değildir. Evet, motivasyon yardımcı olur ancak dediğiniz gibi, aldığınız gaz bitene kadar yardımcı olur. İşleri devam ettiren şey topraktır. Toprak eksikliği varsa ya da hava elementine bir yoğunlaşma varsa işleri bitirememek, tembel olmak doğaldır.

Ancak bunun bir nedeninin olması, bunun böyle devam etmesini gerektirmiyor, sonuç olarak istediğimiz şey denge. Tam da bu noktada ruhaniyet, size el uzatacak şeydir. Nauthiz ve Uruz rünleriyle bir çalışma, Kök çakrası ve Güneş çakrasına ekstradan önem göstermek size oldukça yardımcı olacaktır. Yine de bunun hemen etki etmesini bekleyemezsiniz, ortada bir birikim olması gerekiyor.

Mars karesi şu an uygulanabilir. Önümüzdeki salı günü üretkenlik için Mars karesine başlayabilirsiniz. Rünlerle olan çalışmaya da Ay, Oğlak'tayken başlamanız iyi olacaktır.

Bu çalışmalar etkisini anında göstermeyeceği için iş yapabilmek adına 36 kez Sowilo titretip şu tarz bir olumlama yapabilirsiniz, "Sowilo rününün enerjisi önümüzdeki 2 saat boyunca X işini gerçekleştirebilmem için beni faaliyete kışkırtıyor."

Daha üst bir saate çıkmayı planlıyorsanız Sowilo rününü 36 yerine 111 kez de titretebilirsiniz.

İyi günler.
Sowilo tavsiyesini uygulayacağım ben de, teşekkürler.

K.A ve özellikle ''RTR'' yapmadığım günlerde farkediyorum ki mutlaka kötü birşey oluyor, eşim daha çok bağırıyor bana. O, maruz kaldığımız negatif enerjileri RTR ile kaldırıyoruz. Bu nedenle RTRlerinizi hiç aksatmayın.
Maneviyat çalışmalarında meditasyon çok önemli. Ben çok geç başladım meditasyona. Bilseydim bu kadar önemli olduğunu, o kadar boş vakit varken daha erken başlardım, hergün ve uzun yapardım. özellikle gözü açık yapılan meditasyon daha faydalı odaklanma konusunda, mümkün olduğunca uzun yapın. çünkü ben şu an üzerimdeki değişiklikleri farkediyorum yani, derslere daha kolay odaklanıyorum ve daha iyi anlıyorum. ve bu durum daha iyi olucak zamanla, onu anladım. Başarılar diliyorum.

En azından günde bir defa ışık topu meditasyonu yapmanı önerebilirim. Hem çok vakit almıyor hem de çakralarının açılmasında büyük önem arz ediyor. Ben üçüncü göz ile başlıyorum diğer çakralarımı açıyorum; ne zaman üçüncü gözüme ışık topu meditasyonu uygulasam ve ardından boğazıma, üçüncü gözümde çakramın varlığını çok güçlü bir şekilde hissedebiliyorum. Özellikle henüz bu iki çakramı açtığımda vücudum karıncalanıyor, sonrasında diğer çakralarımı açınca karıncalanmalar gidiyor ve düzene giriyor. İlk yapmaya başladığımda çok şaşırmıştım, üçüncü gözünün varlığını alnının ortasında hissetmeye başlayınca insan anlıyor çalışmalarının getirilerini. Meditasyon yaşam için çok önemlidir. Zihnini boşaltmak gibi daha çok çaba gerektiren meditasyonlar (alışınca hiç de zor değil) dışında ışık topu meditasyonu çakralarını açmanda ve dahası onları hissetmende sana yardımcı olacaktır. Günde bir 10-15 dakika hiç de zor değil.

Şeytan yoldaşımız bizimle olsun, bizlere bilgelik ve güç bahşetsin.

Shishi-Za said:
Esenlikler kardeşim.
Örnek vererek konuşmama izin ver.
Açsın ve yemek yemek istiyorsun. Dolap,malzeme, alet vs. Hepsi orada. Ama sen o yemeği yapmadığın sürece aç kalmaya deva edeceksin. Bu şekilde devam edersen asla yemeğini yiyemeyecek ve açlıktan yakınacaksın.

Tersi durumu düşünmeye ne dersin?
Açsın ve yemek yemen gerekiyor.Kalkıyorsun ve işe koyuluyorsun. Bunu yaptığın için kaybın olmuyor. Sonuç olarak karnını doyuruyor verimini alıyorsun.

Yapman gereken tek şey kendini ilk olarak bu işe tamamıyla teşvik etmek. Aklından ne geçiyor ilk gün derse oturunca?
Ne olduğunu biliyorsun.
Seni oraya oturtan düşünce ve amaç nedir?
Bunu devamlı sürdürmen gerekiyor. Telefonu ,sosyal medya vs. Bırak bir kenara(bunları yapıyorsan diye) sadece ihtiyaçlarıni karşılayacak ve sana verim olacak şeyleri düşün,düşünmekle kalma uygula. Her gün o işe yeniden başlıyormuşsun ve ilk gününmüş gibi düşün.

SimyacıAbuzer07 said:
sence iyi zaten teknik bilgi paylaşmak yerine full duygusal başlıklarla kendini bastıranlarla dolu tr forumu bu gerçeği kabul edip düzeltmek yerine kendini kandırmak iyidir adam daha ss olalı iki ay olmuş bana yazıyor astrolojik yazımın altına git kitapçıdan al diye XD yabancı ssler bu tarz günlük hayata dair şeyler yazanlara ss ama biraz yan sanayi ss veya kahverengi yakalılar diyor ve kendini baya geliştirmiş herkes bunun farkında gülüp geçiyorlar başlıklara sende kandır kendini
O olay öznel kalır, kendini geliştirip "etik" anlayışa daha fazla yatkınlığı olan gelişmiş SSler başka bir SS kardeşi sorununu anlatıp yardım isterde bunla dalga geçip yan sanayii SS gibi aptal bir lakap kullanırsa, o kişi zihnen pekte gelişmiş sayılmaz. Sırf kendi GD'ından duygusal destek alan SSlerin forumlarda başka destek isteyenlerle dalga geçmesi ve zamanı geldiğinde bu dalga geçenlerinde Tanrı/ça olup çok yüksek bir ahlâka sahip olmasını mı bekliyorsunuz? Ruhen gelişmek çoğu sorunu çözebilir fakat her şeyi çözemez, kişinin zihninde biter her şey. Türkiye forumlarının ana forumlar kadar bilgiye sahip olan kişilerle dolmasını hiçbirimiz beklemiyoruz. Bu insanların yaptıkları aptal davranışları iyi bi bok yapmışlar gibi anlatarak kendini kandırmaya devam et.

SimyacıAbuzer07 said:
sence iyi zaten teknik bilgi paylaşmak yerine full duygusal başlıklarla kendini bastıranlarla dolu tr forumu bu gerçeği kabul edip düzeltmek yerine kendini kandırmak iyidir adam daha ss olalı iki ay olmuş bana yazıyor astrolojik yazımın altına git kitapçıdan al diye XD yabancı ssler bu tarz günlük hayata dair şeyler yazanlara ss ama biraz yan sanayi ss veya kahverengi yakalılar diyor ve kendini baya geliştirmiş herkes bunun farkında gülüp geçiyorlar başlıklara sende kandır kendini
Kitapçıdan kitap al diyen ekstra bir örnek. O da fazla durmadı ve hesabının silinmesini istedi zaten. Ana forumda da troller yok mu? Köpek katillerinden tut, birçok tip insan var orada. Burada da bir iki tane farklı insan olsa ne olur? Hatta burada insan sayısı da az olduğundan ötürü, ortalama baz alınırsa eğer burası daha "düzgün" çıkar. Orada, buraya kıyasla daha fazla gelişmiş insan olabilir. Burada bulunan çoğu kişi de gelişmek için burada bulunuyor.

Herkes teknik bilgi verecek diye bir zorunluluk yok. Her olayın çözümü için de öyle teknik bilgilere gerek yok bence. Kaldı ki teknik bilgilerin çoğunun işe yarama düzeyi, uygulayan kişinin gücüne de bağlı. Yani bizim seviyemizdekiler hem teknik, hem de diğer bilgilerle/tavsiyelerle hareket etmeli ki sonuç alabilsin.

Sürekli dışarıyı överek, kendimizi tü kaka haline getirerek bir şey kazanamayız. Eziklik psikolojisinden kurtulmamız lazım toplum olarak.

Shishi-Za said:

Her gün SaTaNaMa ile çalışın en basitinden. Venüs, Oğlak’ta retroda yaklaşık 40 gündür. Bu herkesi dağıttı, yaşam enerjisi kalmadı insanlarda. Depresif bir enerji hakim. Bu yüzden yaşam enerjinizi yükseltmek adına en basit şeyleri yapın derim. Her çakraya 10 kere SaTaNaMa titreteceksiniz. Böyle durumlarda inatçı olmak faydalıdır. Çok zamanınızı almaz ve çok işe yarar. Bu yaşam enerjinizi tazeler, yükseltir ve zaten her şey içeriden gelir.

CinnamonCake said:
Shishi-Za said:

Her gün SaTaNaMa ile çalışın en basitinden. Venüs, Oğlak’ta retroda yaklaşık 40 gündür. Bu herkesi dağıttı, yaşam enerjisi kalmadı insanlarda. Depresif bir enerji hakim. Bu yüzden yaşam enerjinizi yükseltmek adına en basit şeyleri yapın derim. Her çakraya 10 kere SaTaNaMa titreteceksiniz. Böyle durumlarda inatçı olmak faydalıdır. Çok zamanınızı almaz ve çok işe yarar. Bu yaşam enerjinizi tazeler, yükseltir ve zaten her şey içeriden gelir.
Venüsün retroda olması, kişiye sevgi açısından mutsuzluk çıkarır mı?

Bunu okuyan tüm SS kardeşlerimize esenlikler,

SimyacıAbuzer07'nin söylemleri üzerine birkaç şeyi açıklığa kavuşturmak önemli olacaktır.

1- "Ciddi olmayan" kişiler her türlü ortamda bulunur. Yabancı forumlarda da bu tarz kişiler vardır. Ciddi olmayan derken bunu karakteristik bir özellik olarak söylüyorum, kötü bir şey olarak algılanmasın.

2- Yabancı forumlarda da bu kişilere yukarıdan bakılıyor denmiş. Bakılabilir, siz de bakıyorsunuz örneğin. Ancak bunu değiştiremeyiz. Örneğin benim daha ciddi bir mizacım vardır ancak başka birinde bu olmayabilir. Bunu değiştiremeyiz. Herkesi de buna zorlayamayız.

ANCAK

Mesajları dolu olan kişilerin daha çok saygı gördüğü bir gerçektir. Örneğin Lydia, Blackdragon666, Blitzkreig ve Soaring Eagle kardeşlerimizden yüksek mesajlara sahip olan ancak onların gördüğü saygıyı görmeyen, onlar kadar yardımcı olamamış kardeşlerimiz var.

Yani burada kimsenin endişelenmesine gerek yoktur. Bir kişinin tüm mesajları doluysa zaten o kişi, toplulukta el üstünde tutulur ve saygı görür. Diğer kişiler de kendi tarzlarında yardımda bulunabilir, ya da daha az bilgilendirici mesaj içerikleri olabilir. Burada kimseye zarar geldiğini görmüyorum.

Bu kişilerin varlığı da sonuç olarak diğer kişilerin varlığını silmeyecektir. Aksine, insanlar saygı görmek ister. Siz ya da bilgisine güvenen bir başkası çıkıp da daha bilgilendirici açıklamalarda bulunabilir. Bu kişiler de yabancı forumlarda olduğu gibi Türk forumlarında da el üstünde tutulur ve hem bilgileriyle aydınlatırlar, hem de SS kardeşlerine yardımcı olurlar.

Yani böyle bir durumda hiçbir SS'in çıkıp "Benim olağanüstü bilgim var ama bu forum buna layık değil." diyeceğini sanmam. Dediğim gibi, bilgi de bir fark göstergesidir ve bu kişiler de parlamak isteyecektir. Ciddiyete ise girmiyorum, çünkü bu direkt mizaçtır, zaten değiştirilmesi zordur ve zorlanamaz.

İyi günler.

Bright Truth said:
Bunu okuyan tüm SS kardeşlerimize esenlikler,

SimyacıAbuzer07'nin söylemleri üzerine birkaç şeyi açıklığa kavuşturmak önemli olacaktır.

1- "Ciddi olmayan" kişiler her türlü ortamda bulunur. Yabancı forumlarda da bu tarz kişiler vardır. Ciddi olmayan derken bunu karakteristik bir özellik olarak söylüyorum, kötü bir şey olarak algılanmasın.

2- Yabancı forumlarda da bu kişilere yukarıdan bakılıyor denmiş. Bakılabilir, siz de bakıyorsunuz örneğin. Ancak bunu değiştiremeyiz. Örneğin benim daha ciddi bir mizacım vardır ancak başka birinde bu olmayabilir. Bunu değiştiremeyiz. Herkesi de buna zorlayamayız.

ANCAK

Mesajları dolu olan kişilerin daha çok saygı gördüğü bir gerçektir. Örneğin Lydia, Blackdragon666, Blitzkreig ve Soaring Eagle kardeşlerimizden yüksek mesajlara sahip olan ancak onların gördüğü saygıyı görmeyen, onlar kadar yardımcı olamamış kardeşlerimiz var.

Yani burada kimsenin endişelenmesine gerek yoktur. Bir kişinin tüm mesajları doluysa zaten o kişi, toplulukta el üstünde tutulur ve saygı görür. Diğer kişiler de kendi tarzlarında yardımda bulunabilir, ya da daha az bilgilendirici mesaj içerikleri olabilir. Burada kimseye zarar geldiğini görmüyorum.

Bu kişilerin varlığı da sonuç olarak diğer kişilerin varlığını silmeyecektir. Aksine, insanlar saygı görmek ister. Siz ya da bilgisine güvenen bir başkası çıkıp da daha bilgilendirici açıklamalarda bulunabilir. Bu kişiler de yabancı forumlarda olduğu gibi Türk forumlarında da el üstünde tutulur ve hem bilgileriyle aydınlatırlar, hem de SS kardeşlerine yardımcı olurlar.

Yani böyle bir durumda hiçbir SS'in çıkıp "Benim olağanüstü bilgim var ama bu forum buna layık değil." diyeceğini sanmam. Dediğim gibi, bilgi de bir fark göstergesidir ve bu kişiler de parlamak isteyecektir. Ciddiyete ise girmiyorum, çünkü bu direkt mizaçtır, zaten değiştirilmesi zordur ve zorlanamaz.

İyi günler.
Dediklerinize katılıyorum ancak bu konunun yapıcı değil de yıkıcı bir dille gündeme getirilmesi hoş değil. Türk forumunda fazla kişi yok, burada bulunan çoğu kişi de en fazla birkaç yıllık SS. İnsanların bu şekilde şevkini kırmayı kötü buluyorum ve bu konu, mizaç deyip geçebileceğim bir şey değil. Bu şekilde düşünenlere en azından bu konuda saygı duymuyorum.

Peace of the Dark said:
Dediklerinize katılıyorum ancak bu konunun yapıcı değil de yıkıcı bir dille gündeme getirilmesi hoş değil. Türk forumunda fazla kişi yok, burada bulunan çoğu kişi de en fazla birkaç yıllık SS. İnsanların bu şekilde şevkini kırmayı kötü buluyorum ve bu konu, mizaç deyip geçebileceğim bir şey değil. Bu şekilde düşünenlere en azından bu konuda saygı duymuyorum.

Esenlikler,

Diğer kardeşimizin size yukarıdan bakması ya da sizin ona yukarıdan bakmanız aslında dışa vurulmadıkça birine zararı dokunacak kadar kötü bir şey değil. Aslında bunun daha sakin kafayla tartışılması gerekiyor. Sözlerinde kimleri hedef aldığını herkes anlayabilir. Bu kişilerin gelip düzgün bir dille cevap vermesi ve söz sahibi kişinin de sözlerini yumuşatarak karşılık vermesi, ortak noktada buluşulması gerekiyor. Bunun kimseye zararı dokunmaz, ağırbaşlılık erdemdir.

En azından tartışmanın iki taraf için de daha az kırıcı gerçekleşmesi gerekiyor. Yabancı forumlarda görülebilir, hata yapan kişiye çok sert çıkışılıyor ve o kişi de "Ben SS'ten ayrılacağım ya!" diyor. Tabii ki SS'te tutan ise Blitzkreig gibi daha yumuşak sözlü kardeşlerimiz oluyor.

Genel olarak eğiticilik havadan, sözlerin daha yumuşak olması ve empati de sudan gelir. Tabii ki çoğu kişinin elementleri dengeli değil. Su ve havası bol olan birinde başka bir element eksik olabilir ve her türlü kişinin kendisine veya çevresine bir şekilde zarar getirebilir. Önemli olan gelişimdir. Dengeyi sağlayabilmemiz önemlidir, ancak bunu henüz sağlayamadan önce bu tarz tartışmalar da yaşanacaktır. Bu durumda en azından insanların kendi sözlerini birkaç defa analiz etmesi önemlidir.

Burada tabii ki ilk başlatıcı SimyacıAbuzer07 kardeşimiz. Kendisi düşüncelerini yumuşatmadan ve kırıcı bir şekilde ortaya döktü. Genelde bu tarz şeylere ilk başta benim cevap vermem gerekiyor, sonuç olarak insanlara bu tarz şeylerin işleyişini aktarmak da bir nevi görevimdir. Ancak gece yorgun olduğum için sadece onaylamakla kalıp başkalarının yakın şeyler söyleyebileceğini düşündüm. Ancak yine de sabah baktığımda benim yanıtıma bir ihtiyaç gördüm ve bunu da önceki yorumumda görebilirsiniz.

Daha fazla bir şey yazmamın gereği yok. En azından iki tarafı da anlayabildiğimi düşünerek uygun bir açıklama geçtiğimi görüyorum. Sonuç olarak kendisi entelektüel ve daha ciddi bir ortam arzulasa bile forumlarda bu tarz bir baskının gerçekleşemeyeceği bir gerçek. Rahatsız olunuyorsa görmezden gelinebilir ya da daha kibar bir şekilde bu tarz fikirlerini insanlara söyleyebilir. Entelektüel bir ortam arzulanıyorsa en başta her şeyin eğitici olması gerekiyor. "Neden böyle olmalı, nasıl olmalı?" tarzı şeyleri insanlar diğer insanları ikna etmek için etkili bir şekilde anlatmalı gibi gibi.

İyi günler.

SimyacıAbuzer07 said:
hadi sizin anladımda unforgiven milletin aptallığını yazarak kendini kandırma felan demişsin..yav kötü özelliği söylediğimde onu düzeltmek yerine neden hemen saldırıya geçiyosun? he bunu okuyan kişi hatasını anlayıp düzeltecek işte boş boş yazılar yazacağına yada tamam çok istiyorsada duygusal konuları biraz tekniğe önem vermesi gerektiğini anlayacak(eğer o objektif havası varsa birazcıkda aklı) ama sen gelmişsin bana sen kendini kandırmaya devam et diyorsunXD komedi tanrısı olmaya çalışan sensin bütün tanrıların uzmanlık alanlarını toplamış ben bu olucam diye XD hangimiz kendisini kandırıyor acaba? bak diğerleri senin gibi düşünmelerine rağmen mantıklı konuşmuşlar kendi pencerelerinden ama sen tıpkı o çoluk çocuklarla aynısın kendini ayırma sakın

Esenlikler,

Önceki yorumlarımı okumanızı öneriyorum.

İyi günler.

SimyacıAbuzer07 said:
Brigth, uzatmak için yazmıyorum bu yorumu lütfen onayla..sana kişisel bişey diyecem çok basit bir cevap istiyorum senin adminliğin daha yokken kurukafalı August von Mackensen gibi gezerken , tr kısmına ne düşünüyordun bu topluluğun? dürüst ol rica ediyorum heh işte bende öyle düşünüyorum belki biraz daha hiddetli versiyonu ama aynı mantık ayrıyeten beni kimse tanımadığı için(öyle çok yazmam çünki bana göre laf değil icraat önemlidir ruhani savaştayız sonuçta) etiği hafife aldığımı önemsemediğmi düşünmüş sırf etiğe uzmanlığı olan demonlara bakıyordum birçoğunuz daha ss olmamışken sevgili dostlarım

Esenlikler,

Tabii ki her insanın sevmediği davranış türleri vardır. Ancak Türkiye'deki insanlar, Akdeniz kültürüyle büyümüş ve daha konuşkanlar. Ne denilebilir ki buna? Yabancı insanlar da daha soğukkanlı hâliyle, bu yüzden kendi kültürlerini yaşıyorlar. Celâl Şengör de örneğin çok bilgili bir insan ancak suskun birisi değil, bunun nedeni ise doğup büyüdüğü kültür ve kendi kişisel karakteri.

Başka türlü bir örnek verecek olursam, suskun birisini de başkaları "kasıntı" görüyor olabilir. Ancak o insan da yine öbür konuşkan insanlar gibi kendi doğasını yaşıyordur.

Bu tarz örnekler çoğaltılabilir ancak getirmek istediğim nokta, hepimizin bir karakteristiği oldu ve bir şeyi diğerine dayatamayacağımız. Lord Sorath örneğin, oldukça suskun ve vakur bir tanrıdır. Aynı şekilde daha çok konuşan, insanlara daha çok görünen tanrılar da vardır. Tek tipleme o yüzden yapılamaz, ancak dediğim gibi zaten günün sonunda bir bilgi alışverişi yapılıyorsa bunun üstüne bu kadar kafa yormanızı gerektirecek bir durum yok.

İyi günler.

SimyacıAbuzer07 said:
hadi sizin anladımda unforgiven milletin aptallığını yazarak kendini kandırma felan demişsin..yav kötü özelliği söylediğimde onu düzeltmek yerine neden hemen saldırıya geçiyosun? he bunu okuyan kişi hatasını anlayıp düzeltecek işte boş boş yazılar yazacağına yada tamam çok istiyorsada duygusal konuları biraz tekniğe önem vermesi gerektiğini anlayacak(eğer o objektif havası varsa birazcıkda aklı) ama sen gelmişsin bana sen kendini kandırmaya devam et diyorsunXD komedi tanrısı olmaya çalışan sensin bütün tanrıların uzmanlık alanlarını toplamış ben bu olucam diye XD hangimiz kendisini kandırıyor acaba? bak diğerleri senin gibi düşünmelerine rağmen mantıklı konuşmuşlar kendi pencerelerinden ama sen tıpkı o çoluk çocuklarla aynısın kendini ayırma sakın
Uzatmaya niyetim yok, sadece şunu belirteyim ki benim ne düşünüp ne yapmak istediğim seni bu kadar çok ilgilendirmemeli. Kimin ne denli mantıklı olduğu da beni ilgilendirmiyor, kendi mantığımla konuşmayı tercih ettim. Saldırmaya da niyetim yoktu, sadece o konularda biraz daha hassas oluyorum çünkü "kişiliğim" böyle.

Bright Truth said:
Peace of the Dark said:

Esenlikler,

Diğer kardeşimizin size yukarıdan bakması ya da sizin ona yukarıdan bakmanız aslında dışa vurulmadıkça birine zararı dokunacak kadar kötü bir şey değil. Aslında bunun daha sakin kafayla tartışılması gerekiyor. Sözlerinde kimleri hedef aldığını herkes anlayabilir. Bu kişilerin gelip düzgün bir dille cevap vermesi ve söz sahibi kişinin de sözlerini yumuşatarak karşılık vermesi, ortak noktada buluşulması gerekiyor. Bunun kimseye zararı dokunmaz, ağırbaşlılık erdemdir.

En azından tartışmanın iki taraf için de daha az kırıcı gerçekleşmesi gerekiyor. Yabancı forumlarda görülebilir, hata yapan kişiye çok sert çıkışılıyor ve o kişi de "Ben SS'ten ayrılacağım ya!" diyor. Tabii ki SS'te tutan ise Blitzkreig gibi daha yumuşak sözlü kardeşlerimiz oluyor.

Genel olarak eğiticilik havadan, sözlerin daha yumuşak olması ve empati de sudan gelir. Tabii ki çoğu kişinin elementleri dengeli değil. Su ve havası bol olan birinde başka bir element eksik olabilir ve her türlü kişinin kendisine veya çevresine bir şekilde zarar getirebilir. Önemli olan gelişimdir. Dengeyi sağlayabilmemiz önemlidir, ancak bunu henüz sağlayamadan önce bu tarz tartışmalar da yaşanacaktır. Bu durumda en azından insanların kendi sözlerini birkaç defa analiz etmesi önemlidir.

Burada tabii ki ilk başlatıcı SimyacıAbuzer07 kardeşimiz. Kendisi düşüncelerini yumuşatmadan ve kırıcı bir şekilde ortaya döktü. Genelde bu tarz şeylere ilk başta benim cevap vermem gerekiyor, sonuç olarak insanlara bu tarz şeylerin işleyişini aktarmak da bir nevi görevimdir. Ancak gece yorgun olduğum için sadece onaylamakla kalıp başkalarının yakın şeyler söyleyebileceğini düşündüm. Ancak yine de sabah baktığımda benim yanıtıma bir ihtiyaç gördüm ve bunu da önceki yorumumda görebilirsiniz.

Daha fazla bir şey yazmamın gereği yok. En azından iki tarafı da anlayabildiğimi düşünerek uygun bir açıklama geçtiğimi görüyorum. Sonuç olarak kendisi entelektüel ve daha ciddi bir ortam arzulasa bile forumlarda bu tarz bir baskının gerçekleşemeyeceği bir gerçek. Rahatsız olunuyorsa görmezden gelinebilir ya da daha kibar bir şekilde bu tarz fikirlerini insanlara söyleyebilir. Entelektüel bir ortam arzulanıyorsa en başta her şeyin eğitici olması gerekiyor. "Neden böyle olmalı, nasıl olmalı?" tarzı şeyleri insanlar diğer insanları ikna etmek için etkili bir şekilde anlatmalı gibi gibi.

İyi günler.
Kendi adıma konuşacak olursam, olaya duygusal yakınlaşıp, duygusal bir cevap verdiğimi kabul ediyorum. Bu duygusallık sanırım burcumun su grubu olmasından geliyor.

SimyacıAbuzer07 said:
yukarıda bak bakıyım kime yanıt vermişim ben sana mı? hayır senin yaptıkların umurumda değil zaten başlığı açan adam burada herkes birbirine kızıyor veya motivasyonel konuşuyor tarzında şikayet etmiş bende - "tr böyle dedim" sen kendin atlıyorsun direkt. zerre umurumda değil ne yaptığınız gerçeği söyledim sadece başlıktaki kişiye..sen ne yapıyorsan devam et sonunda gerçeği kabul eden kazanır zaten o gerçekte spritüel güç bitti.
Esenlikler,

Benim nickimi kullandığınız için cevap verdim, yine de haklı olduğunuz konular var. SS'ler arası çekişmeleri doğru bulmuyorum, burda normal bir şekilde bitirelim kardeşim.

İyi akşamlar.

unforgiven said:
CinnamonCake said:
Shishi-Za said:

Evet evet. Venüs özsevgi ile de alakalıdır. Venüs retrolarında kişilerin özgüveni düşer, hatta fiziksel etkisi dahi vardır. Oğlak’ta retroya giren Venüs cildi kurutur özellikle veya cildi tıpkı kişinin içi gibi cansızlaştırabilir. 31 Ocak’ta retro bitiyor.

CinnamonCake said:
unforgiven said:
CinnamonCake said:

Evet evet. Venüs özsevgi ile de alakalıdır. Venüs retrolarında kişilerin özgüveni düşer, hatta fiziksel etkisi dahi vardır. Oğlak’ta retroya giren Venüs cildi kurutur özellikle veya cildi tıpkı kişinin içi gibi cansızlaştırabilir. 31 Ocak’ta retro bitiyor.

Ben genelde astrolojik etkileri hiç kendimde hissetmiyorum. Venüs veya Merkür retrosunda da etkileyen veya değişen bir şey olmadı, hatta Venüs Retrosunda kendimle barışmayı becerdiğim için huzurlu hissediyorum. Ayrıca doğum haritamdaki bazı etkiler bana "yaşam gücü, enerji" gibi şeyler veriyor ve bunların etkisini hiç alamıyorum. Genel olarak hep ruhsal ve fiziksel olarak yorgun hissediyorum.

unforgiven said:
CinnamonCake said:
unforgiven said:

Ben genelde astrolojik etkileri hiç kendimde hissetmiyorum. Venüs veya Merkür retrosunda da etkileyen veya değişen bir şey olmadı, hatta Venüs Retrosunda kendimle barışmayı becerdiğim için huzurlu hissediyorum. Ayrıca doğum haritamdaki bazı etkiler bana "yaşam gücü, enerji" gibi şeyler veriyor ve bunların etkisini hiç alamıyorum. Genel olarak hep ruhsal ve fiziksel olarak yorgun hissediyorum.

Satürn etkisinde misiniz ki? Veya Plüton belki?

CinnamonCake said:
unforgiven said:
CinnamonCake said:

Üstümde Satürnün etkileri çok fazla var, Plütonunda etkileri aynı şekilde. Kendi çizelgem hakkında detaylı bilgi veremiyorum ama bu bilgiler yeterlidir sanırım.

unforgiven said:
CinnamonCake said:
unforgiven said:

Üstümde Satürnün etkileri çok fazla var, Plütonunda etkileri aynı şekilde. Kendi çizelgem hakkında detaylı bilgi veremiyorum ama bu bilgiler yeterlidir sanırım.

Tahmin ettiğim gibi. Bu gezegenlerin enerjisi diğer her şeyi bastırır.

CinnamonCake said:
unforgiven said:
CinnamonCake said:

Peki ne yapılabilir bu konuda?

unforgiven said:
CinnamonCake said:
unforgiven said:

Lydia'nın satürn'ü yok etmek ile ilgili bir yazısı vardı onu okuyabilirsin

Baroness Blossom said:
unforgiven said:
CinnamonCake said:

https://ancient-forums.com/viewtopic.php?f=3&t=92

Bahsettiğiniz yazı bu galiba, ingilizcem yetersiz olduğu için tam anlayamadım.

unforgiven said:
Baroness Blossom said:
unforgiven said:

https://ancient-forums.com/viewtopic.php?f=3&t=92

Bahsettiğiniz yazı bu galiba, ingilizcem yetersiz olduğu için tam anlayamadım.

Anladığım kadarıyla doğum haritanıza bakıcaksınız ve hayatınızda kötü gidecek ve gidebilecek yerleri tespit edip ona göre birkaç tane büyü yapıcaksınız galiba sanırın güneş kareside işe yarar ama emin değilim genelde güneş karesini negatif karma temizlemek için öneriyorlardı diyebiliyorum ama yinede bilemiyorum

İyi akşamlar ^^

unforgiven said:
CinnamonCake said:
unforgiven said:

Ruhani olarak gelişirseniz gezegenler size etki etmeyi bırakacağı için etkileri kalkmış olur. Gezegen etkileri kötü bir şey değil, dengeye dayalı bir sistem sonuçta. Fakat Satürn ve Plüton hayatın daha soğuk, daha sert yüzü. Dediğim gibi JoS öğretileri zaten bütün bunların üzerine çıkmak için olan şeyler. Mesela arkadaşlar atmış, ne yapılabilir de Satürn etkilerinden kurtulunur yazısını. Bunun dışında iyicil gezegenlerin etkisini yükseltmek yine dengeleyebilir. İyicil olarak Güneş, Jüpiter ve Venüs’ü söyleyebiliriz. Bunların kareleri var; yapabilirsiniz fakat her zaman tek seferde etkili olacak diye bir şey yok. Belki birkaç kez yapmanız lazım etki almak için. Yeter ki doğru yapın.

Shishi-Za said:

Lord Azazel'den yardım isteyin . O mükemmel bir öğretmen ve sizin için harikalar yaratabilir .

Al Jilwah: Chapter IV

"It is my desire that all my followers unite in a bond of unity, lest those who are without prevail against them." - Satan

Back