Welcome to our New Forums!

Our forums have been upgraded and expanded!

Welcome to Our New Forums

• Our forums have been upgraded! You can read about this HERE

Gerçek İslam

Pammy

Active member
Bu yazı bazı okuyucular için rahatsız edici olabilecek +18 İslam pisliği içerir.

Yüksek Rahibe Maxine Dietrich'in Hristiyanlığın neden insanlığın gerçek dini olamayacağını kanıtlayan çok güzel yazıları var. Onun vaazlarını çalışırken kendisinin İslam konusunda yetkin olmadığını söyleyerek Yüksek Rahibe Zildar Raasi'nin yazılarına yönlendirdiğine denk geldim. Tek tek hepsi var mı diye bakmadım ama bu yazıların en azından çoğu Türkçe sitede var. Bunları okurken değinilmesini düşündüğüm birkaç noktayı sizinle paylaşmak istiyorum.

Şeriat kanunlarıyla yönetilen baskıcı ülkelerdeki centiller nasıl bir kölelik altında olduklarını kolayca görebilirler ama Türkiye, Atatürk sayesinde, laik bir ülke ve açıkça alkol kullanan, tesettüre girmeyen ve benzeri ''özgürlük''lere sahip olan Müslümanlar bize yanlış bir fikir veriyor. Sevgilisiyle evlenmeden birlikte olan bir kadın, inandığı veya en azından inananlarına saygı duyulmasını savunduğu dine göre omuzlarına kadar toprağa gömülüp taşlanarak öldürüleceğini kolayca görmezden gelebiliyor.

Bu tatlı su Müslümanları gerçek İslam'ı yaşamıyor sevgili kardeşlerim. Gerçek İslam Taliban'ınki. Gerçek İslam'da ergenliğe girmemiş kız çocukları evlendirilebilir:

Talak suresi, 4. ayet ''Kadınlarınızdan adetten kesilmiş olanlar ve henüz adet görmemiş olanların (iddetlerinden) şüphe ederseniz, onların iddetleri üç aydır. Hamile olanların bekleme süreleri ise yüklerini bırakmalarına (doğum yapmalarına) kadardır. Kim Allah'tan sakınırsa (Allah) ona işinde bir kolaylık verir.''

Henüz adet görmemiş kız çocukları böyle boşanıyormuş. Yorum, doğruluğu kesin olmayan hadis değil. Ayet. Bir harfini bile reddederseniz dinden çıkıyorsunuz. Çocuk evliliğine karşı olan insan Müslüman olamaz. ''Müslüman olmayan cennete giremez.'' İslam'a göre çocukların evlenmesine onay vermeyen herkes cehennemde yanacak.

Hocaların yorumlarına, fetvalara bakınca durum daha da iğrençleşiyor.

Yüksek Rahibe Zildar Raasi'nin vaazından:

―A man can marry a girl younger than nine years of age, even if the girl is still a baby being
breastfed. A man, however is prohibited from having intercourse with a girl younger than
nine, other sexual acts such as foreplay, rubbing, kissing and sodomy is allowed. A man
having intercourse with a girl younger than nine years of age has not committed a crime, but
only an infraction, if the girl is not permanently damaged.‖ - the fatwa issued by Ayatollah
Khomeini

Bir erkek, kız henüz annesinin göğsünden beslenen bir bebek olsa bile, 9 yaşından küçük kızlarla evlenebilir. Ancak erkek 9 yaşından küçük bir kızla vajinal ilişkiye giremez. Ön sevişmeye, sürtmeye, öpmeye, anal ilişkiye, (yazının başka bir yerinde cinsel birleşme olmadan erkeğin penisini çocuğun bacaklarının arasına koyup ileri geri hareket etmesi de geçiyor) ise izin var. Erkek eğer 9 yaşından küçük bir kızla vajinal ilişkiye girmişse de kız kalıcı olarak yaralanmadığı sürece suç işlemiş sayılmaz. Ayatollah Khomeini diye birinin fetvası. İranlı bir dini lidermiş.

Bu ayetteki ''regl olmamış olma'' durumunu Türkçe'ye ''(Yaşlılık sebebiyle) Kadınlarınızdan artık adetten kesilmiş (menopoza girmiş veya ameliyatla aybaşı özelliğini yitirmiş) bulunanlarla; (ve yine evlenme çağına geldiği halde tıbbi nedenler ve fıtri -doğuştan gelen- bazı engellerle) adet görmemiş olanların iddet...'' şeklinde çevirenler de var.

Hangi çeviri doğru Arapça bilmediğim için bir şey diyemem. Arapça bilen Arapların dinlerini nasıl yaşadığına bakarak bir sonuca varabiliriz gerçi. Diyelim ki çeviri hatası yüzünden yanlış anlaşılıyor. Kuran'da defalarca kez ''Açık açık anlattık, açıklıyoruz.'' geçiyor. Açık açık anlatılsa bu tartışmaya gerek olmazdı. Kendi içinde çelişen kusursuz kutsal kitap mı olur? Alemlerin her şeyi bilen sonsuz hikmet sahibi rabbi fazladan iki kelime ekleyip netleştirmedi diye 10 yaşında tecavüze uğrayan çocuklara ne olacak? Allah bunun yanlış anlaşılacağını öngöremedi mi? Yoksa öngördü de ''sınavın sırrı bozulmasın'' diye düzeltmemeyi mi tercih etti? Belki de Allah centil çocukların tecavüze uğramasından zevk alan bir sadisttir, olabilir mi?

Bu arada, Muhammed'in Ayşe'yle 6-8 yaşında evlenmiş olmasını öne sürmenizi tavsiye etmem. Çünkü o bilgilerin o kadar hiçbir dayanağı yok ki yaş 6 ile 21 arasında değişiyor. Tarihleri karşılaştırınca Ayşe'nin henüz 0-3 yaşındayken savaşa giden babasına eşlik etmiş, yerdeki kanlardan eteği kirlenmesin diye eteğini kaldırarak yürümüş olması gerekiyor. İşte İslam tarihi bu kadar güvenilir bir şekilde kaydedilmiş. Muhammed'in yaşadığını kanıtlamak bile imkansız.

Peki ne yapalım? Kesinliği reddedilebilecek bilgiler yerine elimizde olana bakalım: Kuran. Şimdi biraz Nisa suresi 24. ayete bakalım.

''﴾24﴿ Elinizin altında bulunan câriyeler müstesna, evli kadınlar da size haram kılındı; Allah’ın size emri budur. Bunlardan başkasını, iffetli yaşamak ve zina etmemek kaydıyla, mallarınızla (mehir vecibesini göz ardı etmeden) istemeniz size helâl kılındı. Onlardan karı-koca ilişkisi yaşadıklarınıza kararlaştırılmış olan mehirlerini verin. Mehir kesiminden sonra karşılıklı anlaşmanızda size günah yoktur. Şüphesiz Allah ilim ve hikmet sahibidir.''

Aşağıdaki yazı JoS kütüphanesinden. Tüm yazıyı değil bir kısmını buraya koyuyorum. Hepsini okumanızı tavsiye ederim.
https://www.dropbox.com/s/7p1v1cu6khp4z23/Allah_On_Rape_and_Woman_Abuse_Edward_Lonsa_Part2.pdf?dl=1

Also (forbidden are) women already married, except those whom your right hands possess.
Thus has Allah ordained for you. All others are lawful, provided you seek them from your
property, desiring chastity, not fornication. So with those among them whom you have
enjoyed, give them their required due, but if you agree mutually after the requirement (has
been determined), there is no sin on you. Surely, Allah is Ever All-Knowing, All-Wise.

Qur'an 4:24

İlk dizede gördüğümüz yasak (forbidden) kelimesi cinsel ilişkiyi kastediyor. Kuran, Müslümanlara sağ ellerinin sahip oldukları (seks köleleri) hariç evli kadınların onlara yasak olduğunu söylüyor.

Bu ayetin hangi bağlamda indiğini bilmek neye izin verildiğine ışık tutulması açısından önemli. Ebu Davud'un Sünen-i'sindeki sahih hadisten yola çıkarsak:

Ebû Said el-Hudrî dedi ki: "Allah'ın Elçisi Hunain savaşı sırasında Awtas üzerine (Mekke'ye yakın bir yer) askeri bir sefer gönderdi. Birlik düşmanlarıyla karşılaştı ve savaştı. Düşmanlarını yenip esir olarak aldılar. Allah'ın Elçisi'nin bazı dostları inanmayanlardan olan kocaları da oradayken kadın esirlerle cinsel ilişkiye girmekte tereddüt etti. Yüce Allah da bunun üzerine, 'Ve tüm evli kadınlar (yasak size) sağ elinizin sahip oldukları (savaş köleleri) hariç.' ayetini vahyetti. Bununla birlikte, (hamile olmadıklarından emin olmak için) menstrüal periyodlarının bitmesini beklemek adaletlidir."
[The Quran verse is 4:24]
Abu Dawud 2:2150

...

Tekrar ediyorum, Müslümanlar Paganlar'a saldırıyor. Kadınlarına tecavüz etmek istiyorlar ama kocaları hayatta olanlar yüzünden çekiniyorlar. Esir düşen kadınların evlilikleri düşer diye ayet iniyor.

Düşünsenize, İslam'a göre şu an Müslümanların bize saldırma, kocalarımızı öldürme ve kadınlarımıza tecavüz etme hakkı var. Gerçi İslam'da tecavüz diye bir kavram yok. Kadın kocası isterse onunla seks yapmak zorunda, yoksa lanetleniyor. Eğer kocasından başkasıyla seks yaparsa recm ediliyor.

“Canımı elinde tutan Allah’a yemin ederim ki, bir erkek karısını yatağa çağırır da kadın gelmezse, kocası ondan memnun olana kadar Kâinâtın Sahibi o kadına lânet eder.” Müslim, Nikâh 121

“Bir erkek karısını yatağına çağırır da karısı gelmez ve erkek ona dargın olarak gecelerse, melekler o kadına sabaha kadar lânet ederler.” Buhârî, Bed’u’l-halk 7; Müslim, Nikâh 122. Ayrıca bk. Ebû Dâvûd, Nikâh 40

“Kadın geceyi kocasının yatağını terk ederek geçirirse, melekler sabaha kadar ona lânet ederler.” Buhârî, Nikâh 85; Müslim, Nikâh 120

Riyazus Salihin, 23 Nolu Hadis
Ebû Nüceyd İmrân İbni Husayn el-Huzâî radıyallahu anhümâ’dan rivayet edildiğine göre Cüheyne kabilesinden zina ederek gebe kalmış bir kadın Peygamber aleyhisselâm’ın huzuruna geldi ve:

- Yâ Resûlallah! Cezayı gerektiren bir suç işledim. Cezamı ver, dedi.

Bunun üzerine Peygamber aleyhisselâm kadının velisini çağırttı. Ona:

- “Bu kadına iyi davran! Doğum yapınca bana getir!” buyurdu.

Adam Resûl-i Ekrem’in buyurduğu gibi yaparak kadını doğumdan sonra getirdi.

Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem kadının üzerine elbisesinin iyice bağlanmasını emretti; sıkı sıkıya bağladılar. Sonra Peygamber aleyhisselâm’ın emri üzerine taşlanarak öldürüldü. Daha sonra Resûl-i Ekrem kadının cenaze namazını kıldı.

Hz. Ömer: - Yâ Resûlallah! Zina etmiş bir kadının namazını mı kılıyorsun? Diye sorunca Hz. Peygamber şunları söyledi:

- “O kadın öyle bir tövbe etti ki, şayet onun tövbesi Medine halkından yetmiş kişiye taksim edilseydi, hepsine yeterdi. Sen Cenâb-ı Hakk’ın rızasını kazanmak için can vermekten daha üstün bir şey biliyor musun?”

Müslim, Hudûd 24. Ayrıca bk. Ebû Dâvûd, Hudûd 24; Nesâî, Cenâiz 64

Kadınların İslam'da yeri budur. Tecavüz diye bir kavram yok çünkü kadının rızası olması/olmaması diye bir şey yok. Kocalarını mutsuz ederlerse dövülebilir ve eve kapatılabilirler. Bu şekilde Yin, dişil ruhun dişil tarafı, bilinçaltı bastırılır ve denge yok edilir.

Ben artık konuya onur ve şeref olarak bakıyorum. İslam hakkında hiçbir fikri olmayan bir müslümana belki anlatmakla 5-10 dakika harcayabilirim. Ama bunları bildiği halde hala kendisine müslüman diyen birisi onursuz ve şerefsizdir. Başka açıklaması yok. Evet, dünyada ibrahimi maji ağı var, insanlar gerçekleri kolay kolay fark edemiyor. Ancak bu, bir noktadan sonra bahane gibi oluyor bence. Artık konu, onursuz ve şerefsiz olmakla alakalı. Başka bir şey değil. Bilgilerin bu kadar kolay ulaşılabilir olduğu bir çağda, hala bu kadar sığ ve omurgasız kalmayı başarabilenlerin bence karakterine işlemiş artık.

Peace of the Dark said:
Ben artık konuya onur ve şeref olarak bakıyorum. İslam hakkında hiçbir fikri olmayan bir müslümana belki anlatmakla 5-10 dakika harcayabilirim. Ama bunları bildiği halde hala kendisine müslüman diyen birisi onursuz ve şerefsizdir. Başka açıklaması yok. Evet, dünyada ibrahimi maji ağı var, insanlar gerçekleri kolay kolay fark edemiyor. Ancak bu, bir noktadan sonra bahane gibi oluyor bence. Artık konu, onursuz ve şerefsiz olmakla alakalı. Başka bir şey değil. Bilgilerin bu kadar kolay ulaşılabilir olduğu bir çağda, hala bu kadar sığ ve omurgasız kalmayı başarabilenlerin bence karakterine işlemiş artık.

Ben çoğu insanın kurban konumunda olduğunu düşünüyorum. Mantık hatalarını fark etseler bile korkunç işkencelerle korkutularak kapana kısılmışlar. Hem büyü, hem çoğu zaman de ailelerinden gelen psikolojik-fiziksel şiddet yüzünden. Sonuç olarak da ''O dönemin şartlarına göre... Arapça'da aslında o kelimenin şu anlamı var... Bunu şu hoca şöyle açıklıyor...'' şeklindeki bahaneleri kucaklıyorlar.

Daha iki gün önce zorla cemaat yurduna gönderilmiş gencecik bir tıp öğrencisi oradaki baskılara dayanamayarak intihar etti. Babası ''Şikayetçi değiliz. Ben 25 yıldır risale-i nur okuyorum, zararını görmedim. Orada güzel insanlar içindeydi.'' dedi. Geçen ay bir cemaat yurdunda aşçı ''Deccal'i öldürdüm'' diyerek bir öğrencinin kafasını kesti. Onun da ailesi ''Orada emin ellerdeydi. Şikayetçi değiliz. Bugün bizim şebi aruzumuz, düğün günümüz.'' dedi. Korkunç bir zihin yıkama. Bu insanlar hapisteler. Görünmez bir hapis. Işığı görmek için başlarını azıcık kaldırsalar diğer mahkumlar tarafından itilip kakılıyorlar. O baskıyı aşsalar sonsuza kadar işkence görmekle tehdit ediliyorlar.

En azından üzerlerindeki psikolojik baskıyı ve korkuyu azaltmak için, ses çıkaramasa da, çıkıp destek olamasa da, ihtiyacı olan birine ulaşır umuduyla gerçeği olabildiğince dillendirmek gerek.

Pammy said:
Peace of the Dark said:

Ben çoğu insanın kurban konumunda olduğunu düşünüyorum. Mantık hatalarını fark etseler bile korkunç işkencelerle korkutularak kapana kısılmışlar. Hem büyü, hem çoğu zaman de ailelerinden gelen psikolojik-fiziksel şiddet yüzünden. Sonuç olarak da ''O dönemin şartlarına göre... Arapça'da aslında o kelimenin şu anlamı var... Bunu şu hoca şöyle açıklıyor...'' şeklindeki bahaneleri kucaklıyorlar.

Daha iki gün önce zorla cemaat yurduna gönderilmiş gencecik bir tıp öğrencisi oradaki baskılara dayanamayarak intihar etti. Babası ''Şikayetçi değiliz. Ben 25 yıldır risale-i nur okuyorum, zararını görmedim. Orada güzel insanlar içindeydi.'' dedi. Geçen ay bir cemaat yurdunda aşçı ''Deccal'i öldürdüm'' diyerek bir öğrencinin kafasını kesti. Onun da ailesi ''Orada emin ellerdeydi. Şikayetçi değiliz. Bugün bizim şebi aruzumuz, düğün günümüz.'' dedi. Korkunç bir zihin yıkama. Bu insanlar hapisteler. Görünmez bir hapis. Işığı görmek için başlarını azıcık kaldırsalar diğer mahkumlar tarafından itilip kakılıyorlar. O baskıyı aşsalar sonsuza kadar işkence görmekle tehdit ediliyorlar.

En azından üzerlerindeki psikolojik baskıyı ve korkuyu azaltmak için, ses çıkaramasa da, çıkıp destek olamasa da, ihtiyacı olan birine ulaşır umuduyla gerçeği olabildiğince dillendirmek gerek.
Bahsettiğiniz haberleri görmüştüm. Çok acı. Dediğiniz her şey doğru, tamamen katılıyorum ve bir de hani diyoruz ya "ibrahimi maji ağı" diye, kendi gözlemlerime göre etkisi çok büyük. Hani sadece aile baskısı ve korkutulmayı bir kenara bıraktım bildiğiniz gözlerine gerçekten de perde inmiş, kendi deyimleriyle.

Eskiden tanıdığım insanlar var, aileleri böyle şiddet ya da farklı türden baskı uygulayacak tipten de değil. Bu kişilerle ne zaman aramızda islam konusu geçse, kendileri de bu rezillikleri fark ediyor ama normal hayatta tanıdığım, gayet normal ve iyi olan bu insanlar bir anda @kp seçmenine dönüyorlar. Gerçekten hayret ediyorum. Ruhlarında bir zincir var ve bunu kıramıyorlar. Bu konuşularak kırılacak bir şey değil(istisnalar hariç, buradaki bizler de çoğumuz istisnayız), bunu ben gerçekten de bizzat gördüm. Sadece zincir değil, hayatlarındaki çoğu hareketlerinde fark etmeseler bile yönetiliyorlar. Bakın benim Joy of Satan'a gördüğüm ilk andan beri tamamen bir çekim ve uyum hissetsem bile kesin bir şekilde inanamıyordum, çünkü bu kadar güzel olması beni oldukça şaşırtmıştı. Bir şey bu kadar iyi olunca insan afallıyor. Hala da kesin gerçek olduğuna eminim diyemem. Bu ancak deneyimlerle kesinleşecek bir şey, ruhani çalışmalarımı sürdürüyorum ve geliştikçe bu da adım adım kesinleşecek. Arada küçük küçük belirtiler yaşıyorum ve "acaba" diyerek içim kıpır kıpır oluyor. Demek istediğim şu ki, tüm bu şeylerden henüz emin olmayan ben bile, ibrahimi leşçillerin insanlar üzerindeki gerek fiziksel gerek ruhsal olarak baskılarını görebiliyorum.

Eskiden pislamı sevmesem de tehlike olarak da görmüyordum. İğrenmem gerekenin binde biri kadar bile iğrenmiyordum. Joy of Satan'ı keşfettikten sonra benim bile çoğu konuda gözüm açıldı. Bunlar eskiden de bildiğim şeylerdi, islamı da çok iyi biliyordum. Müslüman olmamama rağmen benim bile üstümde bazı konularda gözümü kapatan lanetler varmış.

Geçenlerde anonim olarak tatlı su canlılarına yazdığım bir yazı vardı. Normalde bunlarla vakit harcamayı vakit kaybı olarak görüyorum ama işte bir iki tane normal insan görür ve araştırır da bunlardan kendisini ayrıştırır diye ara ara kısa tartışmalara giriyorum. Orada yazdığım yorumu buraya, "Gerçek İslam" başlığının altına direkt yapıştırıyorum. Belki küçük de olsa bu başlığa destek olur.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Yorumum:
Ben onların bakış açısıyla ortadaki rezaleti normalleştirmelerine tepki çekmek için dalga geçtim. Normalde islam dalga geçtiğim değil iğrendiğim ve toplumsal olarak tehdit gördüğüm bir unsur.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Ayet:
Nisa suresi, 34. ayet:
Allah’ın, (iki cinse) birbirinden farklı özellik ve lütuflar bahşetmesi ve mallarından harcama yapmaları sebebiyle erkekler kadınların yöneticisi ve koruyucusudurlar. Sâliha kadınlar Allah’a itaatkârdır; Allah’ın korumasına uygun olarak, kimsenin görmediği durumlarda da kendilerini korurlar. (Evlilik hukukuna) baş kaldırmasından endişe ettiğiniz kadınlara öğüt verin, onları yataklarda yalnız bırakın ve onları dövün. Eğer size itaat ederlerse artık onların aleyhine başka bir yol aramayın; çünkü Allah yücedir, büyüktür.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Yorumum:
Şimdi bu düşünce yapısı sence sağlıklı mı? Bana bunu güzelleme yapmaya sakın çalışma. Yazan şey gayet açık. Senin kız kardeşin var mı hiç? Yarın öbür gün evlense ve bir gün kocasından dayak yese, kocasına gidip neden dövdüğünü sorduğunda, "bana baş kaldırmasından endişe ettim, akıllanması için dövdüm" dese, bunu hoş karşılar ve ahhh islam, ooh islam diye sapıkça bir zihniyetle zevke mi gelirsin?
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Ayet:
Maide suresi, 33. Ayet:
Allah’a ve peygamberine karşı savaşanların ve yeryüzünde bozgunculuk çıkarmaya çalışanların cezası ancak ya öldürülmeleri veya asılmaları yahut el ve ayaklarının çapraz olarak kesilmesi ya da bulundukları yerden sürgün edilmeleridir. Bu, onların dünyada uğradıkları aşağılayıcı cezadır. Âhirette ise onlar için büyük bir azap vardır.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Yorumum:
Bu insanlar zaten öldüklerinde ya da idam edildiklerinde, cehennemde en büyük azabı çekmeyecekler mi? Niye direkt idam etmek yerine, elleri ayakları çapraz kesmek gibi bir fanteziyle işkence uyguluyorsunuz? Bu ayeti akıl sağlığı normal bir insan nasıl kabul edebilir veya sindirebilir? Sizin allahınız, böyle sadistçe fantezilere mi sahip?
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Ayet:
Bakara suresi 47.ayet
Ey İsrâiloğulları! Size verdiğim nimetimi ve sizi diğer topluluklara üstün kıldığımı hatırlayın.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Yorumum:
Siz müslümanlar yahudilerin köleleri gibi bir şeysiniz. Yahudilerin efendileri başka, sizin de efendileriniz yahudiler. Dış kapının dış mandallarısınız kısacası. Yazık.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Ayet:
Münafikun suresi 4.ayet
Onlara şöyle bir baktığında dış görünüşleri sana iyi bir izlenim verir; konuşurlarsa sözlerine kulak verirsin. Ama onlar sanki bir yere dayanmış kütükler gibidir (böyle güvendeymiş gibi görünürler). Her gürültüyü kendilerine yönelik sanırlar. Asıl düşman onlardır, onlardan korun! Allah kahretsin onları! Nasıl da haktan yüz çeviriyorlar!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Yorumum:
Bu ayetler allahın ağzıyla yazılmış olmasına rağmen, allah kendi ağzıyla nefret kusuyor. Tüm varoluşun ebedi hükümdarı bu mu gerçekten? Nefret ve öfke aşılayarak insanları birbiriyle savaştırıyor. Allah bu insanları kendisi yaratmıyor mu? Yaratırken neye yönelmeye eğilimli olduklarını da biliyordu. Şimdi sen bir akvaryumda karınca bakıyorsun diyelim. Bu akvaryuma bir grup a cinsi karınca saldın. Sonra b grup başka bir karınca daha saldın. Bu iki grubun birbirine saldıracağını bilmene rağmen bunu yaptın. Sonra da a grubuna mesaj yolluyorsun. "Ben sizi onlardan üstün kıldım, ben sizi tutuyorum. Gidin a grubuyla savaşın. Onları da ben yarattım ama onların allah belasını versin." Bu nasıl bir mantık?
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Ayet:
Tevbe suresi 30.ayet
Yahudiler “Üzeyir Allah’ın oğludur” dediler, hıristiyanlar da “Mesîh (Îsâ) Allah’ın oğludur” dediler. Bunlar, daha önceki inkârcıların söylediklerine benzer biçimde ağızlarından çıkan sözlerdir. Allah onları kahretsin! (Gerçeklerden) nasıl da yüz çeviriyorlar!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Yorumum:
Böyle daha onlarca ayet sıralanabilir. İnsan olana sadece 1 tanesini bile görmesi yeterli. Ama inkar edersiniz diye birden fazla attım. Bunun tartışılacak bir yanı yok. Yazan şey açıkça belli. Doğruyu yanlışı da geçtim. Cehenneme gitme korkusuyla tapındığın bir varlıkla arandaki bağa nasıl olur da "allah sevgisi" dersin?! Buna gururun nasıl izin verir? Bunları bilmesine rağmen hala kendisine müslüman diyen birisi onursuz ve omurgasızdır. Sadece böyle birilerinin olduğunu bilmek bile midemi bulandırıyor. Buraya da başka bir şey yazmayacağım. Dediğim gibi, onur ve şeref sonradan kazanılan bir şey değil.

Pammy, yazın için eline zihnine sağlık, harika. Bende bu konuyu çok dert ediyorum, etrafımızdaki insanların daha çabuk uyanması için ne yapabiliriz. Dünyanın en iyi iletişim bilimcisi olsa, yeterli zeka ve ikna kabiliyetimiz olsa bile yine anlatamayız. onların kendileri istemesi lazım öğrenmeyi, öğrendikten sonra mecbur değişmek zorunda kalırlar. Korkudan dolayı sorgulayamıyorlar bile. Bu nedenle zihinleri kapalı, sadece açık fikirli olanlara anlatıp, kafasında soru işareti oluşturabiliriz. sonrası, o da kendi isterse araştırıp değişebilir artık.
Bol bol RTR yapmamz, çoğalmamız lazım, bol bol meditasyon maneviyat yapmamız lazım. Konuşmakla olmayacağını biliyorum, akrabaları uyandırmak için rune mi yapsak bilmiyorum. :S

Perla said:
Pammy, yazın için eline zihnine sağlık, harika. Bende bu konuyu çok dert ediyorum, etrafımızdaki insanların daha çabuk uyanması için ne yapabiliriz. Dünyanın en iyi iletişim bilimcisi olsa, yeterli zeka ve ikna kabiliyetimiz olsa bile yine anlatamayız. onların kendileri istemesi lazım öğrenmeyi, öğrendikten sonra mecbur değişmek zorunda kalırlar. Korkudan dolayı sorgulayamıyorlar bile. Bu nedenle zihinleri kapalı, sadece açık fikirli olanlara anlatıp, kafasında soru işareti oluşturabiliriz. sonrası, o da kendi isterse araştırıp değişebilir artık.
Bol bol RTR yapmamz, çoğalmamız lazım, bol bol meditasyon maneviyat yapmamız lazım. Konuşmakla olmayacağını biliyorum, akrabaları uyandırmak için rune mi yapsak bilmiyorum. :S
Kesinlikle öyle. Bazı kişiler sadece konuşarak ve anlatarak kurtarılabilir. Ama büyük bir kesim sadece zihinsel olarak değil, aynı zamanda enerjisel olarak da kilit altına alınmış. Kendimi övmek gibi olmasın ama insanları manipüle etme konusunda baya iyi olduğumu söyleyebilirim. Çok büyük bir çoğunluğu, istediğim gibi manipüle edebilirim. Ve bazı vakalar için sadece konuşarak değil de enerjisel olarak da çalışma yapılması gerektiğini gördüm. Bu noktada bize düşen görev, bol bol meditasyon yapıp ruhani anlamda güçlenmek. Kurtarmak istediğiniz insanları da ancak bu şekilde kurtarabilirsiniz. Toplum içinse bol bol RTR yapmak. Başkalarını kurtarmayı geçtim, kendimizi bile henüz tam anlamıyla kurtarabilmiş değiliz.(ruhani anlamda) Çalışmayı bırakmamak çok önemli.

Bir insan olarak gelişirken kendi içimde bulduğum şeyleri Yüksek Rahibe Maxine Dietrich'in vaazlarında bulunca şok olmuştum. Buna rağmen kolay kolay kurtulamadım, hatta hala cebelleşiyorum. İnanmadığım halde bazen küçücük bir olasılık, ölen sevgilim biseksüel olduğu ve Müslüman olmadığı için şu an acı çekiyor ve işkence görüyor olma olasılığı aklıma geliyor ve kafayı yiyecek gibi oluyorum. Ya sevgi dolu ve merhametli olduğu iddia edilen yüce bir varlık, sonsuz merhamet sahibi, bizi çok seven vesaire bir tanrı nasıl çok sevdiği yarattıklarına böyle korkunç şeyler yaşatabilir? İşkence etmekle tehdit edebilir?

Çok kısa süre önce iğrenç yaratığın teki 3 yaşındaki kıza tecavüz ederek ölümüne sebep oldu, haberini görmüşsünüzdür. Her şeyi duyan, bilen, gören Allah'ın bunu da görmüş olması gerek. Çığlıklarını da duymuştur her şeyi duyan olduğuna göre. İzledi mi öylece yani, çığlıklarını dinleyerek? Her şeye gücü yettiği halde? Çok merhametli olan? Mantıksız işte. Uyuşmuyor. Bunu bildiğim halde korkudan kurtulmak kolay değil, mantığın yanında itici bir güç gerekiyor.

Peace of the Dark said:
Bu konuşularak kırılacak bir şey değil(istisnalar hariç, buradaki bizler de çoğumuz istisnayız), bunu ben gerçekten de bizzat gördüm.

Evet, hazır olmayan birine biz bir şey yapamayız. Ama belki beş sene sonra o kişi daha iradeli ve zincirlerini kıracak kadar güçlü olduğunda bu konuşmalar aklının bir köşesinde durarak başka seçenekleri de olduğunu hatırlatır. Öyle olacağını umuyorum.

Perla said:

Haklısınız çoğu kişi sorgulamaya korkuyor. ''Neden?'' kelimesinin dinden çıkaracağına ve sonsuza kadar yanacaklarına inananlar var. İlginç olan da Kuran'da sık sık ''Akletmez misiniz? Düşünmez misiniz?'' geçiyor. Ben konuştuğum insanlar çekingen davranınca hep bak zaten Allah da sorgulamamızı istiyor diyorum. Çünkü öyle. ''Şüphesiz siz pek az düşünüyorsunuz'' okuyunca alınmıştım baya. Düşünmekten başım ağrıyor. Ayıp.

Yine ilginç bir şekilde, hiç beklemediğim insanlar çok açık fikirli davranabiliyor. Doğrusu bu şeklindeki üstten bakan tavır yerine konuşmaya ve düşünmeye açık olduğumuzu, onları yargılamayacağımızı anlayan insanlar kendileri gelip konuşmaya daha yatkın bence. Evet, kendimizi güçlendirmemiz lazım. Jüpiter karesiyle başladım bakalım ne olacak.

Esenlikler

Müslümanlarla uğraşılmaz daha geçen hafta yusufun imhotepten çalıntı olduğunu soyledim "aMa KaNkA kUrAnDa ÖyLe YaZmIyOr" hay kuran'ını 🤬🤬 öyle bir sinir bozucu şeyler ki deliricem ya müslümanlar resmen buglı gibi anlatıyorum "KuRaN" anlatıyorum "KuRaN" hay şu islam bitsin var ya zil takıp oyniyacam ya azıcık akıl azıcık dima be off
Birde geçenlerde "bAk FıRaVuN nEhİrDe BoĞuLmUş" musa kısasında var ya hani ondan bahsediyorlar diyorum bu firavun değil ve arkeologlar tarafından olmadığı kanıtlandı diyorum trolle bağlıyorum ciddi söylüyorum bunlar iflah olmaz insanı delirtir bunlar

İyi geceler ^^

Baroness Blossom said:
Esenlikler

Müslümanlarla uğraşılmaz daha geçen hafta yusufun imhotepten çalıntı olduğunu soyledim "aMa KaNkA kUrAnDa ÖyLe YaZmIyOr" hay kuran'ını 🤬🤬 öyle bir sinir bozucu şeyler ki deliricem ya müslümanlar resmen buglı gibi anlatıyorum "KuRaN" anlatıyorum "KuRaN" hay şu islam bitsin var ya zil takıp oyniyacam ya azıcık akıl azıcık dima be off
Birde geçenlerde "bAk FıRaVuN nEhİrDe BoĞuLmUş" musa kısasında var ya hani ondan bahsediyorlar diyorum bu firavun değil ve arkeologlar tarafından olmadığı kanıtlandı diyorum trolle bağlıyorum ciddi söylüyorum bunlar iflah olmaz insanı delirtir bunlar

İyi geceler ^^
Kafayı yersiniz, hiç uğraşmayın bile. Sadece kendi boklarında boğulsalar neyse de bize de etkileri oluyor seçimlerde falan. Yapabileceğimiz tek şey bolca RTR yapmak ve bu lanetten kurtulmak. Onlar da değişen dünyaya ayak uyduracaklar.

Al Jilwah: Chapter IV

"It is my desire that all my followers unite in a bond of unity, lest those who are without prevail against them." - Satan

Back