Welcome to our New Forums!

Our forums have been upgraded and expanded!

Welcome to Our New Forums

• Our forums have been upgraded! You can read about this HERE

Öfke kontrolü ve forumdaki Türk karşıtlığı

Kadisiye

New member
Arkadaşlar, bildiğiniz üzere her ülkede olduğu gibi bizim ülkemize karşı da önyargılar var. Önyargı olmasının sebebi basit, yazarların Türk olmamaları. Rusya'ya bir Rusun gözünden bakamayacağımız gibi veya Küba'ya bir Kübalının gözünden bakamayacağımız gibi Türkiye'de doğup büyümemiş biri eğer çok araştırmamışsa kendisine anlatıldığı kadarıyla bilir, bu gayet doğaldır. Araplar gibi kara olduğumuzu, deveye bindiğimizi sarık taktığımızı zanneden hristiyan avrupacılarla kıyasladığımızda Forumdaki çoğu yazarın değerlendirmeleri gayet iyidir. Ben de Fransızları sevmem, nefret etmem ama hoşuma gitmezler. Belki bir Fransız bana Fransa'yı anlatsa biraz sevebilirim, ama sevgim orada doğup büyümediğim, oranın kültürüyle yetişmediğim için asla aynı derecede olmayacaktır.

Öfke kontrolü kısmına gelince size 3 madde vereceğim, bunları aklınızda tutmanız gerekmekte.

>Eğer tartıştığınız kişi boş bir şekilde, argümansız, kaynaksız, mesnedsiz, gerçek dışı şekilde atıp tutuyorsa; kasıtlı şekilde eleştirmek için eleştiriyorsa umursamayın. Zaten ondan bir baltaya sap olamayacağı için harcayacağınız vakte ve enerjiye değmez. Öfkelenmenize bile gerek yoktur.

>Akıllı biridir, Tarihten, Politikadan, Felsefeden anlamıyordur ama argümanları mantıklıdır. Bu durumda sizin bildiğiniz yukarıdaki alanlardan birini öfkenize yenik düşmeden kullanarak karşılık verebilirsiniz. Dünyadaki herkes sizin kadar eğitimli değil bunun farkında olun. Tartışın ve öğretin.

>Akıllı biridir; Tarih, Politika, Felsefe'den anlıyordur. Bu kişinin zaten herhangi bir millete karşı fazla önyargısı yoktur, dolayısıyla yazmaz zaten. Ama oldu ki yazdı diyelim, bilgi eksikliği ya da dezenforme bilgiye sahip olduğu kesindir. Bu kişiyi yine mantıklı "bilimsel" argümanlar kullanarak yanlış bildiği konuda eğitebilirsiniz. Ona yanlış bildiğini söylemekten de çekinmeyin. Bol kaynak kullanın, kullandığınız kaynağa güvenmeyebilir çünkü aklındaki fikirle zıt olacaktır. Linkin altına ne demek istendiğinin açıklamasını mutlaka yapın. Bilgili biri olmasına rağmen tartışıyorsa hristiyanlıktan kalma önyargıları olması muhtemeldir.

Öfkenizi kontrol edebilene kadar YAZMAYIN. Hisleriniz üzerinde hakimiyet kuramıyorsanız savaşa hiç girmemelisiniz. Bahsettiğim tiplere alıştıktan sonra zaten öfkelenmeyeceksiniz. Çoğu varg vikernes gibi trollümsü işsiz güçsüz tiplerdir.(Tuistos Herz güzeldir ama ben karakterinden bahsettim.)

Öfkenizi kontrol altına alabilene kadar alışmak için

>Tartışmaları gece yapmayın. Geceleri insan beyni mantıktan uzak duygusal çalışır (karbonhidrat ve şekerden dolayı) özellikle saat sabahın körüne yaklaşıyorsa hiç yazmayın. Gece okuduğunuz bir tepkiyi sabah uykunuzu almış şekilde kalktığınızda tekrar okuyun size farklı gelecektir.

>Klasik müzik dinleyin. Sıkıcı gelebilir ama sakinleştirir.

>Balkon varsa balkona çıkın, derin nefes alın. Bu konuda da bildiklerim bu kadar.

Yabancı forumdaki bright truth nickli arkadaşımızın öfke kontrolü başlığı için yazdım.

Teşekkür Ederim.

Al Jilwah: Chapter IV

"It is my desire that all my followers unite in a bond of unity, lest those who are without prevail against them." - Satan

Back