Welcome to our New Forums!

Our forums have been upgraded and expanded!

Welcome to Our New Forums

• Our forums have been upgraded! You can read about this HERE

İzleyebileceğiniz Spiritüel/Felsefi Animeler

Daphne Wulff

Member
Esenlikler,

Sizler için izleyebileceğiniz felsefi ve manevi (spiritüel) anime serilerini derledim ama bakmadım daha bulduklarımı sizin için derledim ve yabancı bir sayfadan aldım Mushishi'nin ilk bölümünü izledim sadece ilerde pek çok anime önerisi gelecek.

Felsefi/Manevi anime serileri:

Maneviyata dalmış en ruhani Anime serisi Mushishi'dir. Ginko yıldızı, antik Japonya'da hemen hemen bir şaman/şifacıdır. Bu bir animeden çok Japon folkloruna benziyor. Bölümler rüyalarla uğraşmaktan ruhlara vb. gidiyor. Harika şov. Yavaş tempolu ve çok manevi. İzlemeye değer.

Wolf's Rain önermesi, geçmiş yaşamlar ve reenkarnasyon ile ilgilenen Budizm ile çok uyumludur. Bu dizide, insana dönüşen ve cenneti arayan dört kişi dışında dünyalar soyu tükenmiştir. Skor/film müziği de kahramanlarından biri olan Yoko Kanno'nun inanılmaz, çok ruhani, yüksek titreşimli müziği.

Monogatri serisi ilginç. Açıkça Japonya'da olmasına rağmen, okült içine dalmış durumda. Baş karakter yarı vampirdir, lider kadın onun tarafından bir iblisi ondan kovmasına yardım eden bir okültiste götürülür.

Full Metal Alchemist, açıkça simya (yaratıcı, mangayı yaratmadan önce simya okuduğunu söyledi) hermetizm ve okült ile çok iç içedir.

Mob Psycho 100, lideri aşırı telekinezi yeteneklerine sahip bir çocuk olduğu için tamamen psişik yeteneklerle ilgilidir.

Norgami'de her türlü Doğu maneviyatı vardır.

Haurhi Suzumiya , çekim yasası

Ghost Hound (Kabuktaki aynı hayalet yaratıcısı tarafından yaratılmıştır) astral projeksiyona girer.

Barakamon (Huzurlu yaşam,  yaşam amacı)

NHK ni Youkoso! (Sosyal anksiyete ve bir inek olarak yaşam)

Casshern Sins (distopya, insan olmak ne demek, ölüm ne demek)

Ergo Proxy (ben olmak ne anlama geliyor?)

Monster (Ahlak, Yaşam ve Ölüm, psikoloji)

Serial Experiments Lain (1998'de internet hakkında düşünceler)

Texhnolyze (Nihilizm)

Shinsekai yori (Büyümek, kültür)

Haibane Renmei (cennet nedir, yaşam ve ölüm, kültür, melekler) [daha spiritüel]

Kaiba (hafıza nedir, ben kimim) [daha spiritüel]

Ping Pong the Animation (ustalık, yaşam amacı)

The Tatami Galaxy (mükemmel bir yaşam var mı) [çok spiritüel ,sadece başyapıt]

Kino no Tabi (seyehat,özgürlük, inanç sistemleri) [Mushishi'ye benzer]

Harika filmler:

All Satoshi Kon Filmleri

Saint Onlisan (Film)

Tekkon Kinkreet

Tenshi no Tamago

Night is short, walk on girl

Animelerle çok aram yok, sararsa izliyorum genelde. Fullmetal Alchemist nasıl bir anime bilmesem de, birisinin profil fotoğrafında logosunu görmüştüm. Sadece logodan bile kendisini belli ediyordu. Bu saydığınız animelerde hiç düşman kaynaklı bir şey var mı? Genelde animelerde hep iblis avcıları vs. işleniyor. O yüzden pek izlemiyorum.

Peace of the Dark said:
Animelerle çok aram yok, sararsa izliyorum genelde. Fullmetal Alchemist nasıl bir anime bilmesem de, birisinin profil fotoğrafında logosunu görmüştüm. Sadece logodan bile kendisini belli ediyordu. Bu saydığınız animelerde hiç düşman kaynaklı bir şey var mı? Genelde animelerde hep iblis avcıları vs. işleniyor. O yüzden pek izlemiyorum.

O konuda hiç emin değilim ben sadece yabancı sayfadan aldığımı paylaştım ve düşman kaynaklı olmadığına emin olduğum animelerde var ilerde paylaşacağım. Japon animeleri düşmanın olabiliğince az saldırdığı ve izlenebilir şeylerdir sanıyorum ki burda ki animelerde de düşman kaynaklı bir şey yok ama eğer paylaştıklarımdan bilen varsa lütfen yazsın. Bence izlenebilirler sorun yok.

Bende böyle bir konu açsalar diye bekliyordum. iyi oldu, güzel, emeğiniz için teşekkürler. Bende maneviyatla ilgi filmler izliyordum, anime pek sevmem ama bakarız, bakalım nasıl.

Lüjiter Mchegnjini said:
O konuda hiç emin değilim ben sadece yabancı sayfadan aldığımı paylaştım ve düşman kaynaklı olmadığına emin olduğum animelerde var ilerde paylaşacağım. Japon animeleri düşmanın olabiliğince az saldırdığı ve izlenebilir şeylerdir sanıyorum ki burda ki animelerde de düşman kaynaklı bir şey yok ama eğer paylaştıklarımdan bilen varsa lütfen yazsın. Bence izlenebilirler sorun yok.

Esenlikler,

Buradaki animeler için konuşmuyor olsam da durum sandığınızdan biraz daha kötü. Evet, film ve diziler kadar Yahudi etkisi yok ancak pedofili, ensest, trans, ırk karıştırma gibi şeyler animelerde de boy gösteriyor. Ancak evet, iyi yönünden bakarsanız çok daha az. Örneğin ırk karıştırmayı çok az gördüm. Pedofili ve ensest ise bol bol. Siscon, lolicon, shotacon gibi kavramlar zaten bu Japon anime kültüründen çıkmış şeyler. Araştırmanızı önermiyorum. Bildiğiniz pedofili ve bunlar ne yazık ki çizim olduğu için Japonya'da yasal.

Evangelion adlı anime ise bildiğim kadarıyla direkt düşman kabalasına göz kırpan bir anime.

Peki hiç mi iyi şey yok derseniz var. Naruto ve Dragon Ball'u Yüksek Rahip Hoodedcobra666 özellikle övmüştü. Spoiler olmaması adına dünyamızla paralelleri söylemeyeceğim ancak cidden okült mesajlar barındırıyorlar. Shingeki no Kyojin'de de açık bir şekilde Japon tarihine göndermeleri, militarizmden geri dönülmesine dair yakınmaları görebilirsiniz. Militarist bir Japonya olmazsa yok oluşa gidileceğine dair çok güzel göndermeler var, yine spoiler olmaması adına paylaşmayacağım.

Shounen türünün popülerliği ise Centillerin sıkı çalışıp güç elde etme doğalarına hitap ettiğinden geliyor. Ana karakter çok sıkı çalışıyor ve güçler elde ediyor, bunu da iyi yolda kullanıyor. Bu da bizim doğamıza hitap eden bir şey. O yüzden dediğim gibi shounen türü oldukça tutan bir tür.

İyi akşamlar.

Bright Truth said:
Lüjiter Mchegnjini said:

Esenlikler,

Buradaki animeler için konuşmuyor olsam da durum sandığınızdan biraz daha kötü. Evet, film ve diziler kadar Yahudi etkisi yok ancak pedofili, ensest, trans, ırk karıştırma gibi şeyler animelerde de boy gösteriyor. Ancak evet, iyi yönünden bakarsanız çok daha az. Örneğin ırk karıştırmayı çok az gördüm. Pedofili ve ensest ise bol bol. Siscon, lolicon, shotacon gibi kavramlar zaten bu Japon anime kültüründen çıkmış şeyler. Araştırmanızı önermiyorum. Bildiğiniz pedofili ve bunlar ne yazık ki çizim olduğu için Japonya'da yasal.

Evangelion adlı anime ise bildiğim kadarıyla direkt düşman kabalasına göz kırpan bir anime.

Peki hiç mi iyi şey yok derseniz var. Naruto ve Dragon Ball'u Yüksek Rahip Hoodedcobra666 özellikle övmüştü. Spoiler olmaması adına dünyamızla paralelleri söylemeyeceğim ancak cidden okült mesajlar barındırıyorlar. Shingeki no Kyojin'de de açık bir şekilde Japon tarihine göndermeleri, militarizmden geri dönülmesine dair yakınmaları görebilirsiniz. Militarist bir Japonya olmazsa yok oluşa gidileceğine dair çok güzel göndermeler var, yine spoiler olmaması adına paylaşmayacağım.

Shounen türünün popülerliği ise Centillerin sıkı çalışıp güç elde etme doğalarına hitap ettiğinden geliyor. Ana karakter çok sıkı çalışıyor ve güçler elde ediyor, bunu da iyi yolda kullanıyor. Bu da bizim doğamıza hitap eden bir şey. O yüzden dediğim gibi shounen türü oldukça tutan bir tür.

İyi akşamlar.

Evet dediklerinizde çok haklısınız pedofili çok fazla var eskiden bir anime ismi duymuştum pedofili varmış içinde öyle demişlerdi merak ettiğim için izlemiştim(sadece meraktan) ve içinde c*set yeme tra*s biri saçma sapan kavanozun içine giren bir adam dahasını anlatmayacağım çok iğrençti gerçekten çok etkilenmemiştim ama kesinlikle iğrenç şeyler var ve bunları seven çok kişi gördüm. Onun dışında çok güzel ruhani ve hayatla alakalı güzel animelerde var naruto ve dragon ball'ı kısa süre içinde izlemeye başlayacağım manga okuduğum için şuan vakit olmuyor. Yazdıklarınızı önceden biliyordum ama bilmeyenler için çok bilgilendirici bir yazı olmuş elinize sağlık.

Bright Truth said:
Lüjiter Mchegnjini said:

Esenlikler,

İyi akşamlar.
Evangelion bana biraz farklı geldi ve tam olarak neyin ne olduğunu anlamadım. Tam olarak ne anlatıyor olabilir?

unforgiven said:
Evangelion bana biraz farklı geldi ve tam olarak neyin ne olduğunu anlamadım. Tam olarak ne anlatıyor olabilir?

Esenlikler,

Kendim izlemedim. Ancak birkaç şey görmüştüm Evangelion ile alakalı. Kabalaya ciddi göndermeler vardı. Yazarı muhtemelen yanlış okülte dalmış birisi.

İyi geceler.

Bright Truth said:
unforgiven said:

Esenlikler,

Kendim izlemedim. Ancak birkaç şey görmüştüm Evangelion ile alakalı. Kabalaya ciddi göndermeler vardı. Yazarı muhtemelen yanlış okülte dalmış birisi.

İyi geceler.

Evangelion'u bitirmiştim ben. Okültizmden çok hristiyanlık vardı, hristiyanlıktaki konseptler üzerinden ilerliyor zaten. Gelen yaratıklara havari deniyor, adem var vs.
Son bölümlerde ne yaşandığı pek anlayamadım açıkçası.

Bird Box Filmi hakkında ne düşünüyorsunuz? Ben ilk izlediğimde birşey anlamamıştım. Hatırladığım kadarıyla filmin başında birşeyler oluyor, kargaşa, kaos oluyor herkes kendini öldürüyor. Sadece kör olanlar hayatta kalıyor. insanların gözleri açılınca etraftaki negatif enerjileri görüyorlar. Bağlı bile olsa bir şekilde kendini öldürüyorlar.

şu an insanların hiçbir ruhaniyetleri olmadan, göz perdesi aniden kalksa bu şeyler mi yaşanır? Düşmanın yarattığı bir enerji matrisi var, hem de insanların sürekli ürettiği negatif enerjiler var. Siz ne düşünüyorsunuz.

Monster ve Ergo Proxy güzel animelerdir. Ayrıca Mushishi izlemenizi öneririm, garip varlıklarla hastalıklarla ilgilenen bir adamın hayatını anlatıyor; oldukça sıkıcı ve yavaş ama izlemiştim eskiden.

Konuyla alakası yok ama Naruto, One Piece, Dragon Ball da izledim güzel uzun seriler olduğunu söyleyebilirim. Özellikle Naruto'nun evreni beni içine çekiyor, eskiden forum tabanlı naruto üzerinden yazı yazarak oyun oynardık hayatımın en önemli anıları orada geçmiştir.

Şeytan efendimiz sizlere dostluk ve bilgelik getirsin.

Pyxeline said:
Monster ve Ergo Proxy güzel animelerdir. Ayrıca Mushishi izlemenizi öneririm, garip varlıklarla hastalıklarla ilgilenen bir adamın hayatını anlatıyor; oldukça sıkıcı ve yavaş ama izlemiştim eskiden.

Konuyla alakası yok ama Naruto, One Piece, Dragon Ball da izledim güzel uzun seriler olduğunu söyleyebilirim. Özellikle Naruto'nun evreni beni içine çekiyor, eskiden forum tabanlı naruto üzerinden yazı yazarak oyun oynardık hayatımın en önemli anıları orada geçmiştir.

Dostum biz genelde "efendi" kelimesini kullanmamaya önem gösteririz. Köle-efendi ilişkisi ibr*himi ölüm tarikatlarında var. Yine de kullanmak isterseniz bir şey diyemem tabii ki, yanlış anlamayın.

Peace of the Dark said:
Pyxeline said:

Dostum biz genelde "efendi" kelimesini kullanmamaya önem gösteririz. Köle-efendi ilişkisi ibr*himi ölüm tarikatlarında var. Yine de kullanmak isterseniz bir şey diyemem tabii ki, yanlış anlamayın.

Efendi kelimesi çok sinirimi bozuyor hadi dışardan birine kullanırım da Tanrılarımıza ve Şeytan babaya asla kullanmam efendi kelimesini, hakaret gibi bir şey benim için..

Lüjiter Mchegnjini said:
Peace of the Dark said:
Pyxeline said:

Efendi kelimesi çok sinirimi bozuyor hadi dışardan birine kullanırım da Tanrılarımıza ve Şeytan babaya asla kullanmam efendi kelimesini, hakaret gibi bir şey benim için..
Katılıyorum.

Lüjiter Mchegnjini said:
Peace of the Dark said:
Pyxeline said:

Katılıyorum kesinlikle "ef*ndimiz" yerine "Lordumuz" veya "Babamız" gibi hitap cümleleri kullanılabiliriz ama efendi olmaz düşman programları bu kelimeyi kullanıyorlar çok uzun zamandır hemde ve biz onlar gibi değiliz ve evet hrostiyanlarda kendi tanrıları için kullanıyorlardı ama bizde centiller olarak odine "Baba" diye hitap ediyorduk yani Babamız Şeytan'a "Babamız" diye hitap etmemizde hiçbir sakınca yoktur ("baba kelimesini hristiyanlar kullanıyor ama" diyenler olabilir diye yazdım)

İyi günler

Lüjiter Mchegnjini said:
Esenlikler,

Sizler için izleyebileceğiniz felsefi ve manevi (spiritüel) anime serilerini derledim ama bakmadım daha bulduklarımı sizin için derledim ve yabancı bir sayfadan aldım Mushishi'nin ilk bölümünü izledim sadece ilerde pek çok anime önerisi gelecek.

Felsefi/Manevi anime serileri:

Maneviyata dalmış en ruhani Anime serisi Mushishi'dir. Ginko yıldızı, antik Japonya'da hemen hemen bir şaman/şifacıdır. Bu bir animeden çok Japon folkloruna benziyor. Bölümler rüyalarla uğraşmaktan ruhlara vb. gidiyor. Harika şov. Yavaş tempolu ve çok manevi. İzlemeye değer.

Wolf's Rain önermesi, geçmiş yaşamlar ve reenkarnasyon ile ilgilenen Budizm ile çok uyumludur. Bu dizide, insana dönüşen ve cenneti arayan dört kişi dışında dünyalar soyu tükenmiştir. Skor/film müziği de kahramanlarından biri olan Yoko Kanno'nun inanılmaz, çok ruhani, yüksek titreşimli müziği.

Monogatri serisi ilginç. Açıkça Japonya'da olmasına rağmen, okült içine dalmış durumda. Baş karakter yarı vampirdir, lider kadın onun tarafından bir iblisi ondan kovmasına yardım eden bir okültiste götürülür.

Full Metal Alchemist, açıkça simya (yaratıcı, mangayı yaratmadan önce simya okuduğunu söyledi) hermetizm ve okült ile çok iç içedir.

Mob Psycho 100, lideri aşırı telekinezi yeteneklerine sahip bir çocuk olduğu için tamamen psişik yeteneklerle ilgilidir.

Norgami'de her türlü Doğu maneviyatı vardır.

Haurhi Suzumiya , çekim yasası

Ghost Hound (Kabuktaki aynı hayalet yaratıcısı tarafından yaratılmıştır) astral projeksiyona girer.

Barakamon (Huzurlu yaşam,  yaşam amacı)

NHK ni Youkoso! (Sosyal anksiyete ve bir inek olarak yaşam)

Casshern Sins (distopya, insan olmak ne demek, ölüm ne demek)

Ergo Proxy (ben olmak ne anlama geliyor?)

Monster (Ahlak, Yaşam ve Ölüm, psikoloji)

Serial Experiments Lain (1998'de internet hakkında düşünceler)

Texhnolyze (Nihilizm)

Shinsekai yori (Büyümek, kültür)

Haibane Renmei (cennet nedir, yaşam ve ölüm, kültür, melekler) [daha spiritüel]

Kaiba (hafıza nedir, ben kimim) [daha spiritüel]

Ping Pong the Animation (ustalık, yaşam amacı)

The Tatami Galaxy (mükemmel bir yaşam var mı) [çok spiritüel ,sadece başyapıt]

Kino no Tabi (seyehat,özgürlük, inanç sistemleri) [Mushishi'ye benzer]

Harika filmler:

All Satoshi Kon Filmleri

Saint Onlisan (Film)

Tekkon Kinkreet

Tenshi no Tamago

Night is short, walk on girl

Bence Yahudi yönetimindeki dünyada bu denli popüler olabilecek ve özellikle dizi/film/anime olan şeylerin düşmandan arınmış olacağını sanmıyorum. Muhtemelen kontrollü karşıtlık vardır, nasıl ki o kadar şeytan ve pşişik güçler hakkında dizi film varsa.
Neyse, yine de bilgilendirici bir paylaşım olmuş.

Altay said:
Lüjiter Mchegnjini said:

Bence Yahudi yönetimindeki dünyada bu denli popüler olabilecek ve özellikle dizi/film/anime olan şeylerin düşmandan arınmış olacağını sanmıyorum. Muhtemelen kontrollü karşıtlık vardır, nasıl ki o kadar şeytan ve pşişik güçler hakkında dizi film varsa.
Neyse, yine de bilgilendirici bir paylaşım olmuş.

Duruma göre değişir ama genelde Satanik mesajlar yeterince derin verildiği için sorun olmuyor. Satanik bir zihinden çıkmış olup çok çok popüler olabilen yapımlar mesajını iyi sakladığı için öyle olabliyorlar.
Mesela Star Wars gibi. Mageson'un star wars'ın ökült oluşu ile ilgili bir yazısı vardı bakabilirsiniz.
Yahudilerin elinde de, bizim elimizde de aşırı ünlü olmuş yapımlar var ve daha fazlası da olacak her zaman.

Al Jilwah: Chapter IV

"It is my desire that all my followers unite in a bond of unity, lest those who are without prevail against them." - Satan

Back