Welcome to our New Forums!

Our forums have been upgraded and expanded!

Welcome to Our New Forums

• Our forums have been upgraded! You can read about this HERE

Albert Agarunov

Persona Non Grata

New member
Esenlikler,

Albert Agarunov hakkında ne düşünüyorsunuz? Kendisi Azerbaycan'da kahraman olarak görülüyor. O bir yahudi değil mi? Yoksa vücudu yarı yahudi - yarı centil olduğundan, centil bir ruhla reenkarne olmuş olmasının imkanı var mı? Düşüncelerinizi merak ediyorum.

Bazıları savaşmayı severler, zevk alırlar. Doğduğu büyüdüğü ülke için savaşmış, kendini ne kadar oraya ait hissettiği tartışılır ama savaşmaktan zevk aldığı kesin. Milli kahraman konusunun da sonradan yazılmış hikaye olduğunu düşünüyorum. Bizim Seyit Onbaşı hikayesi gibi asıl olayın üstüne hikaye yazılıp destanlaştırılmıştır...

Bu arada tamamen anti semitizm dışı, karabağ meselesi de abimiz Rusya ne kadar yeraltı zengiliğine sahip toprak almamıza izin verir kavgası. Zaten oranın yeraltı zenginliği savaştıran tüccarlara gidiyor. Ermenisini de Azerisini de "nasıl koyduk ama ehehe" diye uyutuyorlar. Abiniz Rusya'nın izin verdiği kadar koyuyorsunuz ikiniz de...

Yanıtın için teşekkürler Pegasus, sanırım bu konuyu açarken gereksiz derin dürünmüşüm. Savaşmasının sebebi savaşmayı seviyor olmasıdır, millet sevgisinden ya da vatan koruma içgüdüsünden değil. Böylece savaşarak bir taşla iki kuş vurmuş oluyor. Hem arzularını yaşıyor hem de buna güzel bir kılıfla isminin de güzel anılmasını sağlıyor. Karabağ hakkında söylediklerine de katılıyorum.

Al Jilwah: Chapter IV

"It is my desire that all my followers unite in a bond of unity, lest those who are without prevail against them." - Satan

Back