Welcome to our New Forums!

Our forums have been upgraded and expanded!

Welcome to Our New Forums

• Our forums have been upgraded! You can read about this HERE

Trans'a girme hakkında

ThePan

New member
Esenlikler kardeşlerim
Şu trans olayını bir türlü yapamıyorum, forumlarda-sitemizde araştırıp uygulamaya geçiyorum ama milletin anlattığı gibi "Sessizlik" gibi bir olay gerçekleşmiyor. Yardımcı olur musunuz?

Zaten bildiğin gibi günlük pratik önemli. Onun dışında aklıma gelen birkaç tüyo:

-Öncesinde yoga veya esneme yapmak çok yardımcı olacaktır.

-Diyetine dikkat et ve ideal vücuduna yaklaşmaya çalış. Tuhaf dursa bile çok yardımı oluyor.

-"Sessizlik" kısmına kısa sürede ulaşmana gerek yok. Derin bir şekilde nefes al ve buna odaklan. Zamanla bu histen yola çıkarak, zihnini kontrol etmeyi öğreneceksin.

-Yarısında uykun geliyorsa; nefes alırken aklında So, verirken ise Hum de. Bu uyumanı engelleyecektir. Bisikletteki çocuk tekerleri gibi düşün. Alışınca yapmana gerek kalmayacaktır.

-Uykunu aldığından emin ol. Uykusuzluk zihni toplamayı zorlaştırır.

-Kendini bunu elde etmek için "zorlama". Bu kapıyı kırmak mümkün değil, sakince ve yavaşça açman lazım.

-Sessizliği bölen fikirler kafanda oluşuyorsa, fikirlerin farkına var ve en kısa sürede geri nefese odaklan. Kafana fikir geliyor diye pes etmene gerek yok. Kaç kere düşsen bile önemli olan ayağa kalkman.

-Kişisel olarak antremandan sonra transa girmeyi daha kolay buluyorum. Hafif antreman sonrası deneyebilirsin.

Genel öneriler bunlar. Eğer sorununu daha derinden anlatabilirsen başka çözüm yolları da bulabilirim. Pes etme, denemeye devam ettiğin sürece kesin başaracaksın.

Bol bol boşluk meditasyonu yap,yalnız kal,kendini soyutla (inzivaya çıkmak gibi) karanlık bir ortamda kal.Belli bir müddet sebat ettiğinde olacak.Olana kadar yap.

Onur said:
Bol bol boşluk meditasyonu yap,yalnız kal,kendini soyutla (inzivaya çıkmak gibi) karanlık bir ortamda kal.Belli bir müddet sebat ettiğinde olacak.Olana kadar yap.

Esenlikler,

Küçük bir uyarı. Her insanın hayatı kendini soyutlamaya uygun değildir ve günümüzde çoğu kişi buna zihinsel olarak uzun süre dayanamaz.

Kendini soyutlamak en önermediğim gelişme yollarından biridir ama yapmak isteyenler olursa:

-Kendinden nefret etmelerini sağlayan her hangi bir tıkanıklığa sahip olmadıklarına,

-Normal hayattaki ilişkilerinin bu süre içinde zarar görmeyeceğine,

-Sessizlikle uzun süre rahat olabildiklerine,

-Ihtiyaçlarına ilgisizlik göstermeyeceklerine,

-Ve bu süreyi asla dayanamayacakları bir miktara uzatmayacaklarına emin olmalarını öneririm.

Soyutlama taktiği ile kendine zarar vermiş çok kişi var. O yüzden, yapacaksanız, yapmadan önce kendinizi hazırlayın ve yaparken tereddüt ederek kendinizi parçalamayın.

İyi geceler.

ThePan said:
Esenlikler kardeşlerim
Şu trans olayını bir türlü yapamıyorum, forumlarda-sitemizde araştırıp uygulamaya geçiyorum ama milletin anlattığı gibi "Sessizlik" gibi bir olay gerçekleşmiyor. Yardımcı olur musunuz?

Esenlikler,

Meditasyon ve Yogalarınızı aksatmadığınız müddetçe belli bir farkındalığa erişir ve psişik açıklığınızı güçlendirirsiniz. Bundan sonrası ise tamamen deneyerek gözlemleyebileceğiniz bir şey. Bir kez yapamadığınız için vazgeçmemelisiniz. Yapana kadar bunu sürdürmelisiniz. Psişik açıklık trans halinin temelidir, o olmadan bunu yapamazsınız.

İyi günler.

Onur said:

İnzivaya çıkılmaz, çekilinir. İnzivaya çekilmek.

Al Jilwah: Chapter IV

"It is my desire that all my followers unite in a bond of unity, lest those who are without prevail against them." - Satan

Back