Welcome to our New Forums!

Our forums have been upgraded and expanded!

Welcome to Our New Forums

• Our forums have been upgraded! You can read about this HERE

astroloji felan

Elite

Well-known member
Esenlikler,

1- Sanırım dış gezegenlerin açılarından bahsediyorsunuz. Bu açılar kişiselden ziyade koca bir jenerasyona hitap ettiği için eklenmemiştir.

2- Bazı burçların bazı dereceleri sabit yıldız olmuş oluyor. Örneğin 14 derece Koç, 6 derece Boğa gibi. Sitemizde zaten dereceleri yazıyor.

3- Her gezegen bir evde bulunur. Bahsettiğiniz gibi bir durum olamaz çünkü gezegenler sürekli ev değiştirir, arada bir boşluk yoktur.

İyi günler.

SimyacıAbuzer07 said:
şimdi jos astroda çizelge çıkarınca biri sağda solda iki tane açılar var birinde gezegenleri koymuş öbüründe 1. 2. diye 12ye kadar sıralamış biz hangisindeki sayıları baz alıcaz sabit yıldızı bulmak için?

birden fazla sabit yıldız olaiblirmi bide?

bu tablodaki her ikisindede 3 çeşit sayı vermiş sayı+burç+ açıların sayısı tarzında ne bu sayıların manaları?

Esenlikler,

1- Evet, soldakiler gezegenler. Sağdakiler ise evler. Sabit yıldızlar her ikisinde de olabilir ancak genelde evlerde olup da hayatınızda etkisini göstermesi için ana akslara (1, 4, 7 ve 10. evler) birleşim açısı yapması gerekiyor diye biliyorum.

2- Evet, olabilir.

3- Orada biraz daha açının detayına giriliyor. Örneğin 1 Koç 37'93 dediğinde oradaki asıl sayı 1 olmuş oluyor. Normalde şöyle düşünün, bir matematiksel hesap yapıyorsunuz, sonucu 1.536 buluyorsunuz diyelim. Yuvarlak hesap 1.5 dersiniz. Astrolojide de asıl nokta herhangi bir burcun 1 derecesi diyelim, sabit bir burç olabilmesi için 1.0000 değerinde olması gerek. Ancak 1.11111 değerinde olsa da o sabit burçtan etkisini alacaktır. Yani burç işaretinden önce gelen yer asıl sayı, gerisi küsurat.

Yine aynı şekilde bir burcun 3 derecesi sabit yıldız diyelim. Maksimum 2 derecelik etki alanı var. Aynı burcun 1,2, 4 ve 5 dereceleri de 3. derecedeki sabit yıldızdan etkisini alacaktır.

İyi akşamlar.

SimyacıAbuzer07 said:
necro. meditasyonlarının sonunda kök çakrasının tarihi yok taç bittikten sonra istediğmiz zaman mı yapıcaz?

Esenlikler,

Evet, bunun nedeni Satürn'ün bir burçta yıllarca kalması. Uygun burca gelmesi için onlarca yıl gerekebiliyor yani, o yüzden de öyle bir zamanlaması yok. Ancak şu an zaten yardımcı yöneticiliğini yaptığı Kova'da ve bu burçta yaklaşık 2 yıl kadar duracak. Anlayacağınız Kök Çakrası için de en uygun zamanlardan birindeyiz şu sıralar. Diğer bütün çakraları bitirdikten sonra Kök'e dönebilirsiniz.

İyi geceler.

SimyacıAbuzer07 said:
1-bazı gezegenlerin çizelgede açısı olmasına rağmen anlamları yazmıyor siteki başlıkta bu gezegenlerin etkileri pasif felanmı geçiyor?

2-sabit yıldızı nasıl belirleyeceğiz çizelgede anlamadım

3-gezegenin herhangi bir evde olmaması gibi bir durum olurmu o zman o gezegen hiçbir etkisi olmuyormu?

Bir kitap al hepsi yazar .

1 hayır
2
3 olur , duruma göre değişir

Aim_ain said:

1 hayır
2

Esenlikler,

Astroloji de okült gibi bir nebze bozulmuş bir bilimdir. O yüzden filtreden geçirerek okumanız önerilir. Bu konudaki 3. cevabınız doğru değil. Bir eve hiçbir gezegen açı yapmayabilir (ancak yönettikleri burçlardan birisi mutlaka yapar) ancak bir gezegenin hiçbir evde bulunmaması mümkün değildir.

Örnek verecek olursak 1. evde hiçbir gezegen bulunmayabilir ancak 1. evde mutlaka bir burç vardır, bu da örnek verelim ki İkizler. Bu durumda 1. evde Merkür varmış gibi olacaktır, gezegenin kendisi atıyorum 8. evde olsa bile. Yine de 8. evdeki etkilerini koruyacaktır. Aynı şekilde Satürn de 10. evde olmayabilir ancak 9. evdedir, gibi gibi. Gezegenler asla evleri atlamaz.

Eğer bu söylediğiniz bir astroloji kitabında geçiyorduysa çok daha dikkatli okumanızı öneririm. Çünkü dediğim gibi, bir nebze bozulmuş bir bilim.

İyi günler.

Bright Truth said:
Aim_ain said:

1 hayır
2

Esenlikler,

Astroloji de okült gibi bir nebze bozulmuş bir bilimdir. O yüzden filtreden geçirerek okumanız önerilir. Bu konudaki 3. cevabınız doğru değil. Bir eve hiçbir gezegen açı yapmayabilir (ancak yönettikleri burçlardan birisi mutlaka yapar) ancak bir gezegenin hiçbir evde bulunmaması mümkün değildir.

Örnek verecek olursak 1. evde hiçbir gezegen bulunmayabilir ancak 1. evde mutlaka bir burç vardır, bu da örnek verelim ki İkizler. Bu durumda 1. evde Merkür varmış gibi olacaktır, gezegenin kendisi atıyorum 8. evde olsa bile. Yine de 8. evdeki etkilerini koruyacaktır. Aynı şekilde Satürn de 10. evde olmayabilir ancak 9. evdedir, gibi gibi. Gezegenler asla evleri atlamaz.

Eğer bu söylediğiniz bir astroloji kitabında geçiyorduysa çok daha dikkatli okumanızı öneririm. Çünkü dediğim gibi, bir nebze bozulmuş bir bilim.

İyi günler.

Aceleyle yazınca unutmusum pardon

SimyacıAbuzer07 said:
bu mesela zayıf gezegenleri ruhani kareyle felan güçlendirebiliyoruz(kötü anlamlı bir açıyıda düzeltirmi bilmiyorum kare yapmak onuda belirtirseniz) ya mesela dış halka gezegenleri, gaz devlerinin kötü manalı açıları var diyelim bunları nasıl düzeltebiliriz? özel bişey gerekirmi negatif karma gibi yoksa rutin çalışmalarımızla zamanla düzelirmi yada çözümü yok mu? nedir bu

Esenlikler,

Negatif karmayı kırma çalışmaları ve Güneş Karesi bu açıları düzeltebilir. Örneğin Satürn'ü süblimleştirmek için Güneş Karesi yapılabilir.

İyi geceler.

Bright Truth said:
SimyacıAbuzer07 said:
bu mesela zayıf gezegenleri ruhani kareyle felan güçlendirebiliyoruz(kötü anlamlı bir açıyıda düzeltirmi bilmiyorum kare yapmak onuda belirtirseniz) ya mesela dış halka gezegenleri, gaz devlerinin kötü manalı açıları var diyelim bunları nasıl düzeltebiliriz? özel bişey gerekirmi negatif karma gibi yoksa rutin çalışmalarımızla zamanla düzelirmi yada çözümü yok mu? nedir bu

Esenlikler,

Negatif karmayı kırma çalışmaları ve Güneş Karesi bu açıları düzeltebilir. Örneğin Satürn'ü süblimleştirmek için Güneş Karesi yapılabilir.

İyi geceler.

negatif karmayı kırma çalışması çizelgedeki tüm negatif şeylere birden mi etki ediyor yoksa sıkıntılı gezegene özel bir afirmasyon mu olmalı ?

iliadin said:
negatif karmayı kırma çalışması çizelgedeki tüm negatif şeylere birden mi etki ediyor yoksa sıkıntılı gezegene özel bir afirmasyon mu olmalı ?

Esenlikler,

Nasıl olumlarsanız öyle olur. Ancak tüm negatif karmaya dair olumlandığında da etkili sonuçlar verebiliyor. Eğer bir gezegen üstüne yoğunlaşmış çok kötü yerleşimleriniz yoksa olumlamayı geniş tutsanız da olur.

İyi geceler.

iliadin said:
Bright Truth said:
SimyacıAbuzer07 said:

Esenlikler,

İyi geceler.

Ben 27 Şubatta negatif karmayı kırmaya yönelik bir büyü çalışmasına başlayacağım. O tarih yakınlaştığında doğruluğunu teyit etmek amaçlı burada da konu halinde paylaşacağım büyünün
detaylarını, benim gibi hiç bilmeyenlerin de anlayabileceği dilden. İsterseniz siz de benimle beraber aynı çalışmaya başlayabilirsiniz negatif karmayı kırmak için.

Bright Truth said:
iliadin said:

Esenlikler,

Nasıl olumlarsanız öyle olur. Ancak tüm negatif karmaya dair olumlandığında da etkili sonuçlar verebiliyor. Eğer bir gezegen üstüne yoğunlaşmış çok kötü yerleşimleriniz yoksa olumlamayı geniş tutsanız da olur.

İyi geceler.
Bu konuyla alakası yok ama bir şey sormak istiyorum. Ben bazen TÇM yaparken çakraları teker teker hisseder gibi oluyorum ama yine de emin değilim.

Bazen de hiç odaklanamıyorum, o yüzden mantra titretirken çakraya da kilitlenemiyorum(odak olarak). Böyle zamanlarda hiç odaklanamamış olsam, hayal edememiş olsam bile o mantranın sesi ağzımdan çıktığı için her türlü işe yaramaya devam eder mi, yoksa o çakrayı hayal edebilmek ve oraya odaklanmak olmazsa olmaz mı?

Son olarak da, mesela örnek olarak kök çakrasına LAUM titretirken, mantranın sesini oraya yönlendirmek için ben sadece orayı zihnimde düşünüyorum. Başka bir şey yapmam gerekiyor mu? Mesela ses tonumu değiştirip değiştirip, en çok hangi şekilde orası uyarılıyorsa, ona göre mantra titretmek gibi? Bu konu da biraz aklımı karıştırdı. Üçüncü gözün meditasyonunda, THAUM titretirken, alnınız da titremeli gibi bir şey yazıyordu sanırım. O yüzden sormak istedim, yanlış mı yapıyorum diye.

Son demiştim ama aklıma küçük bir soru daha geldi. TÇM'de mantra titretirken nefes tamamen bitene kadar titretilirse etkisi de artar mı?
Mesela Altıncı Çakraya 25 dakikada hissederek, hayal ederek ve enerji soluyarak 16 kez YAUM titretmek mi daha etkili olur,
yoksa yine 25 dakikada hayal ederek ama daha hızlı şekilde 48 kez YAUM titretmek mi daha etkili olur?

Peace of the Dark said:
Bu konuyla alakası yok ama bir şey sormak istiyorum. Ben bazen TÇM yaparken çakraları teker teker hisseder gibi oluyorum ama yine de emin değilim.

Bazen de hiç odaklanamıyorum, o yüzden mantra titretirken çakraya da kilitlenemiyorum(odak olarak). Böyle zamanlarda hiç odaklanamamış olsam, hayal edememiş olsam bile o mantranın sesi ağzımdan çıktığı için her türlü işe yaramaya devam eder mi, yoksa o çakrayı hayal edebilmek ve oraya odaklanmak olmazsa olmaz mı?

Son olarak da, mesela örnek olarak kök çakrasına LAUM titretirken, mantranın sesini oraya yönlendirmek için ben sadece orayı zihnimde düşünüyorum. Başka bir şey yapmam gerekiyor mu? Mesela ses tonumu değiştirip değiştirip, en çok hangi şekilde orası uyarılıyorsa, ona göre mantra titretmek gibi? Bu konu da biraz aklımı karıştırdı. Üçüncü gözün meditasyonunda, THAUM titretirken, alnınız da titremeli gibi bir şey yazıyordu sanırım. O yüzden sormak istedim, yanlış mı yapıyorum diye.

Son demiştim ama aklıma küçük bir soru daha geldi. TÇM'de mantra titretirken nefes tamamen bitene kadar titretilirse etkisi de artar mı?
Mesela Altıncı Çakraya 25 dakikada hissederek, hayal ederek ve enerji soluyarak 16 kez YAUM titretmek mi daha etkili olur,
yoksa yine 25 dakikada hayal ederek ama daha hızlı şekilde 48 kez YAUM titretmek mi daha etkili olur?

Esenlikler,

1- Tam bir odak olmasına gerek yok ancak az da olsa odaklanmalısınız. Dümdüz mantrayı titretirseniz enerjinin nereye gittiği belli olmayacaktır. Çakraya hafif bir odak yeterli olacaktır.

2- Bu kişiden kişiye değişir. Tabii ki titreşim süresini en az 4-5 saniyede tutmalısınız ancak herkesin ruhunu ilerletme yöntemi farklıdır. Kimisi 4-5 saniyelik minimum süreyle yüksek tekrarlara çıkar, kimisi de daha uzun sürelerle daha kısa tekrarlar yapar. İkisi de işe yarayacaktır.

İyi geceler.

Bright Truth said:
Peace of the Dark said:

Esenlikler,

1- Tam bir odak olmasına gerek yok ancak az da olsa odaklanmalısınız. Dümdüz mantrayı titretirseniz enerjinin nereye gittiği belli olmayacaktır. Çakraya hafif bir odak yeterli olacaktır.

2- Bu kişiden kişiye değişir. Tabii ki titreşim süresini en az 4-5 saniyede tutmalısınız ancak herkesin ruhunu ilerletme yöntemi farklıdır. Kimisi 4-5 saniyelik minimum süreyle yüksek tekrarlara çıkar, kimisi de daha uzun sürelerle daha kısa tekrarlar yapar. İkisi de işe yarayacaktır.

İyi geceler.
Odak konusunu o zaman doğru yapıyorum. Ben odaklanamadığım zamanlarda bile o çakrayı o bölgede hayal edip, nefes alırken de çakranın renginde enerji soluyorum. Her türlü işe yarıyordur o halde, biraz takıntılıyım da kusura bakmayın.

Sanırım ben mantraları çok uzun süre titretiyorum. 4-5 saniye yapınca bile işe yarıyorsa ortalama olarak 6-7 saniye yaparsam daha yüksek tekrarlara çok daha rahat çıkarım. Yüksek tekrar yapmak, psikolojik olarak da daha tatmin eder. Daha verimli olur benim için. Teşekkür ederim yardımınız için.

Son bir sorum daha var.(Hep son diyorum galiba :roll:) Yine TÇM de çakralara onların renklerinde enerji solurken mesela altıncı çakraya o enerjiyi direkt tepeden inen bir ışının altıncı çakraya geniş tarafından girdiğini mi hayal edeyim, yoksa taç çakradan ya da üçüncü gözden vs. geçirmem gerekiyor mu? Ya da Güneş çakrası mesela?

Peace of the Dark said:
Son bir sorum daha var.(Hep son diyorum galiba :roll:) Yine TÇM de çakralara onların renklerinde enerji solurken mesela altıncı çakraya o enerjiyi direkt tepeden inen bir ışının altıncı çakraya geniş tarafından girdiğini mi hayal edeyim, yoksa taç çakradan ya da üçüncü gözden vs. geçirmem gerekiyor mu? Ya da Güneş çakrası mesela?

Esenlikler,

Bunun çok fark edeceğini sanmıyorum ancak ön ve arka uzantılardan geçirmek daha iyi olsa gerek. Taç Çakrasının rengi ayrı sonuçta, karışma olmasın diye önlem amaçlı Üçüncü Gözden geçirebilirsiniz.

İyi günler.

Bright Truth said:
Peace of the Dark said:

Esenlikler,

Bunun çok fark edeceğini sanmıyorum ancak ön ve arka uzantılardan geçirmek daha iyi olsa gerek. Taç Çakrasının rengi ayrı sonuçta, karışma olmasın diye önlem amaçlı Üçüncü Gözden geçirebilirsiniz.

İyi günler.
Anladım teşekkürler, ben şimdilik sadece titrettiğim çakraya odaklanıp, gelen enerjilerin hiçbir şeye takılmadan girdiğini hayal edeyim o halde. Tekrardan teşekkürler...

Al Jilwah: Chapter IV

"It is my desire that all my followers unite in a bond of unity, lest those who are without prevail against them." - Satan

Back