Welcome to our New Forums!

Our forums have been upgraded and expanded!

Welcome to Our New Forums

• Our forums have been upgraded! You can read about this HERE

ADOLF HİTLER'İN GİZEMİ

Daphne Wulff

Member
GİRİŞ 1

“Hitler, onu tanıyordun, nasıl biriydi?” 1945'ten beri bu soru bana binlerce kez soruldu ve cevaplamak daha zor bir şey yok.

Yaklaşık iki yüz bin kitap, İkinci Dünya Savaşı ve onun ana figürü olan Adolf Hitler'i ele aldı. Ama gerçek Hitler bunlardan herhangi biri tarafından keşfedildi mi? Solcu Alman haftalık Die Zeit bir keresinde, "Hitler'in muamması tüm insan kavrayışının ötesindedir," demişti.

Sanatın eşsiz dehası Salvador Dali, en yoğun dramatik resimlerinden birinde gizemi çözmeye çalıştı. Yükselen dağ manzaraları tuvali neredeyse dolduruyor ve zarif bir şekilde minyatürize edilmiş insan figürleriyle bezenmiş sadece birkaç aydınlık deniz kıyısı bırakıyor: ölmekte olan bir barışın son tanığı. Ölü bir ağacın dalından kan damlayan kocaman bir telefon ahizesi sarkıyor; ve orada burada, alameti gözle görülür şekilde aynı olan şemsiyeler ve yarasalar asılır. Dali'nin dediği gibi, "Chamberlain'in şemsiyesi bu tabloda, yarasa tarafından açıkça görülen uğursuz bir ışıkta göründü ve onu çizdiğimde muazzam bir ıstırap gibi geldi."

Daha sonra şu itirafta bulundu: “Bu tablonun derin bir kehanet olduğunu hissettim. Ama Hitler bilmecesini de henüz çözemediğimi itiraf ediyorum. Beni yalnızca çılgın hayallerimin bir nesnesi olarak cezbetti ve onu her şeyi tamamen alt üst edebilecek eşsiz bir adam olarak gördüğüm için.

”İçe dönük Dali'yi o kadar rahatsız eden bu adam hakkında 1945'ten beri çoğu küçümseyici binlerce “kesin” kitabıyla baskıya koşan anıran eleştirmenler için ne büyük bir alçakgönüllülük dersiydi ki, kırk yıl sonra hâlâ ıstırap ve belirsizlik içindeydi. kendi halüsinasyon resminin varlığı. Dali'den başka kim, Dali'nin insanlık tarihinin en patlayıcı figürü olarak bu olağanüstü adamın objektif bir tasvirini sunmaya çalıştı?

Kaynak;
Leon Degrelle tarafından

Diskriminant said:
Harika yazı. Çeviri mi yoksa başka birşey mi?

Esenlikler,

Bu Jeon Degrelle tarafından yazılmış olan The Enigma Of Adolf Hitler'in çevirisidir.

İyi günler

Al Jilwah: Chapter IV

"It is my desire that all my followers unite in a bond of unity, lest those who are without prevail against them." - Satan

Back