Welcome to our New Forums!

Our forums have been upgraded and expanded!

Welcome to Our New Forums

• Our forums have been upgraded! You can read about this HERE

Aklıma takılan bir kaç soru

Lucemferre

Member
Esenlikler sevgili kardeşlerim umuyorum ki hepinizin hayatı yolundadır. Kafama takılan bir kaç soru var ve açıkçası cevaplarını pek de bulamadım. Bu konularda bilgisi olan kardeşlerim bana yardımcı olabilir mi? Sorular,
1) yehovanın programlarına bağlı olan bir insanın ruhunu melekler küpe çektikten sonra ne oluyor, yani enerjileri kullanılıyor onu anladım( yanlışım varsa özür diliyorum) onlar orda küpde yok mu oluyorlar? Şeytan onları kurtarmıyor mu? (umarım anlatmak istediğimi anlatabilmişimdir)

2) şeytan isminin kökeni hintçe mi? Baktığım zaman telaffuz olarak ve fonetik olarak yazıldığında(alfabe harfleriyle değil) neredeyse Türkçedeki ile aynı, telaffuz olarak da, fonetik yazım olarak da...(bknz.shaitan) Ama anlamı hintce de kötü, baştan çıkarıcı gibi şeyler. Eğer şeytan kelimesinin kökeni bu değilse nerden geliyor? (satan kelimesi sanskrit köklü onu biliyorum)

3) du'at ve hell aynı yer mi? Aynı yerse neden mısır mitolojisine göre pislamin cehennemi gibi bir yer? ( mesela ammit denilen bir varlığın günahkarlari yemesi falan var)

4) bulunan zümrüt bir tabletin olduğunu duymuştum. Bunun hakkında ne düşünüyorsunuz?

5) ateist, deist,agnostik vb. Bu tür insanlara ne olacak?
6) sümerler tabletlerinde yazan şeylerin BAZI şeyler efsaneden mi ibaret yoksa tümü gerçekler mi?
Açıkçası sorularımı tam ve açık bir şekilde anlatmak için uzun yazdım çok uzun oldu :| yanlış bildiğim şeyler varsa lütfen belirtmekte çekinmeyin ve eğer bu soruların cevapları zaten forumda ya da başka bir yerde varsa, lütfen o güzel ellerinizi yormayın direkt link bırakın yeter. şimdiden herkese teşekkür ediyorumm

Esenlikler,
1) Evet o ruhlar orada yok oluyor. O ruhların sahipleri de düşman programlarına bağlı kimseler. Şeytan Babamız ona bağlı olanları korur. Bir noktadan sonra işler artık bize bağlı. Doğru yolu bulmak ve orada kalmak gibi. Eğer bu insanlar Spiritüel Satanist değilse Şeytan onları neden kurtarsın?

2) Sanskiritçeyi Sümerliler de kullanılır. En eski ve antik dillerden biridir. Mantralarımız da sanskiritçedir. Sanskiritçede Şeytan, Ebedi ve Mutlak Gerçek anlamına gelir. Hintçede şuan ki anlamı düşman yüzünden bozulmuş olabilir.

3) Duat ve Hell dediğimiz yer Tanrılarımızın geldiği gezegendir. Tanrılarımız şu an Orion Kemerinin yakınında yer olan bir gezegen kolonisindeler. Mısır mitolojisi çok kapsamlı ama bahsettiğin şeyi anladım. Antik Mısır bir süre sonra yahudilerin eline geçti bir çok şeyi değiştirip bozdular, mitoloji de bundan nasibini almıştır diye düşünüyorum.

4) Zümrüt tableti hiç duymadım.

5) Ateist, Deist, Agnostik insanlar öldüğünde ya kendi kendilerine reankarne olurlar ya da düşman onları küpe götürmeye çalışır.

6) Sümer tabletlerinde anlatılanlar gerçek değildir, alegori (benzetmedir). Yazılan şeyler birebir yaşanmamıştır.

Ben bunları hepsini https://spirituelsatanizm.org/ dan öğrendim. Siteyi dikkatlice ve etraflıca okumalısın bütün cevaplarını ve daha fazlasını bulursun.

Lucemferre said:
Esenlikler sevgili kardeşlerim umuyorum ki hepinizin hayatı yolundadır. Kafama takılan bir kaç soru var ve açıkçası cevaplarını pek de bulamadım. Bu konularda bilgisi olan kardeşlerim bana yardımcı olabilir mi? Sorular,
1) yehovanın programlarına bağlı olan bir insanın ruhunu melekler küpe çektikten sonra ne oluyor, yani enerjileri kullanılıyor onu anladım( yanlışım varsa özür diliyorum) onlar orda küpde yok mu oluyorlar? Şeytan onları kurtarmıyor mu? (umarım anlatmak istediğimi anlatabilmişimdir)

2) şeytan isminin kökeni hintçe mi? Baktığım zaman telaffuz olarak ve fonetik olarak yazıldığında(alfabe harfleriyle değil) neredeyse Türkçedeki ile aynı, telaffuz olarak da, fonetik yazım olarak da...(bknz.shaitan) Ama anlamı hintce de kötü, baştan çıkarıcı gibi şeyler. Eğer şeytan kelimesinin kökeni bu değilse nereden geliyor? (satan kelimesi sanskrit köklü onu biliyorum)

3) du'at ve hell aynı yer mi? Aynı yerse neden mısır mitolojisine göre p*slamin cehennemi gibi bir yer? ( mesela ammit denilen bir varlığın günahkarları yemesi falan var)

4) bulunan zümrüt bir tabletin olduğunu duymuştum.(hermesin yazdığından bahsediyorum) Bunun hakkında ne düşünüyorsunuz?

5) ateist, deist,agnostik vb. Bu tür insanlara ölünce ne olacak?
6) sümer tabletlerinde BAZI şeyler efsaneden mi
Ibaret yoksa tümü gerçekler mi?
7) Açıkçası sorularımı tam ve açık bir şekilde anlatmak için uzun yazdım çok uzun oldu :| yanlış bildiğim şeyler varsa lütfen belirtmekten çekinmeyin ve eğer bu soruların cevapları zaten forumda ya da başka bir yerde varsa, lütfen o güzel ellerinizi yormayın direkt link bırakın yeter. şimdiden herkese teşekkür ediyorumm

Lucemferre said:

2) şeytan isminin kökeni hintçe mi? Baktığım zaman telaffuz olarak ve fonetik olarak yazıldığında(alfabe harfleriyle değil) neredeyse Türkçedeki ile aynı, telaffuz olarak da, fonetik yazım olarak da...(bknz.shaitan) Ama anlamı hintce de kötü, baştan çıkarıcı gibi şeyler. Eğer şeytan kelimesinin kökeni bu değilse nerden geliyor? (satan kelimesi sanskrit köklü onu biliyorum)

3) du'at ve hell aynı yer mi? Aynı yerse neden mısır mitolojisine göre pislamin cehennemi gibi bir yer? ( mesela ammit denilen bir varlığın günahkarlari yemesi falan var)

4) bulunan zümrüt bir tabletin olduğunu duymuştum. Bunun hakkında ne düşünüyorsunuz?

5) ateist, deist,agnostik vb. Bu tür insanlara ne olacak?
6) sümerler tabletlerinde yazan şeylerin BAZI şeyler efsaneden mi ibaret yoksa tümü gerçekler mi?
Açıkçası sorularımı tam ve açık bir şekilde anlatmak için uzun yazdım çok uzun oldu :| yanlış bildiğim şeyler varsa lütfen belirtmekte çekinmeyin ve eğer bu soruların cevapları zaten forumda ya da başka bir yerde varsa, lütfen o güzel ellerinizi yormayın direkt link bırakın yeter. şimdiden herkese teşekkür ediyorumm

1- Evet, pil görevi görüyorlar.

2- Şeytan farklı uygarlıklarda farklı isimlerle bilinmiştir: Odin, Tengri, Dionysos, Shiva vs. Sanskritçede de "ebedi" anlamına gelir. Shiva'nın bir diğer ismi de Sanat Kumara, yani Ebedi Gençlik'tir. Bir yerlerden tanıdık geldi mi?

3- Evet, farklı uygarlıklarda farklı isimleri var. İskandinavya'da Hel, Mısır'da Du'at. Mısır mitolojisini çok bilmiyorum ancak genel bir bilgi vermem gerekirse mitolojiler hem metafor ve alegorilerle doludur, hem de zaten bir süre sonra kasıtlı olarak bozulmuştur. Düşman tarafından bozulmadan önceyse topluluklara ve kültürlere uygun şekilde, onlara uygun hikâyelerde spiritüel bilgiler aktarılmıştır.

4- O nedir bilmiyorum.

5- Ruhlarının enerjisi tükenmediyse yaşamaya devam edeceklerdir. Deizm, ateizme kıyasla daha sıkıntılıdır çünkü tek tanrı kolektif düşünce formuna bağlanmaktadır. Onlar da enerji yolluyor desek yanlış olmaz ama günde 5 yollamaktan daha iyi tabii ki. Ruhlarının öldükten sonra da yaşama ihtimali daha fazla.

6- Tüm mitolojiler gibi metafor ve alegori.

Sorularımda çok fazla yazım yanlışı yapmışım bunun için özür diliyorum ve cevaplarınız için ayrıca teşekkür ederim. zümrüt tablete gelince, aslında zümrüt tabletlerin ilgimi çekmesinin nedeni thoth ile bir bağlantısının olma ihtimali.
Okuduğum kadarıyla Newton İngilizce'ye çevirmiştir. O metnin Türkçesini buraya bırakıyorum

Bu yalansızdır, barizdir ve en gerçektir.

Tek bir şeyin mucizesini gerçekleştirmek adına aşağıdaki, yukaridakiyle; yukarıdaki de aşağıdaki ile aynıdır.

Ve bütün her şey bir olandan geldiğinden , bir olanın düşüncesinden gelmiştir. Böylece her şey bu tek olandan uyum sağlayarak çıktı.

Güneş onun babasıdır,
Ay annesidir,
rüzgar onu karnında taşımıştır,
toprak onu beslemiştir.
Dünyadaki bütün mükemmelliğin babası buradadır. Onun gücü eğer toprağa dönerse her şeye yeter.

Toprağı ateşten ayıracaksın,
ince olanı kalın olandan
bu büyük bir maharetle olmalı.
Topraktan gökyüzüne çıkacak ve yeniden toprağa inecek
ve daha üstün ve alkaç her şeyin kuvvetini alacak.

Bu şekilde tüm dünyanın görkemi senin olacak
böylece tüm karanlık senden uzaklaşacak.

Onun kuvveti tüm kuvvetlerin en kuvvetlisi,
çünkü her ince şeyi yener ve her katı şeyi deler geçer.

Böylelikle dünya yaratıldı.

Hayranlık verici biçimler bundan çıktı , bunların ortamı buradadır.

Bu yüzden bana Üç Kere Büyük Hermes denir, bütün dünyanın felsefesinin üç bölümü de bendedir.

Güneş’in işletişi hakkındaki söylediklerim böylece bitiyor ve tamamlanıyor.

Öncelikle esenlikler umarım günün güzel geçiyordur. Sormuş olduğun soruları elimden geldiğince yanıtlayacağım başlıyorum ;
1) Ruhları yok olana kadar çekiliyor,sömürülüyor.

2)Şeytan'a farklı dönemler ve farklı toplumlar tarafından bir sürü isim takılmıştır Şeytan,Sheitan,Satan,Devil,Lucifer gibi bu nedenle kökeni diye bir yer belirtemeyiz diye düşünüyorum.

3) Hell cehennem demektir cehenneminde yani cehennem diye tabir edilen yerin gerçek adı Du'attır. Yani Duat ve Hell aynı yerdir Hell ve Cehennem tabiri semavi dinlerde Duat'a takılan isimlerdir.

4) Bu konuda bir fikrim yok.

5)Ateist, Deist, Agnostik insanlar öldüğünde ya kendi kendilerine reankarne olurlar ya da düşman onları küpe götürmeye çalışır.

6) Yazılanlardan bazıları gerçek olabilir dediğimiz gibi "efsane" ama çoğu yanlıştır ve yaşanmamıştır.

Umarım aklındaki sorulara cevap bulabilmişizdir daha fazlası için yazabilirsin.

Al Jilwah: Chapter IV

"It is my desire that all my followers unite in a bond of unity, lest those who are without prevail against them." - Satan

Back