Welcome to our New Forums!

Our forums have been upgraded and expanded!

Welcome to Our New Forums

• Our forums have been upgraded! You can read about this HERE

Büyünün süresi ve işleyişi

Elite

Well-known member
Thersthara said:
Esenlikler,

Rünler ile yapılan malzemesiz bir büyü ne kadar sürede gerçekleşebilir? (ortalama var ise bu süre nedir veya sizin deneyimlerinize göre nasıl işledi?)

Büyü öncesinde enerji yükseltmek gerekli midir? veya negatif olmayan bir büyü yaptıysak (para, başarı, otorite vb) sonrasında temizlenmek gerekir mi?

Uygun astrolojik tarihte yapılmayan bir büyü etkili olabilir mi? (Tahminimce o kadar etkili olmaz ama doğrusunu öğrenmek isterim bilen SS kardeşlerimden.)

Bir büyünün etkisini arttırmak için ek olarak herhangi bir çalışma yapılabilir mi? (Burada anlatmaya çalıştığım ''büyü güçlendirme büyüsü??'' var mıdır veya bu tarz bir şey olabilir mi?)

O günlük büyüyü yaptıktan sonra o büyüyü yaptığımızı unutmak gerekli midir? yaptığımız çalışmaları düşününce etkisi azalıyor veya gerçekleşmesi mi engelleniyor?

Son olarak bir büyünün etkisini en üst seviyeye çıkartabilmek için ne kadar uzatabiliriz (gün olarak 40 gün yapılması gereken bir büyüyü daha verimli olması için 80 veya 111 veya abartıp delice 666 gün yapabilir miyiz?)

Esenlikler,

1- Bir ortalama yok. Kişinin gücüne bağlı bu.

2- Negatif enerjilerle çalıştığınız bir büyüden sonra temizlenmenize gerek yoktur. Enerji yükseltmek ise genelde kara büyülerde önemlidir. Ak büyülerde kendi üzerinizde rünleri ya da mantraları titretebilirsiniz, akaşadan gerekli enerji alınacaktır. Ancak RTR'larda genel olarak bunun böyle olmadığını gördüm, çünkü yok etmek için bir enerji gerekiyor ve o da sizden çıkıyor. Kara büyülerde ise hiç enerji yükseltmeden denemedim ancak tavsiyem 2 dakikanızı ayırıp yükseltmeniz yönünde, riske atmaya gerek yok.

3- Etkisi düşecektir, evet. Ay'ın büyüyüp küçülmesi, bulunduğu burç ve gezegensel saatler hep büyünüzü etkileyen etkenlerdir.

4- Yapılabilir ancak büyüyü tekrar da edebilirsiniz. Tabii ki çok fazla vaktiniz yoksa ve bölüp parçalamanız gerekiyorsa dediğiniz şekilde de yapabilirsiniz. Onun harici bir büyüyü güçlendirmek için ak büyülerde Sowilo, kara büyülerde Hagl rünü iş görür. Ana rünün yanına ekleyebilirsiniz. Dediğim gibi fazla vaktiniz yoksa ve birini sabah, diğerini akşam yapmanız gerekiyorsa güçlendirmek için bu rünlerle ayrı bir çalışma yapabilirsiniz. Ya da bölmeniz gerekiyorsa ancak vaktiniz de varsa, ana çalışmayı gün içinde 2. kez tekrar edebilirsiniz.

5- Evet, eğer tekrar etmeyecekseniz unutmanız ve üstüne düşünmemeniz en iyisidir. Fazla düşünmek ve takıntılar da büyüye karşıt enerji yükseltir ve gerçekleşmesini zorlaştırabilir.

6- 80 gün pozitif büyüler için iyidir, 90 gün ise kara büyüler için. 40 gün ise genel olarak büyünün var oluşuna ve ruha işlemesinde elzemdir. 6 sayısı ise tekrarların ve tekrarların getirilerinin sayısıdır. Bir büyüye 40 gün yapılacak şekilde 6 kez başlarsanız (Örneğin Ocak'ta başladınız ve Şubat'ta bitti, Mart'ta tekrar 40 günlük çalışmaya başlayacaksınız ve toplamda böyle böyle 6 kez yapacaksınız) o da sonuçlarını büyük oranda verir.

İyi günler.

Thersthara said:
Esenlikler,

Sorularıma cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim, birkaç sorum daha var

Bir gezegensel kare başkasına büyü yapmak için kullanılabilir mi? Yoksa sadece kendimiz için mi kullanılabilir?

Jupiter seyahati ve yüksek öğrenimi yönetiyor diye biliyorum eğer yanılmıyorsam tabiki. Jupiter karesini yurt dışında eğitim görmek için kullanabilir miyim? Önüme bu tarz fırsatların çıkmasında yardımcı olur mu? veya bu tarz konular ile alakalı mantralar ya da rünler var mıdır? (Önüme birkaç fırsat çıktı yurt dışı ile alakalı ama hepsi çok zorlayıcı ve uğraş isteyen şeyler. Babamız ve yüce tanrılarımızın yardımını istedim bu konuda fakat kendim de bir çalışma ile desteklemek ve ruhani her şeyi onlara yüklemek istemiyorum.)

Diğer bir sorum ise korunmak için algız rünü ve korunma aurasından daha etkili bir koruma var mıdır? Oldukça paranoyak biriyimdir sabah 333 akşam 333 olmak üzeren günde 666 algız titretiyorum ve buna rağmen hala hiç güvende hissetmiyorum her an düşmanın pençesindeymişim gibi bir korku var. Babam maalesef gerçekleri görebilecek kadar farkındalık seviyesine sahip olmayan bir adam, ve birkaç y*hudi arkadaşı var... Bu yaz o sürüngen arkadaşlarından birisi onu ziyarete geldi maalesef ve bu durum beni çok derinden korkuttu çünkü o sürüngenler benim yuvam dediğim alana kadar girebiliyorlar bana zarar verebilirler.

Tabiki babamız ve yüce tanrılarımız bizi koruyor ve ışıklarını üzerimizden eksik etmiyorlar fakat yine de onları meşgul etmek doğru değilmiş gibi geliyor kendi kendimi koruyabilmeliyim onların zaten işleri yeteri kadar fazlayken bebek bakıcılarımızmış gibi karşılıksız yardım istemek bana doğru gelmiyor kendimi en yüksek biçimde koruyabilmek istiyorum.

Esenlikler,

Bu kadar paranoyak olmanıza gerek yok. O kadar fazla titrettiğiniz Algiz sizi fazlasıyla koruyacaktır. Koruyucu Demonlarımız da zaten bizi aşan durumlarda bizi koruyor. Kaldı ki yüksek çabanızdan ötürü ona gerek bile kalmayacak gibi. Bu çabanızı sürdürün ve korunduğunuzu bilin. Thaur ve Ansuz rünleriyle de Ay; tercihen Kova'da ya da Akrep ile Balık burçlarındayken ve küçülüyorken, negatif karmayı kırmak için bir çalışmaya girebilirsiniz.

Diğer sorunuza gelecek olursam, Jüpiter evet bu tarz fırsatları sunabilir. Kendisi zaten fırsatların ve şansın da gezegenidir. 30 Aralık'tan Mayıs'a kadar Jüpiter karesi yapma fırsatınız var. Jüpiter karesi oldukça kısa bir kare olduğu için tekrar tekrar yapabilirsiniz. Jüpiter, yönettiği burçta olduğu için üst üste yaptığınız karelerle hatrısayılır miktarda enerjiler üretip muhtemelen size bu fırsatı sağlayacaktır.

İyi günler.

Al Jilwah: Chapter IV

"It is my desire that all my followers unite in a bond of unity, lest those who are without prevail against them." - Satan

Back