Welcome to our New Forums!

Our forums have been upgraded and expanded!

Welcome to Our New Forums

• Our forums have been upgraded! You can read about this HERE

İdeolojiler, din ve insan olmak

unforgiven

New member
Esenlikler,

Bir SS iyi bir insan olduğu halde Komünist, Ateist gibi insanlarla arkadaşlık yapması onun için aşağılık bir davranış mıdır? Ve Tanrı/çalarımızı sinirlendirir mi? Şahsen insanın fikirlerinden ziyade ona insan olarak bakmayı savunuyorum. Benim de komünist bir arkadaşım var ve onu çok severim, fikir karşıtlığımız haricinde.

İyi günler.

unforgiven said:
Esenlikler,

Bir SS iyi bir insan olduğu halde Komünist, Ateist gibi insanlarla arkadaşlık yapması onun için aşağılık bir davranış mıdır? Ve Tanrı/çalarımızı sinirlendirir mi? Şahsen insanın fikirlerinden ziyade ona insan olarak bakmayı savunuyorum. Benim de komünist bir arkadaşım var ve onu çok severim, fikir karşıtlığımız haricinde.

İyi günler.

Esenlikler,

Onu doğru yolumuza doğru çekmeye çalışman senin yapman gereken görevdir. Bunu yapmaya çalıştığını da düşünüyorum açıkçası. Ancak kendi bildiği yolda ilerlemeye devam ediyorsa, bu da onun tercihindir. Arkadaşlık yapman da herhangi bir sakınca yok. Ancak dikkat etmelisin ki, arkadaşının benimsediği Komunizm ideolojisi düşmanlara hizmet verir ve seni de doğru olan yoldan uzaklaştırmaya çalışır. İnancının ve davanın peşindeysen ve kafanın karışmayacağına eminsen, arkadaşlık yapmaman için bir neden yok.

İyi günler.

Al Jilwah: Chapter IV

"It is my desire that all my followers unite in a bond of unity, lest those who are without prevail against them." - Satan

Back