Welcome to our New Forums!

Our forums have been upgraded and expanded!

Welcome to Our New Forums

• Our forums have been upgraded! You can read about this HERE

Meditasyon yaparken müzik dinlemek

Nanetxd

New member
Meditasyon yaparken 963hz denilen müziklerden dinlersem herhangi bir sorun olurmu daha yeniyim 40 günlük programda 19.cu günüm yanıtlarsanız sevinirim.

13thknightofthedragon said:
Nanetxd said:
Meditasyon yaparken 963hz denilen müziklerden dinlersem herhangi bir sorun olurmu daha yeniyim 40 günlük programda 19.cu günüm yanıtlarsanız sevinirim.

Normal sade doğa sesleri(rüzgar, su sesi vb.), klasik müzik gibi rahatlatıcı müzikler dinlemekte bir sorun yok. Dikkatini dağıtıyorsa dinlememen daha iyi elbette.

Ama kim tarafından üretildiği belli olmayan bilmem kaç hz müzikleri dinleme. Bunlar ne amaçlı üretiliyor belli değil. Yabancı forumlarda biri, hz değerli müzik atmıştı ve bunun rahatsız edici olduğunu ve kötü hissettirdiğini söyleyen SS'ler olmuştu. Bu yüzden evde gürültü varsa ve dikkatin dağılıyorsa, üstte söylediğim tarzlarda dinleyebilirsin. Bu tarz şu kadar hz dinle çakran açılsın, şu olsun bu olsuncular yeni çağcılardır. Ve bunların yöntemleri en iyi ihtimalle kandırmacadır ya da direk sana zarar vermeye odaklanmıştır. Ve şahsen ben müzik dinlemiyorum meditasyon esnasında, sadece çok gürültü varsa sakin klasik bir müzik açıyorum o kadar.
Anladım teşekkürler

Al Jilwah: Chapter IV

"It is my desire that all my followers unite in a bond of unity, lest those who are without prevail against them." - Satan

Back